Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvem skal? :D

Jeg dukker opp med minst en shiba (planlegger kanskje et aldri så lite comeback med en, men vi må diskutere det litt først :lol: ), og min søster blir med med whippeten sin Winnie :)

  • Like 1
Skrevet

Ooo, vi skal jo ikke til Finland likevel, så da kan jeg jo stille her! (Med den fullstendig nedrøyta laksen min...). Kan jeg sove over hos noen jeg kjenner kanskje...? :innocent: *Host host*

Er det ikke noe som heter: der det er hjerterom er det husrom tru :lol: Søster'n skal også sove her, og tror ikke kjelleren er helt klar for overnattingsbesøk (egen leilighet der), men vi har stor sofa, og en av dere kan jo få æren av å sove på rommet til Steinar :lol:

Bare å si ifra, så finner vi en løsning veitu :D

  • Like 1
Skrevet

Er det ikke noe som heter: der det er hjerterom er det husrom tru :lol: Søster'n skal også sove her, og tror ikke kjelleren er helt klar for overnattingsbesøk (egen leilighet der), men vi har stor sofa, og en av dere kan jo få æren av å sove på rommet til Steinar :lol:

Bare å si ifra, så finner vi en løsning veitu :D

Imouto og jeg vil helst sove på rommet til Steinar. :wub:
  • Like 1
Skrevet

Og jeg skal vedde på at idet Imouto kryper oppi senga hans og ser han dypt inn i øynene før hun dytter til han for å få kos, så kommer han til å synes at hun er litt søt, hun også. :heart:

Du, han liker Imouto da - han har bare lært at hunder med rare lyder bør man holde seg litt unna :lol: Og dere får helt sikkert lov til å dele Lynet McQueen-senga med han :D Håper du tar med ørepropper, for han kommer nok til å "fortelga" en god dose med gode historier (ja, du hørte jo noen av dem på Hunderfossen kanskje :P ).

Gidder ikke google, hvor er nesbyen?

:o Veit du ikke det :o Byfolk altså :no:

Neida, bare tuller :P:lol:

Det er i Hallingdal (bruker 1,5 t fra Hønefoss, usikker hvor lang tid man bruker hvis man kjører om Drammen) :)

Skrevet

Jeg har egentlig hytte, men tror ikke jeg drar. Trist uten hund :-(

Du kan få dra med Kovu? ;) Vi skal opp til Hemsedal uken etter, og kjører forbi da, men passer dårlig å dra noen dager tidligere denne gangen.

Skrevet

vi kommer oppover med ca 4 hunder :D iallefall en nykommer (skal ikke se bort ifra at begge de to nye kommer :innocent: ) og gogutten selvfølgelig og kanskje ei anna tispe :) fullt hus denne helgen med kapring av to hytter på pers ;)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg meldte på et stk Freke ca. 20 min før forlenget frist gikk ut, så da kommer jeg og 1 utstilt + 3 "tilskuer" hunder.

Satser på å finne en fin sti å gå på etter utstillingen på lørdag for å få luftet gjengen. Å håper på overskyet ikke alt for varmt vær!

  • Like 1
Skrevet

glemt å si ifra at vi kommer, kommer til å campe på campingplassen borti der, ikke på utstillingsområdet.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...