Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er du villlig å betale?


IdaC
 Share

Recommended Posts

Nå er ikke jeg proff på noen måte, men jeg stiller ut egne hunder ofte og pleier også å stille andres (spisshunder) på etterspørsel. Jeg har ikke tatt betalt for dette, da det føles litt merkelig, men har blitt tilbudt betaling ved et par tilfeller. Jeg synes 500 føles ut som mye å ta, mens en 100-lapp blir litt puslete, da kan de like godt la være å betale. :P Så da gjør jeg det heller gratis. :lol: Men jeg får vanligvis noen bein til jentene eller en ektefølt takk, og det synes jeg er hyggelig.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

For venner, kjente og treningskompiser så gjør jeg det gratis eller som en rett og slett vennetjeneste da jeg iblandt trenger hjelp selv siden jeg har to hunder.

Om noen helt fremmede tok kontakt og jeg evt måtte reise på den utstillingen for å bare stille den hunden så syns jeg 500,- er en helt grei pris å ta.

Nå syns jeg det så langt er gøy å stille andre sine hunder og så lenge det ikke går utover mine egene så fortsetter jeg gjøre det gratis. Men det er hyggelig å få en liten "opmerksomhet" om man klarer gjøre det bra :)

Når jeg reise til NKK Bjerke for å hjelpe med en oppdretter gruppe så fikk jeg blomstene etter BIS oppdretter. Og når jeg stilte en annen til Nuch, på en utstilling jeg ikke stilte på selv, så fikk jeg ett par ben og godbiter til bikkjene mine. Slike ting blir jeg veldig glad for :) Dette var en tjeneste jeg gjor for noen jeg kjenner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så langt handler jeg ikke andre enn mine egne. Men skulle jeg hjulpet til så hadde jeg ikke tatt penger for det.

Jeg spurte derimot en handler hva hun tok for å ta med hunden fra Finland til Norge, stille den og fikse pelsen osv. Den turen tok hun EUR 600 for + reelle utgifter (hun har også med egne hunder). Det synes ikke jeg er så ille med tanke på at dette var jo mye mer enn å vise frem en ferdig stelt hund noen runder.

Men hadde jeg betalt dette selv?

Kanskje en og annen sjelden gang, med tanke på utenlands utstilling hvis jeg ikke hadde mulighet til å dra og virkelig ville at hunden skulle på den utstillingen.

Hadde aldri betalt så mye for å få noen til å handle hunden her til lands.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg selv tar ikke betalt fordi jeg synes det er gøy å stille hund + jeg får masse erfaringer selv :) har noen ganger fått penger, 500-800 kr jeg tok ikke i mot men fant de i lommen min når jeg kom hjem....

Så vil noen gi meg noe så er det greit. men synes det blir for rart å ta penger...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Andre har stilt Oscar for meg, siden jeg er så pysete hehe. Ingen har krevd penger for det. Men nå sist fikk handleren som er i familien min en diger pose med påskegodt som takk for hjelpa. Hun syns tilogmed det var for mye hehe. Ene ganga skulle oppdretter stille han for meg, men fikk motorstopp og rakk ikke frem. Jeg var så stressa hehe, men ei med sankt bernhard kom bort å sa ' kom med han så stiller jeg han' så bare opplevd snille hjelpsomme folk som ikke tenker penger oppi det. Men jeg takket sikkert hundreogførti ganger for hjelpa da :) Men var det noen som måtte hatt penger for det og jeg ikke hadde noe alternativ så hadde jeg nok betalt litt om det var en utstilling jeg virkelig ville han skulle på. Jeg må bare få tøffa meg opp og gå i ringen selv så slipper jeg tenke på sånt hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også vist utallige andres hunder, og aldri krevd å få en krone for det. Det er en tjeneste man gjør for folk, og det er helt frivllig (man kan selvsagt si nei hvis man ikke vil/kan). Man synes det er veldig moro, og da synes jeg ikke man skal ta betalt for det.

Tar heller ikke betalt av venninnen min hvis jeg ser etter ungen hennes mens hun selv er i ringen, på do eller annet.. Heller ikke når man "ser etter" hundene til venner på utst.campen mens de er avgårde og handler..

