Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepensjonat Ås eller omegn


Recommended Posts

Skrevet

Jeg flytter til Ås i august, og skal på feltkurs i 4 dager med skolen. Jeg blir derfor nødt til å ha Koda på kennel. Jeg har sett meg ut 3 kenneler som kan være aktuelle. Dette er Standal hundehotell, Per og Pia's hunde og kattehotell og Ski hundepensjonat. Er det noen som har erfaring med en eller flere av disse kennelene, eller har noen andre å anbefale? Jeg har bil, så kan kjøre et stykke.

Skrevet

Det kan godt hende noen private i Ås kan passe da? Mange her inne, inkludert meg selv, bor på Ås med hund :)

Ellers ingen erfaringer. Har en bekjent som jobber på per og pias, men kjenner ikke til dem utover det.

Skrevet

Som Maria sier; det er flere her inne som holder til i Ås/i nærheten og kanskje kan være behjelpelig med pass :)

Guest janson
Skrevet

Vært innom Ski og tittet, vi syntes det så kaldt og trist ut. Endte opp med Standal. Kan hende at det var omtrent det samme der, men bikkja var i alle fall alltid glad når han ble levert dit.:)

Skrevet

Jeg har hatt min på tre ulike kenneler, og må si at Standal er den jeg var mest fornøyd med. De ga uttrykk for at de faktisk SER hunden, og man får full rapport om hvordan den har hatt det, når man henter. Og det viktigste av alt, hunden var fornøyd både ved henting og levering (flere ganger på rad) :)

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg anbefaler og bruker Ski hundepensjonat selv og har brukt dem de siste 15 årene.

Skrevet

Det kan godt hende noen private i Ås kan passe da? Mange her inne, inkludert meg selv, bor på Ås med hund :)

Ellers ingen erfaringer. Har en bekjent som jobber på per og pias, men kjenner ikke til dem utover det.

Som Maria sier; det er flere her inne som holder til i Ås/i nærheten og kanskje kan være behjelpelig med pass :)

Ja, det hadde vært supert, men jeg vil helst bli kjent med de som skal passe ham først :P Tror ikke jeg hadde slappet av uten at jeg hadde kjent personen(e) først. Har så mye jeg må vise og forklare føler jeg (selv om han er en veldig rolig og grei gutt altså). Kanskje jeg kan spørre igjen dersom jeg trenger pass ved en annen anledning :)

Takk for tilbakemeldinger :) Da dropper jeg Per og Pia's hundehotell, og hører med både Ski og Standal.

Skrevet

Hvordan er Standal ift. antall hunder? Hvordan vil det fungere med en hund som ikke er vant til å være sammen med mange hunder, og vil bli stresset av mye lyd rundt seg?

Skrevet

Bare tipser om at det er et sted i Drøbak som heter Drøbak hundehotell. Har desverre null peiling på hvordan det er der, men da har du enda ett alternativ du kan sjekke ut dersom du har lyst til det.

http://www.drobakhundehotell.no/

Drøbak er bare et kvarters kjøretur fra både Ås og Ski.

Delte meninger om dem, det skal sies. Norges doodle-NO1!.. Mer sier jeg ikke om det.

Skrevet

Hvordan er Standal ift. antall hunder? Hvordan vil det fungere med en hund som ikke er vant til å være sammen med mange hunder, og vil bli stresset av mye lyd rundt seg?

Jeg husker ikke antall hunder Standal har plass til, men det er ganske mange (60? nei nå gjetter jeg bare..). Hundene deler ikke bur med flere enn én annen (evt. har det alene), men det er klart at de blir påvirket av at det er flust av hunder rundt dem til enhver tid. Det er støy der mer eller mindre 24/7, og min hund skal helst få med seg alt som skjer så han gjorde omtrent ikke annet enn å sove det første døgnet hjemme, og det var ikke engang i "sesongen".

Skrevet

Jeg hadde aldri satt mine på Standal, jeg bodde i nærheten av dem før og det var konstant bjeffing! I mine øyne så er det altfor mange hunder der, jeg har bare hatt mine på kennel en gang (Hadeland hundesenter) der har dem tid til hver hund og de tar ikke imot flere enn 7-8 hunder om gangen.

Skrevet

Ser på Hadeland hundesenter, prøver å finne andre lignende. Dele bur med en annen hund er nok ganske uaktuelt for en 12 år gammel usosialisert hund...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...