Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens nordligste hundeløp - Trapper's Trail


Recommended Posts

Skrevet

I helga var jeg en tur i drømmenes land, Svalbard, og fikk med meg Trapper's Trail. Dette hundeløpet arrangeres av Longyearbyen Hundeklubb og går fra Longyearbyen, ut til Kapp Laila med overnatting i "bikkjebu" (hytte) og tilbake til Longyearbyen - over 2 dager. Løpet startet Lørdag formiddag, Søndag ettermiddag kom løperene tilbake til byen.

Om noen på hundesonen er "inne" i gamet kan jeg melde om følgende resultater:

Klasse store sleder (mer enn 5 hunder):

1. Liv Bjørsvik - Vinner

2. Tommy Jordbrudal & Janne Søreide

3. Fredrik Lindgren & Lena Danielsen

Klasse små sleder (5 hunder):

1. Tommy Jordbrudal & Janne Søreide

2. Sveinung Toppe & Anne Hormes

3. Elin Lien & Sebastien Barrault

På Søndag gikk jeg og sambo opp til Longyearbreen og fikk med oss løperene i det de passerte moreneryggen. Været var behagelig og omgivelsene kunne vel ikke vært mer velkommende!

7080105241_8ba554c328_c.jpg

Løperene kommer ned av breen til høyre, i den lille renna.

(Og som en liten kuriositet, kan man se den gamle hundegården ved Longyearbreen i forkant av bildet.)

7080105875_e10c63b71a_c.jpg

7080107141_8338497a4e_c.jpg

6934038090_6020e55a98_c.jpg

7080111423_3458ab617e_c.jpg

Og på tampen et stjålet bilde av vinneren, tatt i målgang ved Huset:

trappers_0.jpg

"Team Gul Snø" :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...