Tjenester og gjentjenester - men mest fordi det er ganske moro..

Susanne

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Hadde ikke følt meg komfotabel med å ikke gi NOE til en som hadde gjort det for meg, isåfall måtte det vært en jeg kjente veldig godt og som jeg kunne gjøre en tjenete for senere.

Men det betyr ikke at det nødvendigvis må være penger, kunne vært noe annet hyggelig også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skulle gjerne ha betalt litt for at noen viste Symra for meg, Symra og jeg er nemlig ikke helt "venner" når vi er i ringen. Men det krever ikke bare de minuttene de er i ringen, det må brukes litt tid på å bli kjent også, og det ser jeg ikke for meg at folk har tid til på en hektisk utstillingsdag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Varierer, skal jeg ikke på utstillingen selv ber jeg gjerne om å få dekket reiseutgifter. Jeg sier aldri at jeg SKAL ha penger, men jeg får ofte en slant av de som ikke stiller så mye når jeg har stilt et par ganger for dem. Varierer litt etter hvem det er og hvor mange hunder/mange ganger jeg har stilt. Har fått alt fra en hundrings til en tusenlapp.

Hjelper jeg til i oppdrettergrupper over tid får jeg ofte en blomsterbukett eller en flaske vin, og det er jo en hyggelig oppmerksomhet :) Det er tross alt ikke alltid man har planer om å bli igjen til finalene i utgangspunktet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det varierer veldig. Har fått alt fra ingenting og til 1000,-. Har også fått mye gaver (mikro, blender, vin osv). Når jeg stiller venner sine hunder så vil jeg ikke ha noe, men det hender jeg drar på utstilling bare for å stille en annens hund, og da får jeg ofte lunsjpenger etc.

Ingen fasit med andre ord, men generelt vil jeg ikke ha penger eller gaver for det, og nekter stort sett å ta imot om noen ønsker å betale. Jeg gjør det jo først og fremst fordi jeg syns det er moro :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg stiller andres hunder mest fordi jeg syns det er moro og ønsker å lære mer om handling, så egentlig gjør jo vi hverandre en tjeneste :ahappy:

Jeg stilte en hund for noen totalt fremmede en gang, da fikk jeg 200 kr for det. Jeg prøvde å nekte på å ta de i mot, men de insisterte.

Kristin sendte også diplom med Blondie sitt resultat på fra NKK Lillestrøm og et god jul kort etter at jeg stilte Hottie :ahappy: Det var koselig.

Jeg vet ikke hvor mye jeg hadde vært villig til å betale for at noen skulle stilt hunden min. Da vil jeg si som Snøfrost, at det måtte vært en veldig spennende utstilling jeg selv ikke kunne dratt på. I såfall hadde det nok blitt maks 1000 kr, og da måtte det ha vært en som var veldig flink.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Per i dag har jeg ikke noen hund som er så bra at jeg vil vurdere å bruke penger på proff handler - de får få de resultatene de får på de utstillingene jeg drar. For meg er det også halve moroa å vise hunden selv, til de prestasjonene de gjør (når de gjør det bra, hehehe, så får en ta med seg de dårlige resultatene også, helt gratis).

Jeg har aldri tatt noe for å stille andres hunder, det ville vært en fornærmelse mot mang en god handler uansett om de gjør jobben gratis eller ei.

Jeg synes det er gøy å stille hund, og hjelper gjerne andre om det trengs så lenge det ikke kræsjer med egne hunder - nå som jeg har junior og åpen klasse tispe vil jeg for eksempel ikke stille berner i de klassene og i unghundklasse som utgjør en kort pause mellom egne hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det avhenger helt av hvem som spør, og om det involverer pelsstell og reise. Skal jeg ha med hunder i bilen osv., så ønsker jeg at eier er med på å betale reiseutgiftene. Er det venner og godt bekjente som spør om handling tar jeg som regel ikke noe for det, men for totalt ukjente, noe som ofte involverer trening også i forkant, da har jeg fått litt for det. Synes det er vanskelig å sette en fast pris på sånne tjenester, for det avhenger så mye av hva som ligger i "oppdraget".

