Gå til innhold
Hundesonen.no

Holdbar bæreleke


Recommended Posts

Den er holdbar og god.

Jeg har i tillegg: Vanlig Wubba, frisbee, braidz (knakkk hodet av veldig lett... :P ) og Knots. Knots kan jeg virkelig anbefale, den henger jentene i hver sin ende og river løs, schæferne til en kamerat har også herjet løs med den. fin å bære også. Har også plush squiggles (den ryker lett)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanlig wubba blir klumpete å bære med seg på langturer tror jeg. Den Knots, må man ikke vedlikeholde for å holde den ren? Fydaslim og jord er heslig på sikt, og jeg vil helst ha noe som ikke trenger mer enn å bli skylt under vann i ny og ne. Jeg er dritlat. :P

Fant Wubba Tugga til en hundrings i XL inkl frakt, bør Fyda ha XL eller holder det med large?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tjasj. Hun er jo en bullehund og derfor brei i kjeften. :lol: Men hun har ikke den kraftiske skallen heller akkurat. Hvor lang er L da ca? Prøve å finne størrelser, men fant de ikke på Kong sine sider engang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vanlig wubba er ikke veldig slitesterk ihvertfall, men den du linker til har jeg ikke prøvd.

Nei, det har gått med et par. Men med litt annet bruk enn det jeg tenker nå. Vanlig Wubba har jeg brukt som kasteleke, denne er mer tenkt å bæres rundt på joggetur og lignende, med kast og kamp i ny og ne.

Ekstra pluss at den er lett å putte i lomma siden den er ei stang og ikke en klump. Hun blir jo helt fjollete om jeg går med den i hånden uten at hun får den.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud, det ser ut som en dildo! :lol: Og hva var det med den mekaniske tyggehunden??

Men ellers tror jeg den jammen meg er perfekt. Genialt med knallfarge i tilfelle hun mister den og jeg må løpe tilbake for å lete. Det har skjedd noen ganger nemlig, like irriterende hver gang med en hund uten særlig god nese.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den virker jo ganske grei da... Men tror ikke jeg hadde turd å dratt med en slik ut i offentligheten - i frykt for at noen skal misforstå hva jeg lar hunden leke med :lol:

Jeg har null skam eller skrupler, jeg driter i om folk tror jeg jogger med hund og dildo kjenner jeg. Tvert i mot, jeg redder sikkert dagen til mange! :D

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis hun liker pipeleker kan kanskje denne være et alternativ og? Jeg skal iallefall kjøpe den :D Casper elsker kong wubbaen sin, men den må jeg ta bort når dachsen Sniff kommer på besøk, for hun punkterer den med en gang. Men en sommer uten pipeleke er jo kjipt, så da skal han få sqeezz stick og ring :D

http://www.kongcompa.../squeezz-stick/

http://www.kongcompa...z/squeezz-ring/

Men kanskje litt irriterende på tur da, iallefall hvis hun er slik som Casper, han kan stå i evigheter og bare presse på den for å få frem lyden, noen ganger blir han bare stående å tråkke på dem :P

Stick-700x700.jpg

Men wubba tugga er best tenker jeg egentlig, bortsett fra at slimet trekker seg inn og sånn er den jo best til både kasting og drakamp :-) Kong er gull, uansett hvilken variant egentlig.

edit om sticken:

I like that this is easy to pick up and throw far. Perfect toy for the dog park.

- Maggie Tennyson

Godt for både hund og eier, hyggelig at den er litt knudrete.

- Dronning Sonja

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja uff det er synd den lange dobbeltsidige rosa ikke er litt mer knudrete også! :lol:

Steve syntes det var litt mye å kjøpe TRE leker på en gang, så vi har en tennisball og en annen tyggesak. Jeg skal nok snike meg til dyrebutikken etter valpen er i hus og kjøpe et Kong-produkt, ja.. det aner meg det vil trengs med tjukkskallen som kommer i hus!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...