Gå til innhold
Hundesonen.no

Billig holdbart halvstrup


Recommended Posts

Farmor har en hund som har hatt samme halsbånd hele livet, og det er helt uakseptabelt!

Neida, men det begynner å bli slitt, samtidig som hunden etter ti år har funnet ut at det går an å rygge seg ut av det. Også syntes hun Casper sitt halvstrup var så smart, og da tenkte jeg at jeg skulle kjøpe ett i gave.

Denne hunden bader i saltvann flere ganger om dagen, ruller seg i sand, og i det hele tatt blir ikke halsbåndet pent brukt. Derfor er jeg ikke ute etter noe dyrt, men noe som holder en stor og sterk hund.

Noen som har noen forslag? Altså halvstrup, holder en sterk hund og ikke for dyrt. Justerbart stort pluss, vet ikke nøyaktig størrelse.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Hooks.no har jo mange billige, iallefall, men har ikke erfaring med dem selv.

Har et halvstrup-halsbånd fra Huken som jeg har hatt i "alle år" til min hund, iallefall 5 års tid nå, og det er ikke antydning til slitt enda (men så bruker jeg jo oftest sele).

Er ikke helt likt det jeg har, min er litt stivere i stoffet enn disse, men er samme merket og til en grei pris:

http://www.handlerimport.no/netthandel.asp?work=details&action=&pid=74

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hadde nok mannen til farmor likt, han har seilbåt og sånn :D Det får bli neste gang, får måle neste gang jeg er der :-) (men kanskje Casper trenger nytt halsbånd snart da :P )

edit: ja kan tenke meg det egentlig soelvd, men likevel er det jo ikke plastikkspenner som holder det sammen da. Men tror jeg går for rogz, litt mer kvalitet over det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte et flettet halvstrup på Hund som hobby engang. Jeg har innimellom sett at noen stands på utstillinger også har solgt disse båndene. Det er ikke regulerbart, men definitivt det mest holdbare halsbåndet jeg har vært borti. Og det eneste som holder gamla mi i bånd hvis jeg har bundet hun et sted :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
    • Det regner stadig, men oppunder taket energi inne, det tillater ikke Ede's forplan å holde orientert mot noe konstruktivt hele dagen, så tur må vi gå, tenkte Maskot. På med regndekken og potesokker for å holde ham så komfortabel som mulig. Etter 10 minutter forkastet vi planer om å gå i 30, og tok bussen resten av veien til posten istedenfor, for å hente flere par sturdy Fjällräven bukser til å berge muttern gjennom Ede's pågående wannabe a mondio star fase.  Det bebreidende blikket forteller alt.  ..og våtere skulle han bli, for det var et stykke å gå mellom bussen og posten også, og det begynte bøtte ned. Ede tråkket i en dyp dam og fikk vann i tre av sokkene, hvilket han ble så kald av at han skalv da bussen tilbake endelig kom etter 15 min venting på holdeplasen. Helt ok å gå tom for Nom Moms minuttet før bussen kom, for no reward var nødvendig for å bekrefte Edes kjærlighet til den deilig tørre og varme bussen. Ede var allerede så glad i å reise med buss at han trekker mot bussholdeplasser og ser forventingsfullt på bussene når de kommer, og er skuffet når de passerer. I dag skled 'liker buss' over i 'elsker buss'.  ..og mutteren elsker sine nye, solide bukser som tåler wannabe ringsportstjerne valp. 
    • Takk for svar! Ja så klart miniatyrrase! 🙈😂 Mor fikk løpetid når hun var 8 mnd og var eneste tispe i kullet, halvsøsken som jeg vet om har hatt vanlig løpetid. Har vært på årskontroll, alt var normalt da ☺️
    • 6 kg er en miniatyrrase. Manglende løpetid kan skyldes alt fra genetikk, stress, sykdom eller andre ting. Hvordan var moren? Evt. søsken? Hvis det var melketann hun mistet så kan hun jo bare være sent utviklet, men du kan jo ta en tur til dyrlegen å få sjekket det ut og snakke med dem, det er jo uansett tid for årskontroll og helsesjekker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...