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har stilt litt for oppdretter, og det er bare gøy, så noen betaling synes jeg er unødvenig.

I min verden trenger ikke alt å koste penger liksom, stiller gjerne andres hunder om jeg har mulighet.

Kunne virkelig ikke tenke meg å leie handler, da utstilling er min hobby og jeg synes vitsen er å få resultater sammen med hundene i ringen.

Å bruke masse tid på trening og forberedelser, samt massevis av penger i reise og påmelding for at andre skal ta den morsomste delen av utstillinga er uaktuelt egentlig. :w00t:

Så langt det lar seg gjøre med opptil 4 hunder av 3 raser i ringen, så stiller jeg alle hundene selv.

Kræsjer det helt, noe det skjelden har gjort, stiller gubben opp som kriseløsning, eller min datter om hun er med.

Synes det er en grei løsning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kunne ikke ramle meg inn å betale for at noen skal stille hunden(e) min(e). I vår gjeng er vi heldigvis ikke kommet så langt at vi ikke kan ta med hverandres hunder og stille dem uten å få betalt for det. Har selv både hatt med, og sendt egne med andre, både for utstilling og LC. Noen ganger har mine slått deres, andre ganger omvendt, og alltid er vi like blide og glade på hverandres vegne.

Å gi noen en oppmerksomhet som takk for vel utført arbeid er noe helt annet syntes jeg, det er bare hyggelig.

Jeg stiller mer enn gjerne mine hunder til disposisjon om noen har lyst gå med saluki, juniorhandlere og barn og hund har lånt mange ganger, og jeg har ved flere anledninger også meldt dem på uten egentlig i utgangspunktet å ha tenkt melde dem, fordi noen har hatt lyst vise dem. Sånn er det i min verden og den dagen det forventes betaling, ja da hopper jeg av. Og gjør det sjæl :D

Om jeg bestiller en "proff" handler er det noe annet, da kjøper jeg en tjeneste, men det vil jeg nok aldri finne på. Samme om jeg spør om noen vil reise med min hund og de egentlig ikke skal dit i utgangspunktet, da betaler jeg seff alle utgifter i den forbindelse.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, nå kommer jeg nok aldri til å stille med Monti selv. Men har endel som har sagt de gjerne vil. Har ei som skal stille han når han er over 9 mnd, har ikke tenkt noe på betaling til henne.. Men det er en selvfølge at jeg er med på å betale bensin, bompenger, etc (hun skal også stille) og jeg kjøper nok en flaske vin feks etterpå. Men nei, ikke noe mer...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

En "proff" handler i norge har tatt 1700(!) for å stille en hund til BIR og i BIG ringen. BARE for handlinga ikke noe pelsstelle eller noe for hunden var klar tiil å ta i ringen...

De som faktisk er proffe handlere skal jo leve av dette, føre regnskap, betale skatt osv. Og da syns jeg ikke det var en urimelig pris.

Hva en ikke proff begrunner den prisen der med skulle jeg likt å høre :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De som faktisk er proffe handlere skal jo leve av dette, føre regnskap, betale skatt osv. Og da syns jeg ikke det var en urimelig pris.

