Gå til innhold
Hundesonen.no

Toller vs dalmatiner (nye bilder 6. juni)


Recommended Posts

Skrevet

Legger inn noen bilder av Tira og Casper som leker favorittleken sin, nemlig å åme seg på bakken mens de fekter med tennene. De to har en så fin lek sammen, skikkelig gode venner. Tror de to ukene jeg passet henne som valp la et godt grunnlag for det, var litt redd for at hun skulle ligne på moren sin på akkurat Casper-området, hun gadd og gidder fortsatt ikke leke med ham, de har ikke samme type lek rett og slett. Så derfor er det stas at disse to går så overens :D

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-249.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2451.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2381.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2361.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2421.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-278.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-276.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2291.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2351.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-217.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-2151.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-1991.jpg

Skal du ha den leken helt selv eller? Hæ? Hæ?

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-1981.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-173.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-1491.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-1321.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-1311.jpg

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-096.jpg

flere bilder http://vandalmis.wordpress.com/2012/04/20/tannfekting/

  • Like 1
Skrevet

De er råsøte :wub: jeg blir nesten litt rørt av å se på når de leker, for de er så utrolig snille med hverandre.

Her er litt til

tira-og-casper-hagen-april16-4-12-017.jpg

tira-og-casper-hagen-april16-4-12-019.jpg

Casper snuser forsiktig i håret til Tira

tira-og-casper-hagen-april16-4-12-018.jpg

tira-og-casper-hagen-april16-4-12-052.jpg

Casper er komisk, han er så ivrig på å sitte bamse (han tror at det løser absolutt alt nemlig) at han nesten faller nedover. Han kan sitte slik imponerende lenge og.

tira-og-casper-hagen-april16-4-12-038.jpg

  • Like 2
Skrevet

Hehe måtte le litt av disse bildene altså! Var jo bare så artig og se slike situasjoner i en lek stillestående :P Kjempe fine og klare bilder var det også!! :w00t:

Skrevet

Skikkelig kose-leking :ahappy:

Ja, de har det så fint sammen altså :wub:

Hehe måtte le litt av disse bildene altså! Var jo bare så artig og se slike situasjoner i en lek stillestående :P Kjempe fine og klare bilder var det også! :w00t:

Hahaha, herlig! Og veldig fine bilder! :D

Tusen takk! :D :D

  • 1 month later...
Skrevet

Kjempefine bilder! Herlige hunder også :ahappy: Hvor stor er egentlig det tollern? Ser jo diger ut. :P Nydelig altså.

  • Like 1
Skrevet

Flotte bilder!

TAKK! :D

Utrolig flotte bilder og VAKRE hunder! Du hadde mange fine blinkskudd der :)

Tusen takk :D

Kjempefine bilder! Herlige hunder også :ahappy: Hvor stor er egentlig det tollern? Ser jo diger ut. :P Nydelig altså.

Tusen takk :D hun er ganske liten tror jeg faktisk, endel lavere og smalere enn de fleste tispene jeg har sett. Tror kanskje hun ser litt større ut på bildene enn det hun faktisk er.

fine tollern! (og dalmisen seff...) hun hadde veldig lang hale i for hold til Nico :huh::D

Hun er kjempesøt :D Veldig nedrøytet nå, men jeg liker det jeg. Spent på hvordan hun blir som voksen (1 år nå), hun er så forskjellig fra moren sin, som både er større, mørkere, har mer hår, og et heeelt annet gemytt (hun synes Casper er litt teit.)

Skrevet
Tusen takk :D hun er ganske liten tror jeg faktisk, endel lavere og smalere enn de fleste tispene jeg har sett. Tror kanskje hun ser litt større ut på bildene enn det hun faktisk er.
Åja. Jeg lot meg lure hvertfall. :icon_redface:

tira-og-casper-hagen-april16-4-12-018.jpg

Spessielt her ser hun ganske stor ut. Hun står jo litt lenger fremme, men likevel. Casper er jo ikke et knøtt liksom. :P Ser uansett veldig langbeint og flott ut. Og jeg elsker flekkene og uttrykket hans. :D
Skrevet

Åja. Jeg lot meg lure hvertfall. :icon_redface:

Spessielt her ser hun ganske stor ut. Hun står jo litt lenger fremme, men likevel. Casper er jo ikke et knøtt liksom. :P Ser uansett veldig langbeint og flott ut. Og jeg elsker flekkene og uttrykket hans. :D

Sant det, hun ser stor ut på det bildet :D Stor og kraftig. Men det lyver nok litt. Moren har aldri fått kommentarer på størrelsen på utstilling, og Tira er iallefall en god del mindre. Men Casper er ikke så stor han heller altså, 61 cm (jeg synes han er liten iallefall :lol: )

Tror jeg må få målt henne, ble litt nysgjerrig på hvor høy hun faktisk er! Casper og stolt mamma takker for komplimenter :wub:

Her vises det kanskje bedre:

sniff-tira-casper-2-juni-2012-005.jpg?w=950

tira-og-casper-hagen-april-12-4-12-173.jpg

dsc_1467.jpg

(dritdårlig bilde da :P )

  • Like 1
Skrevet

Åja. Da er han jo mindre enn Grim. Jeg tenkte liksom Casper var litt høyere enn han. :P Disse lange beina altså. :sweat:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...