Gå til innhold
Hundesonen.no

Mini-sonentur med bergensbesøk


simira
 Share

Recommended Posts

AnetteH, Hermes og jeg møttes på Brekke i formiddag og gikk en fin tur i skogen. Det var litt vått, og noen fikk en litt stresset start på dagen med kø pga. bilulykke (AnetteH), glemte avtaler (lillesøster som skulle gå med Odin) masete unghanner (Hermes ville ikke la Mocca i fred, så hun ble igjen hjemme).

Jeg tok med begge hundene, og glemte grima til Kovu, men jaggu gikk det bra likevel. AnetteH hadde med begge sine også, så her var det riktig fest.

Til slutt kom vi da oss ut i skogen, myra, elva... ca her: http://www.sports-tr...rj3uqefhlb3jct9 (var litt sen med å skru på, vi startet og stoppet ca. samme sted).

Fikk dessverre litt problemer med en del av bilene, fordi hundene hadde så mye reflekser på seg! Og kameraet har av en eller annen grunn brukt blitz. Men sånn så vi nå ut:

P1030367.JPG

P1030368.JPG

P1030375.JPG

Gruppeklem!

P1030378.JPG

Leke?

P1030380.JPG

Leke!

P1030381.JPG

Noen flere bilder her: http://www.simira.net/gallery/Hund/2012-04-27-Sonentur

Takk for en fin tur! Nå skal jeg hoppe i badekaret!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg ser "gruppeklem" og en fyr som har falt av sykkelen bak der. :lol: Fin tur!

Han leser kart ;)

Steike det så ut som en "draganes" gjeng :D

Og så søt issi var på gruppeklembildet! Kosevofs!

Det var godt drag i hundene ja :P til tider litt slitsomt når vi passerte stier som var som en bekk og hundene skulle dra hele gjengen :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hermes ser jo ikke i nærheten av så skummel ut som jeg trodde :blink::lol:

Hvis det er meg du mener (altså brukeren "Hermes"), så er jeg veldig lite skummel, det tror jeg Anette og Simira kan skrive under på. Lavmælt bergenser, der har du meg.

Hvis det er Hermes du mener, så spørs det på dagen hans, men han er vel aldri direkte skummel, bare litt ivrig i blant - i dag var han bare snill :)

Takk for fin tur. Hyggelig å treffes!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det er meg du mener (altså brukeren "Hermes"), så er jeg veldig lite skummel, det tror jeg Anette og Simira kan skrive under på. Lavmælt bergenser, der har du meg.

Hvis det er Hermes du mener, så spørs det på dagen hans, men han er vel aldri direkte skummel, bare litt ivrig i blant - i dag var han bare snill :)

Takk for fin tur. Hyggelig å treffes!

Hehe, nei, det var nok DEG jeg mente. Lavmælt bergenser, finnes det? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...