Hva en ikke proff begrunner den prisen der med skulle jeg likt å høre :P

klarer ikke helt å dy meg, men tror du h*n fører regnskap og betaler skatt? :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for råd 😊.Han har opplevd å utforsket mye på de 2 uker han har vært med meg .Men tror det lett kan bli for mye inntrykk på en gang .Mulig jeg skal ta frem Valpe gården .Kom på at den brukte jeg til forrige hund .Den er 90* 90 .Jeg satt stoff buret der når min forrige hund skulle slappe av .Jeg har som sagt helt glemt rutiner jeg hadde på forrige hund .Takk for «oppfriskning «
    • Det er lett å glemme hvor krevende valpetiden faktisk er. Å holde lek utendørs synes jeg er en fin regel, men ha gjerne tyggeleger tilgjengelig innendørs for å begrense tygging på uønskede ting. Han er jo fortsatt en baby som vokser og oppdager verden i stort tempo. Det er viktig å ha noen rolige dager innimellom, men jeg tenker også at det er viktig å dra litt rundt og oppleve ulike miljøer, treffe ulike folk, underlag, lyder, lukter osv. Dra på oppdagelsesferd ihvertfall et par dager i uken. Lek og oppdagelse i eget tempo er fint. Her går det an å skille mellom kjedelige, korte lufteturer for å gjøre fra seg, og lengre turer for å leke, oppdage og trene litt. Lær valpen tydelig skille mellom disse. Inne tenker jeg også at det er greit å skille tydelig mellom ro og aktivitet. Men såklart, er valpen aktiv så bruk det, tren en kort økt med kontakt eller øvelser, ta en kort pause og en liten økt til, og så prøv å avslutte. Du kan jo gjerne avlutte alle økter med å jobbe med å gå å legge seg i senga/teppet/plassen, så han lærer å gå dit og slappe av etter aktivitet.
    • Hei  Jeg har en chi valp gutt på nå 12 uker .Dette er min andre chihuahua valp . Min forrige ble 12 år. Merker jo at denne valpen er 10 ganger mer hyper en den jeg hadde .   Føler jeg har glemt ut igjen Valpe stadiet .vet jo at det er en periode der man må forvente at det går litt i « hundre «  Den forrige chi var mye roligere og var lettere å roe ned . Håper å få noe råd -føler meg som en nybegynner igjen . Vi er mye ute -leker og han får sosialisering  vi holder lek til utendørs -inne forsøker jeg mental stimulering .Han klarer ikke roe seg inne .Han har nå vært hos meg i nesten 2 uker .Ble veldig raskt husvarm  Han har leker og tygge ting tilgjengelig inne Er det en ide å fjerne leker inne ? Er heller ikke lett å vite om han er understimulert eller overstimulert Håper på noen innspill her for hva som har fungert for andre           
    • Vi hadde en skikkelig ups and downs tur i går. Skulle "bare" på Posten og hente en pakke. Dr. Jekyll og Mr. Hyde ble med. På tur til bussen vekslet han mellom å være nevnte. Knallbra adferd avbrutt av skikkelig problematferd. Det ble bykset og bjeffet og knurret. Det ble gått aldeles eksemplarisk pent. Vanskelig å si hva som utløste det ene eller det andre. Han reagerte da naboer kom syklende med hund. De var åpenbart også på opplæring, gitt hvordan vi fikk et stresset og angstfylt tilrop bakfra om vi kunne stå i ro mens de passerte. Det skulle gå fint, trodde jeg, og ba Ede om en sitt jeg forventet han skulle mestre. Fysisk nærkontakt med en annen hund har han ikke hatt siden han flyttet fra oppdretter, så ingen forventninger om det når han ser en, og sladretrening på passering av mennesker har resultert i en svært høy suksessrate nå. Han bare overser de fleste uten å engang forvente belønning. Passerende syklister som kommer bakfra er vi IKKE i mål med. De ser antakelig ut som en kombinasjon av leketøy og deilige kjøttstykker, men disse kom så sakte, jeg trodde ikke det skulle trigge noen byttedrift. Til min overraskelse reagerte Ede mer enn han vanligvis gjør på Tour de Finance racerne som pleier trene på denne strekningen. Først ble jeg bekymret for et nyoppstått problem med utagering på hunder. Så forsto jeg at dette handlet om en slags misunnelse og en reaksjon på lovbrudd. Brudd på naturlovene. Hunder og sykler har