Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepensjonat Ås eller omegn


Recommended Posts

Skrevet

Jeg flytter til Ås i august, og skal på feltkurs i 4 dager med skolen. Jeg blir derfor nødt til å ha Koda på kennel. Jeg har sett meg ut 3 kenneler som kan være aktuelle. Dette er Standal hundehotell, Per og Pia's hunde og kattehotell og Ski hundepensjonat. Er det noen som har erfaring med en eller flere av disse kennelene, eller har noen andre å anbefale? Jeg har bil, så kan kjøre et stykke.

Skrevet

Det kan godt hende noen private i Ås kan passe da? Mange her inne, inkludert meg selv, bor på Ås med hund :)

Ellers ingen erfaringer. Har en bekjent som jobber på per og pias, men kjenner ikke til dem utover det.

Skrevet

Som Maria sier; det er flere her inne som holder til i Ås/i nærheten og kanskje kan være behjelpelig med pass :)

Guest janson
Skrevet

Vært innom Ski og tittet, vi syntes det så kaldt og trist ut. Endte opp med Standal. Kan hende at det var omtrent det samme der, men bikkja var i alle fall alltid glad når han ble levert dit.:)

Skrevet

Jeg har hatt min på tre ulike kenneler, og må si at Standal er den jeg var mest fornøyd med. De ga uttrykk for at de faktisk SER hunden, og man får full rapport om hvordan den har hatt det, når man henter. Og det viktigste av alt, hunden var fornøyd både ved henting og levering (flere ganger på rad) :)

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg anbefaler og bruker Ski hundepensjonat selv og har brukt dem de siste 15 årene.

Skrevet

Det kan godt hende noen private i Ås kan passe da? Mange her inne, inkludert meg selv, bor på Ås med hund :)

Ellers ingen erfaringer. Har en bekjent som jobber på per og pias, men kjenner ikke til dem utover det.

Som Maria sier; det er flere her inne som holder til i Ås/i nærheten og kanskje kan være behjelpelig med pass :)

Ja, det hadde vært supert, men jeg vil helst bli kjent med de som skal passe ham først :P Tror ikke jeg hadde slappet av uten at jeg hadde kjent personen(e) først. Har så mye jeg må vise og forklare føler jeg (selv om han er en veldig rolig og grei gutt altså). Kanskje jeg kan spørre igjen dersom jeg trenger pass ved en annen anledning :)

Takk for tilbakemeldinger :) Da dropper jeg Per og Pia's hundehotell, og hører med både Ski og Standal.

Skrevet

Hvordan er Standal ift. antall hunder? Hvordan vil det fungere med en hund som ikke er vant til å være sammen med mange hunder, og vil bli stresset av mye lyd rundt seg?

Skrevet

Bare tipser om at det er et sted i Drøbak som heter Drøbak hundehotell. Har desverre null peiling på hvordan det er der, men da har du enda ett alternativ du kan sjekke ut dersom du har lyst til det.

http://www.drobakhundehotell.no/

Drøbak er bare et kvarters kjøretur fra både Ås og Ski.

Delte meninger om dem, det skal sies. Norges doodle-NO1!.. Mer sier jeg ikke om det.

Skrevet

Hvordan er Standal ift. antall hunder? Hvordan vil det fungere med en hund som ikke er vant til å være sammen med mange hunder, og vil bli stresset av mye lyd rundt seg?

Jeg husker ikke antall hunder Standal har plass til, men det er ganske mange (60? nei nå gjetter jeg bare..). Hundene deler ikke bur med flere enn én annen (evt. har det alene), men det er klart at de blir påvirket av at det er flust av hunder rundt dem til enhver tid. Det er støy der mer eller mindre 24/7, og min hund skal helst få med seg alt som skjer så han gjorde omtrent ikke annet enn å sove det første døgnet hjemme, og det var ikke engang i "sesongen".

Skrevet

Jeg hadde aldri satt mine på Standal, jeg bodde i nærheten av dem før og det var konstant bjeffing! I mine øyne så er det altfor mange hunder der, jeg har bare hatt mine på kennel en gang (Hadeland hundesenter) der har dem tid til hver hund og de tar ikke imot flere enn 7-8 hunder om gangen.

Skrevet

Ser på Hadeland hundesenter, prøver å finne andre lignende. Dele bur med en annen hund er nok ganske uaktuelt for en 12 år gammel usosialisert hund...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...