Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klart jeg tør! Er ikke redd for farger og slikt, jeg. :) Dog trenger jeg kanskje ikke å se helt hummer og kanari ut, Sara. :P

MEN! Hvor får jeg tak i blomster til håret? Syns ikke jeg har sett det noe sted, men nå er det evigheter siden jeg har vært på shopping. Venter uansett med å kjøpe til jeg har bestemt meg for jakke, så det ikke blir helt kræsj i farger.

Jeg er veldig glad i å pynte meg med sånt. Jeg pleier å kjøpe falske små blomster og blader på hobby-butikk. De ser ikke så falske ut på grunn av at de er små, og da er det jo mulig å kjøpe litt forskjellig slik at du kan sette det sammen selv. Det er veldig artig å fikse også! De har ståltråd på seg, så det er lett å feste i noe annet.

  • Like 1
Skrevet

Hmmm jag tycker att du ville passat fint med frisk men varm färg till. Om du har för stark färg vill du gärna blekna något. Jag tycker kanske lavendel-lila eller olivgrön. Och helst i en kortare modell som kan vara med att markera dina former. Om den är helt rak så blir det gärna lite tält aktigt hehe. Och enig med de ovan, toppa det hela med en blomma eller liknande i håret så är du så klar som du kan bli :D

Skrevet

Likte rosafargen. I og med at kjolen er litt grønn-gråish (nydelig kjole), blir alt av "vanlig" grønt og blått aldeles feil. Gammelrosa er fint.

arosasko.jpg

arosajakke.jpg

Svart hører ikke hjemme i bryllup.

I håret syns jeg du skal ha en mørkere grønn spenne, bøyle, hårbånd - i samme fargeskala som kjolen- eller noe brunt. Ikke levende blomster. Det kan bruden ha :)

  • Like 1
Skrevet

Dere har så mange forskjellige synspunkter, kan dere ikke være litt enige, da? :lol:

Jeg er ikke helt i den situasjonen at jeg har råd til å kjøpe dyre sko og klær som bare kan brukes én gang, så jeg kommer for eksempel ikke til å kjøpe rosa sko. Det skjer bare ikke. Jeg trives best i jordfarger, blått, grønt, oransje, rødt. Klare (men varme) farger framfor duse. Som sagt, pastellfarger trives jeg ikke i. Lilla og rosa er jeg egentlig ikke så glad i, den eneste grunnen til at jeg har flere plagg i de fargene er at jeg har en mormor som insisterer på at jeg kler rosa og lilla supergodt. :P

Jeg tror jeg får ta med meg kjolen nordover (har ikke tid til å dra på shopping før jeg er hjemme i Trøndelag, nemlig) og prøve jakker med den på der oppe. Da er jeg på utkikk enten etter en dressjakke eller en kort bolero. Og helst i litt friske farger, uten at de blir skrikende eller skjærer med fargetonene i kjolen. Jeg tror rett og slett at jeg må ta med meg min mor, for hun er ikke helt borte når det kommer til slike ting.

Har dere tips til pensko, gjerne med litt hæl, som er relativt komfortable på en litt bred fot med litt høy vrist?

Skrevet

Svart skinnjakke med svarte høøye pumps :D hadde vært skikkelig stilig ;D og en clutch da, kan jo bryte opp med en f.eks rød eller korallrød en ;)

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Har dere tips til pensko, gjerne med litt hæl, som er relativt komfortable på en litt bred fot med litt høy vrist?

Jeg ender bestandig opp med ballerina sko. Har funnet noe annet men ikke så mange sko butkkekr som tar inn Klavenæs har begynt å få noe bra men det er jo dyrt

Skrevet

Svart skinnjakke med svarte høøye pumps :D hadde vært skikkelig stilig ;D og en clutch da, kan jo bryte opp med en f.eks rød eller korallrød en ;)

Haha, skikkelig ikke min stil! :lol: Beklager. :)

Har dere tips til pensko, gjerne med litt hæl, som er relativt komfortable på en litt bred fot med litt høy vrist?

Jeg ender bestandig opp med ballerina sko. Har funnet noe annet men ikke så mange sko butkkekr som tar inn Klavenæs har begynt å få noe bra men det er jo dyrt

Ballerinasko er jo alltid en sikker vinner, og jeg trenger egentlig et par nye ettersom det fine paret jeg hadde døde i høst, men jeg tenkte det for en gangs skyld kunne være gøy med litt hæler også. :)

Guest lijenta
Skrevet

Ballerinasko er jo alltid en sikker vinner, og jeg trenger egentlig et par nye ettersom det fine paret jeg hadde døde i høst, men jeg tenkte det for en gangs skyld kunne være gøy med litt hæler også. :)

Si fra hvis du finner noe bra for jeg sliter skikkelig med pensko og høy hel. Foten ser gjerne ut som ei mislykket stappa pølse

Guest Yellow
Skrevet

Veldig fin kjole! :) Den passet deg godt.

Synes dus og lys rosa passer til fargen, men igjen så synes jeg personlig det blir litt mye å matche forskjellige farger, en farge på en overdel, en annen på kjolen og så en ny på skoene f.eks.

Men dus rosa hadde passet fint, og har du sorte sko til burde du ha et armbånd/halsmykke/hårbøyle/clutch o.l som også er i sort iallefall, så det blir noe som matcher. :)

Ellers synes jeg det hadde vært veldig fint til om du fant en kort, hvit blazer til og tok hvite sko med noe hæler til f.eks, så blir det mer sommerlig enn sort tilbehør.

Skrevet

Ballerinasko er jo alltid en sikker vinner, og jeg trenger egentlig et par nye ettersom det fine paret jeg hadde døde i høst, men jeg tenkte det for en gangs skyld kunne være gøy med litt hæler også. :)

Ja, hæler, det er flott i bryllup :D Men øv deg på å gå i de først, og ikke kjøp høyere enn du klarer, for det ekke mye pent :P Var i bryllup for et par år siden, der var det ei tenåringsjente som tydeligvis gikk med hæler for første gang, og hun hadde skyyyhøye hæler. Det så ikke ut! Hun krøkket seg rundt med kjempeknekk i knærne og bananrygg (lignet nesten litt på verste sort schäferrygg/bakbein), og holdt ikke mange timene før hun måtte ha resten av festen i converse..

Ellers kan jeg ikke hjelpe deg, for jeg suger på sånne fargevalg og sånn, jeg må alltid ha hjelp fra samboer eller venner :P Men jeg ville bare si at du har en NYDELIG kjole!

Skrevet

Jeg synes den turkise var dritlekker, den rosa ble litt posette ja.

Jeg synes bare du skal ta bilde med alle de du liker og legge ut så er det jo så mye enklere å velge :P hihihi.. :P

Skrevet

Jeg hadde valgt en frisk rosa bolero, og kanskje en blomst og sko i en mørkere rosa. Og kanskje noen grønne edelsteiner. Billig hårpynt og bling får du på Glitter.

Eller knallgule sko og blå/lilla smykker.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Update bare for moro skyld:

Bryllupet var nå i helga, og jeg endte opp med å ikke dra inn alt for mye farger. Fant en strikket, kort jakke med korte ermer, i en litt dus rosa-brun farge som passet fint til kjolen. Billig smykke og armbånd i sølvfarge for å gjøre antrekket litt røffere, og grå sko i semsket skinn (som har gitt meg to vonde gnagsår). Også var jeg med søsteren min til frisør på formiddagen, så vi fikk matchende krøller. :)

7181355259_c0b927c770_c.jpg

  • Like 7
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...