Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Voffsen trenger nytt dekken,da det vi har nå ikke egner seg bra nok til henne lengre. Vi skal på fjelltur om ikke så lenge og vil ha noe varmt med som hun kan bruke om det blåser å er surt eller som brukes ute om kvelden som varmer. Hun er korthåret og har lite pels under magepartiet. Har heller ikke noe under ull. Noe som har vært ett problem når man skal finne ett dekken som skal passe etter de ønsker som vil dra mest nytte på voffsens kropp. Hun fryser lett og vil henne skal slippe å tenke på det når vi skal ut på en lengre tur på en ukes tid ca. Har tittet på diverse nettbutikker og har ikke helt følt jeg har funnet noe som har skilt seg mere ut i forhold til andre dekken. Synes de fleste ikke dekker det området som jeg føler er det punktet henne fryser mest. Hun er mellom 5-6 kg og er ikke akkuratt den største voffsen. Alle tips mottas med takk.

Skrevet

Men katahdin fåes vel ikke til så små hunder? Jeg har et hurtta varmedekken og er godt fornøyd med hvor mye det dekker under magen. Min har ikke så mye pels der akkurat :P

Skrevet

Har sett på Hurtta tidligere,men var redd det ikke dekket til mere av magen enn jeg trodde. Men har hørt endel positive tilbakemeldinger om det andre sted i dag også,at det varmet godt der. Synes mange av dekkene er så stive i pris.

Skrevet

Jeg har også frysepinner, og spesielt hun ene blir rosa på bena og under magen når det er kaldt. Eneste jeg har funnet som passer henne perfekt og dekker hele magen og nedover bena er Hurtta sin fleecedress. Den er suveren! Den bruker vi når det er ett par plussgrader og ned til 5-7 minusgrader. Når det er kaldere enn det har jeg ett Hurtta dekken (vanlig) over den igjen.

Ellers strikker jeg en del gensere. Da strikker jeg de så de dekker hele magen ;)

117.jpg

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også frysepinner, og spesielt hun ene blir rosa på bena og under magen når det er kaldt. Eneste jeg har funnet som passer henne perfekt og dekker hele magen og nedover bena er Hurtta sin fleecedress. Den er suveren! Den bruker vi når det er ett par plussgrader og ned til 5-7 minusgrader. Når det er kaldere enn det har jeg ett Hurtta dekken (vanlig) over den igjen.

Ellers strikker jeg en del gensere. Da strikker jeg de så de dekker hele magen ;)

117.jpg

Denne synes jeg var utrolig fin. :)Så veldig varm og god ut. Akkuratt noe som er aktuelt,ser den varmer mere på bena også.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...