Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandefjord Hundeklubb's Jubileumsutstilling 16 & 17 juni


Recommended Posts

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Seriøst: Det finnes nok av stevner og utstillinger. Men det finnes ikke noe viktigere enn at du tar deg tid til å bli bra akkurat nå.

Vi har litt lyst å ta oss en tur. Oscar blir jo 9 mnd den 14 juni, så her kunne man jo prøvd ham i junior klassen for første gang. Får gruble litt på det.

Har ikke helt bestemt meg for om jeg skal eller ikke, og eventuelt hvem! Blir det begge dagene regner jeg med at jeg sover der. Skal tenke fram til den 25 Blir det slik at jeg drar kan du selvsakt

Skrevet (endret)

Jeg har bare Tlf en uke framover og den tar en liten evighet å åpne på E nett. Så om noen kan se for meg?

Dere har Alan Bennett fra Canada. :)

Edit: Det har forøvrig vi også.

Endret av SandyEyeCandy
Skrevet

Jeg har bare Tlf en uke framover og den tar en liten evighet å åpne på E nett. Så om noen kan se for meg?

Alan Bennett, Canada :)

edit: SEC var rasker :P

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal se fredag kveld nå hvordan jeg føler meg :P har lyst til å gå LP, og stille hundene.

Seriøst: :fish: Det finnes nok av stevner og utstillinger. Men det finnes ikke noe viktigere enn at du tar deg tid til å bli bra akkurat nå. :)
  • Like 2
Skrevet

Seriøst: :fish: Det finnes nok av stevner og utstillinger. Men det finnes ikke noe viktigere enn at du tar deg tid til å bli bra akkurat nå. :)

Thorstein er enig med deg :aww: Og mamma, og og :aww: I get the hint! :P jeg bare er sta og vil ikke være svak og dårlig :P Får endre til kanskje jeg får komme og se på :P

Skrevet

Litt usikker på om jeg skal melde på denne eller den i Askim.. Tror kanskje det blir i Askim.

Skrevet

Begge jentene går lørdag, når går Kovu?

Lørdag, men har ikke påmeldt enda, så jeg aner ikke tiden. Er avhengig av at Tollef kan være med siden jeg må ha full fokus på Odin...

Skrevet

Lørdag, men har ikke påmeldt enda, så jeg aner ikke tiden. Er avhengig av at Tollef kan være med siden jeg må ha full fokus på Odin...

Da går det greit :) Er ingen som vet tiden enda.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har jeg meldt på Issi og Amiga søndagen (jeg trodde det var dobbelt jeg men var jo bare enkel utstilling :P )

Også tenkte jeg å gå rally-lp lørdagen om jeg fortsatt får meldt på :)

Thorstein kjører og pia er moralsk støtte :lol:

  • Like 1
Skrevet

Begynner å nærme seg ja. Oscar er påmeldt på lørdagen for første gang i junior klassen. Syns det er litt skummelt og gruer meg litt, valpeshow var så greit hehe. Men får gå som det går :)

Skrevet

Da har jeg meldt på Issi og Amiga søndagen (jeg trodde det var dobbelt jeg men var jo bare enkel utstilling :P )

Også tenkte jeg å gå rally-lp lørdagen om jeg fortsatt får meldt på :)

Thorstein kjører og pia er moralsk støtte :lol:

Fristen for rally var i dag, men hvis du er kjapp og sender en e-post så går det sikkert bra. :)

Skrevet

Fristen for rally var i dag, men hvis du er kjapp og sender en e-post så går det sikkert bra. :)

sendte epost og sa PIP jeg aner ikke hva jeg skal gi deg av info :P
Skrevet

Jeg tenker å stille vakre Nelly på valpeshow :)

Har aldri gjort dette før, aldri vært på en hundeutstilling. Helt fersk. Vi har fortsatt litt å trene på.

Skrevet

Siden jeg dreit meg ut i Drammen får vi nesten ta turen til Sandefjord for å glane da :P Ikke så langt hjem om jeg glemmer vaksinasjonskort.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...