vi nemlig ikke observert sammen før. Sykler er kjempespennende, og disse hundene fikk altså lov til å løpe sammen med syklene?! "The audacity! Stop in the name of the law! Jeg vil også være med! Hvem **** tror dere dere er?! Er ikke vi i familie? Dere lukter kjent! SVIKERE!" Vel. Han roet seg ned igjen en stund etter at de var forsvunnet ut av syne, og alt gikk vel til vi kom av bussen. Nå var han høy på mestring fra å gå ned trappen og en trang til å undersøke og kontrollere kjente omgivelser han ikke har vært i på en stund. Vanskelig å få kontakt med. Brukte lang tid på å komme oss til Posten fordi han var helt i sin egen verden angående omgivelsene. Ham ville utforske og kontrollere, han ville FREM og han var vokal om det. Det ble full stopp hver gang han strammet båndet uten å stoppe og vente på meg. Det ble full stopp hver gang han bjeffet av frustrasjon. Det ble lange stopper for å vente på kontakt. Heldigvis har han forstått hva som skal til for å utløse fremdrift og hva som er "straffen" for stressbetont dårlig adferd. Jeg trenger knapt be ham, han legger seg rett ned og later som han slapper av - regelrett skuespiller avslappet. Om ikke haka på bakken temmelig umiddelbart utløser videre fremdrift, så slenger han seg på hofta, krøller den ene fremlabben og SKUESPILLER relaxed AF for å komme fortere videre.  Strekningen fra bussen til Posten tok så lang tid fordi han ikke evnet oppføre seg, vi måtte avblåse planen om å busse tilbake, og istedenfor ta beina fatt og trene mer på å gå pent og rolig for å komme oss hjem igjen.  Omsider fremme ved Posten brukte vi også lang tid på å komme oss inn, pga ivrige byks frem fra hver eneste pent utførte straffestopp med bøtesitt. Virker som han gjør det med viten og vilje. Trigger en ny straffesitt i håp om å innkassere. Ikke helt forstått konseptet ennå. At en straffesitt belønnes med videre fremdrift. For ham er en sitt en sitt, foreløpig. Sitt pleier som regel å medføre en eller annen form for belønning, enten ved å holde den en stund eller å bli bedt om noe annet som så belønnes, så han bykser altså ut av sitten når jeg gir klar for å gå videre uten å ha belønnet, for å trigge meg til å be om en ny sitt i håp om belønning. Dette kan ta litt tid. Endelig inne på Posten kom vi oss for første gang gjennom seansen uten lyd, fordi jeg var godt forberedt. Kjørte en sitt med belønning (tørrforkule, jeg prøver fase ut, men lek var malplassert i settingen) for hver halvmeter inn gjennom døren og slapp ikke fokus fra ham mens betjeningen scannet kode og hentet pakke. Han var IVRIG spent, men vi kom oss gjennom det hele uten en lyd og uten poter på disken. Gedigen lettelse. Her er det håp.  Så var det å ta fatt på den 40 minutter lange driiiikjedelige strekka langs bilveien. Nesten strakt. Laaaange rett frem strekker med åker på ene siden og vei på den andre. Veldig lite som skjer og det føles som det går frustrerende sakte fordi en kan se så langt fremover. Denne strekningen har vi gått mange ganger før, både hele og deler av den, og HVER GANG har Ede fått utbrudd. Den er for kjedelig. Det er frustrerende å se bilene fare forbi mens vi nær snegler avgårde på stedet hvil ifht landskapet.  I tillegg lukter det tydeligvis hund fra enkelte av bilene. Jeg forstod det da en schæferoppdretter kom fra treningsbane og kjørte ut på hovedveien ~20 meter foran oss. Det tok sekunder før Ede ble merkbart alert og gikk opp i stress. Han forbinder lukten av andre hunder med trening. Utløser sterke forventninger i ham. Jeg innså med ett at dette antakelig er tilfellet med mange av bilene som passerer på veien. De eimer av hund. Ga meg delvis svar på hva som får ham til å gå så opp og ned i stress langs den strekningen der. Det har tidligere vært en gåte for meg hvorfor han plutselig stresser, så roer seg ned og går avslappet, for så å plutselig gå opp i stress igjen. Den passerende schæferoppdretteren ga meg svaret på det.  