Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min mor har da vistnokk ikke råd til å fylle på rabiesvaksinen til bikkjedyret så jeg har sakt meg villig til å betale denne. Noen som aner sånn ca hva den vil komme på prismessig? Eller hva dere betaler? (bruker mest sannsynlig ålesund dyreklinikk da det er den vi har brukt til nå)

Skrevet

Du er klar over at man ikke "må" vaksinere årlig - kun minst 3 uker før hunden faktisk skal ut og reise?

Men jeg har dessverre ingen pris å gi. Dette varierer nok en god del fra vet. til vet. Så det lureste er å ringe litt rundt og "shoppe" etter beste pris...

Susanne

Skrevet

Nye regler :) Så det stemmer som Susanne L sier. Men kan jo være greit å "fylle på" årlig, nettopp fordi det er kjekt om man skal reise spontant.

Jeg forhørte meg i Osloområdet nylig, og det lå på omlag 5-600 inkludert nytt pass stort sett hos alle. Så du kan vel regne med å måtte betale alt fra 3-500 kroner tenker jeg.

Skrevet

Har akkurat tatt vaksiner på guttene mine.

Nå gadd jeg ikke ta imot spesifisert kvittering, men hele seansen kom på 1800 kr for følgende:

3 x rabiesvaksine.

3 x vaksine mot kennelhoste.

3 x helsesjekk.

1 x sjekk av irritert øye.

Alt i alt ikke så gal pris synes jeg.

Vil tro du vil måtte ut med ca 500 kr for bare rabiesvaksinen.

Om du bor på et sted med flere veterinærer, ta en ringerunde og sjekk pris.

Skrevet

De fleste veterinærer har "grupperabatt" på flere vaksiner/hunder samtidig, så er ikke sikkert det der er så veiledende.. Men mellom 350,- - 600,- er nok vanlig.

Skrevet

Jeg vaksinerte hunden min i dag, to ulike sprøyter, og det kom på i underkant av 700 kr. Det var ikke rabiesvaksine da, men de "vanlige".

Rabiesvaksinens pris kan være annerledes enn prisen for vanlige vaksiner, for det er jo medikamentet som bestemmer prisen. Og kanskje rabiesmedikamentet er dyrere enn de mot f.eks. kennelhoste? Ulike medisiner, ulike priser. En telefon til veterinærklinikken du har tenkt å bruke vil fort avklare hva det evt vil koste deg. Men før du vaksinerer.... er det strengt tatt nødvendig å vaksinere denne hunden mot rabies?

Jeg vaksinerer ikke hunden mot rabies, da jeg ikke har noen planer om å ta henne med til utlandet, hverken på ferie eller utstilling e.l. Det er ikke nødvendig for oss da. Har moren din noen som helst planer om å ta hunden med på ferie i sommer eller det neste året i utlandet? Hvis ikke, kan rabiesvaksinen trygt droppes. Vi er et rabiesfritt land, så det er ingen fare :)

Skrevet

3-400 kr tror jeg at jeg betaler. Men mener at vet'en slenger på en helsesjekk i samme slengen og, uten at jeg merker det.

Jeg kommer nok til å fortsette å vaksinere årlig, bare for å ha det gjort. Har uansett bruk for vaksinen minst en gang i året.

Skrevet

Jeg betalte 350 kroner for rabiesvaksinen nå i år hos en veterinærklinikk, og det inkluderte også en liten helsesjekk. I fjor hos en annen klinikk kostet det samme 800 kroner. Ganske store prisvariasjoner.

Skrevet

Hvorfor ringer du ikke Ålesund Dyreklinikk og spør?

fordi dette var utenom tlf tiden deres og på selveste 17.mai jeg lurte på det :P Og jeg har hukommelse osm en gulfisk så tenke sonen kunne hjelpe ^^

Men så det er nye regler ja, så da trenger man strengt tatt ikke ta den før 3 uker før man skal ut av landet. Må man da begynne vakinasjonsprosessen på ny med blodprøve og alt det der? Eller holder det med at dette er blitt gjort når han var valp? Hvordan fungerer denne nye regelen? Noen som har link til akkurat noe om dette, regelverk?

Skrevet

Du er klar over at man ikke "må" vaksinere årlig - kun minst 3 uker før hunden faktisk skal ut og reise?

Men jeg har dessverre ingen pris å gi. Dette varierer nok en god del fra vet. til vet. Så det lureste er å ringe litt rundt og "shoppe" etter beste pris...

Susanne

Har du link til reglene?

Vil ikke blodprøvene bli tatt lenger?

Gjelder dette til alle land?

Vil det endre noe med utreise til visse land hvis man starter å vaksinere rett før man skal reise istedenfor årlig?

Skrevet

695 betalte jeg for 2 x vanlige vaksiner (flerkomponent + kennelhoste) inkl helsesjekk.

tror jeg betalte 375 for rabiesen 2 uker seinere, men da ble den tatt samtidig som 6 valper fikk sine chip og parvovaksiner. Så ca. 450 kanskje på min klinikk.

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Har du link til reglene?

Vil ikke blodprøvene bli tatt lenger?

Gjelder dette til alle land?

Vil det endre noe med utreise til visse land hvis man starter å vaksinere rett før man skal reise istedenfor årlig?

Fra 2012 gjelder 3 ukers regelen. Om det er noen unntak så ligger det sikkert på mattilsynet sine sider. Passer oss veldig bra for passet her er gått ut i forhold til de gamle reglene :)

vi skal ta vaksine nå igjen, rabies og de vanlige 3? Siden de ikke skal taes samtidig betaler jeg 575,- pluss 100 eller noe etter noen uker for å dele de opp. Greit nok og det er rett nedi veien :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...