Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!

Jeg reiser 10 dager til vennesla!

Hadde tenkt pakke imorgen, men søs besluttet at vi reiser en dag før.. (hun fortalte meg det for 2 timer siden.. "Yey!")

Hva TRENGER jeg? Vi skal

Fiske laks

Dyreparken

Hundeutstilling

Sikkert annet dilldall med de tre ungene til søs..

*tenke*

Skrevet

Da trenger du fiskestang, uteklær, inneklær og finværsklær og sko som passer til. Utstillingsline, hundemat, undertøy ja og toalettsaker. Lader til tlf. Det jeg kom på i farta :)

Skrevet

Klær som kan bli våte (aka. ikke hvit t-skjorte og bukse) til Dyreparken. Ungene får sikkert dratt deg med i Tømmerrenna! Og penger til is! Muy importante.

Skrevet

Klær etter vær (sjekk yr)

Det du trenger til en vanlig utstilling

Lader til mobiltelefon

Kamera?

Myggmiddel om det er den slags der dere skal fiske?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...