Men, så hadde Ede noen virkelig stygge utbrudd. Plutselige raptuser med påfølgende aggresjon mot meg pga frustrasjon med de selvpåførte rykkene i halsbåndet, tror jeg. Raptusene starter med vill byksing og så vender han seg mot meg i raseri fordi han sitter fast i båndet. I sele har han ikke blitt aggressiv mot meg under disse plutselige raptusene. Halsbåndet er tydeligvis mer smertefullt når han rykker til sånn. Nå var han direkte truende. RASENDE. Truet med å gjøre alvor av å rive meg i filler i sinne. Såpass skremmende at jeg vurderte om han kanskje skal gå med munnkurv en stund fremover. Han nærmer seg pubertet.. Men han roer seg fort og oppfører plutselig eksemplarisk igjen. Avslappet kroppsspråk. Går pent. Massivt hodebry å prøve forstå triggerene for både stress og ro. Det hele ga lite mening for meg. Omtrent halvparten av turen var eksemplarisk adferd. Utbruddene utgjorde kun en liten del. Det i mellom der var irriterende, men tolererbar vimsing, stramt bånd uten å trekke i fremdriftsstress. Han er flink til å ikke trekke, men det bygger seg tydelig opp frustrasjon over min ufattelige treghet. Hvorfor kan jeg ikke alltid løpe? Han vet at jeg KAN løpe. Har gjort det før, så hvorfor gjør jeg det ikke hele tiden? Antakelig en tung medvirkende trigger for utbrudd mot meg.  Han var glad da vi nærmet oss hjemme. Lettet og glad og ville inn. Vel inne forventet jeg at han skulle sovne som en stein, som han pleier gjøre. Istedenfor å sovne forble han stresset. Peste. La seg ned, men sluttet ikke pese. Ble turen for lang? Nope. Dette har vi gjort før. Resultatet pleier å være rett i søvn. Det slo meg etterhvert at han kan ha fått i seg noe. Han har beitet en del i det siste, også tidligere på dagen. En lengre konsultasjon med Grok senere er jeg sikker på at den merkelige Jekyll og Hyde adferden, hvor han vekslet uforutsigbart mellom eksemplarisk avslappet adferd og voldsomme utbrudd skyldes ubehag fra smørblomst og hundekjeks. Jeg kan erindre at han var borti den ene hundekjeksen langs veggen rett utenfor her, og han kan ikke ha unngått å få i seg smørblomst sånn som han har gresset midt i klaser av dem. Han holdt på å kveles av å drikke vann (krampe i øsofagus?) da vi kom hjem, hvilket passer symptomene fra smørblomst.  Regner det som en case solved. Han hadde sterkt ubehag i slimhinnene og muligens også noe ubehag fra hundekjeks. Han ble frustrert de gangene han var oppmerksom på det, og avslappet når han hadde fokus på annet og ignorerte det. Antar munnkurv er unødvendig på tur så lenge vi klarer unngå beiting. Smørblomst har høysesong frem til juli og er ALL OVER THE PLACE her hvor vi bor, så dette blir spennende. 
    • Massiv milepæl nådd: Ede mestrer å gå av turbuss på egne bein 🥳 Det startet med at jeg holdt på å falle ned trappen med ham i armene. Løftet ham for tidlig. Bussen ble uventet stående i kø foran rundkjøring før holdeplassen. Det meste jeg hadde av krefter var allerede brukt på å løfte ham fra gulvet. 30 kg med lealaus teddybjørn i den fasongen der viste seg å være i overkant av min bæreevne over tid. Ikke bare armene, men alt av stabiliserende muskulatur fikk kjørt seg mens bussen stod, hakket og rykket, deretter ga full gass og svingte fort og brutalt gjennom den rundkjøringen, for så å svinge like brutalt inn i busslommen og nær bråstoppe. 30 kg ekstra på overkroppen er uvant å balansere på en buss i store bevegelser. Jeg forstår nå de som utfører brystreduksjon på en annen måte. Da det endelig ble tid for å gå av den ufrivillige karusellen der holdt jeg på å falle ned trappen og Ede fikk en overraskende bråslutt på mammadalttilværelsen på gullstol midt i den, uten noen annen mulighet enn å adlyde tyngdekraften og fartsretningen og fortsette ned trappen på egne bein — og det gikk FINT, til hans store overraskelse. Ny motivasjon til å lære Mr.T å gå ned den trappen der var født, og vi har nå, en uke senere lykkes med avstigning fra turbuss på egne ben 🥳 Det ble feiret med Vom og softis 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...