Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har prøvd noen av disse produktene? Kanskje til og med erfaring ifra begge?

Hvordan funket dette for din hund?

Her er link hvis noen ikke skjønner hva jeg snakker om :P

Noen tanker rundt bruk er det bare å komme med også :)

Skrevet

MSM og C-vit er vanlige tilskudd å gi grander i USA, og er sterkt anbefalt iallefall det første året, men gjerne hele livet. Glukosamin gies som regel ved behov, sjeldent de gir det som ALS (all life stages) tilskudd.

Skrevet

MSM og C-vit er vanlige tilskudd å gi grander i USA, og er sterkt anbefalt iallefall det første året, men gjerne hele livet. Glukosamin gies som regel ved behov, sjeldent de gir det som ALS (all life stages) tilskudd.

Når mener du det er behov for glukosamin da? :)

Skrevet

Når mener du det er behov for glukosamin da? :)

Ved leddplager. Om hunden er frisk, får den jo tydeligvis nok gjennom fôret?

Jeg gav aldri MSM, men C-vit fikk Valpis til hun var rundt 7-8 mndr, sånn ca. Hun får det fortsatt når det er skikkelig kaldt.

Skrevet

Ved leddplager. Om hunden er frisk, får den jo tydeligvis nok gjennom fôret?

Jeg gav aldri MSM, men C-vit fikk Valpis til hun var rundt 7-8 mndr, sånn ca. Hun får det fortsatt når det er skikkelig kaldt.

Hva med forbygging av leddplager da når man driver en litt hard sport og hunden har en svak grad?

Jeg vurderer nemlig å begynne med slikt for å forbygge evt ting slik at jeg kan ha hunden i aktiv "tjeneste" så lenge som mulig :)

Skrevet

Vi gir glukosamin forebyggende, rett og slett fordi jeg (og du) har en rase som har potensiale for leddproblemer og hun har C på ene albuen.

Jeg vil jo aldri finne ut om det har effekt eller ikke,jeg vet jo ikke hvordan hun ville vært uten... :) Jeg har samme målsetning som du beskriver, holde henne frisk og aktiv så hun kan være i aktiv bruk lengst mulig (og selvsagt ha det best mulig).

Har ingen erfaring med MSM, forøvrig..

Skrevet

Krutt, du må gjerne gi glukosamin forebyggende, det er ikke skadelig det. Sørg også for godt med omega 3, da det også er med på å holde leddkaplene i god "form".

Skrevet

Var til vetrinær i går, og Engelsk settern skal begynne på noe nytt nå, for å forebygge leddproblemer, han blir straks 9 år, og blir litt stiv etter en god tur i marka. det heter glyco-flex og er godbiter. I følge vetrinær så er dette nytt på makedet, men utførlige tester sier at det har god effekt. Så vi prøver og ser hvordan det virker;) har ingen erfaringer med de overstående produktene, men tenkte jeg kunne legge dette inn her siden det handlet om ledd;)

Skrevet

Hvorfor får man ikke kjøpt glukosamin i f.eks FK butikken og liknende butikker? Eller har jeg misset noe?

Hvor er billigste side for å bestille "Stride", og er det lov å importere til Norge?

EDIT: Finnes "stride" på nordby i sverige? Fant den her til 600 kronasjer for 0,5 kilo, var jo litt voldsomt?

http://netthest.no/d...744&pageId=1081

http://www.svenskadjurapoteket.se/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...