Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk, Marie, sånt er så koselig å høre! :heart: Bare si ifra om jeg skal hekle noe til deg. :)

Festing av tråder er kjedelig som fy! Jeg har laget meg noen teknikker hvor jeg hekler inn trådene mens jeg holder på. :P

  • Svar 220
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hekling trenger ikke være tantete og frumpy altså. Det finnes utrolig mye fint man kan hekle, og jeg har forsøkt å lage noe av det. Dette er litt kombinert skrytetråd og potensiell selgetråd. De ti

Superfin på en liten rødtopp!

I dag går det flere ting i posten til diverse soniser. Lill skal få halsen sin, og av restegarnet etter halsen så har jeg gjort mitt første forsøk på å hekle leke. Håper Soph liker den. Li

Posted Images

Skrevet

Luksus sommersjal i 80% merino ull 20% silke. Full størrelse, 1.5 meter bredt.

Utrolig deilig og luftig sjal. Nydelig semisolid grønt garn med diskret sjatteringer fra sjøgrønt til eple, jeg synes det ble veldig pent.

7406869376_ffb8b1929b_z.jpg

7406869470_e77d88255f_z.jpg

Detalj

7406869566_f881deaa73_z.jpg

N-Y-D-E-L-I-G!

Kanskje det er noe sånt jeg egentlig trenger utpå kvelden i august når det begynner å bli kjølig, og jeg må være pen og tekkelig fordi det er bryllupet mitt? Hm, må spørre søstersen som sa hun hadde lyst til å strikke sjal til meg; har hun fortsatt tid skal jeg ikke ta fra henne gleden - hvis ikke hadde dette sjalet vært perfekt :D

  • Like 3
Skrevet

Kan jeg spørre deg om du har noen anelse om hvor jeg kan få tak i tykt bomulls garn? (helst i norge) Har heklet noen luer i ull nå, men de blir jo så varme nå i denne deilige sommer varmen :huh: så vil forsøke med bomull, men finner ikke garn som passer til nål i str 4-6 ca..

Help :frantics:

Skrevet

N-Y-D-E-L-I-G!

Kanskje det er noe sånt jeg egentlig trenger utpå kvelden i august når det begynner å bli kjølig, og jeg må være pen og tekkelig fordi det er bryllupet mitt? Hm, må spørre søstersen som sa hun hadde lyst til å strikke sjal til meg; har hun fortsatt tid skal jeg ikke ta fra henne gleden - hvis ikke hadde dette sjalet vært perfekt :D

Takk! Hør gjerne med henne og si ifra. :) Jeg har muligens en interessent til sjalet, men vil veldig gjerne at det blir bryllupssjal! Det hadde vært kjempekoselig.

Evt kan jeg hekle et annet et til deg om du vil det, det skal jeg rekke til august. Dette synes jeg er helt utrolig nydelig f.eks. :)

DSC08149_Piquant_Resize_medium2.jpg

Kan jeg spørre deg om du har noen anelse om hvor jeg kan få tak i tykt bomulls garn? (helst i norge) Har heklet noen luer i ull nå, men de blir jo så varme nå i denne deilige sommer varmen :huh: så vil forsøke med bomull, men finner ikke garn som passer til nål i str 4-6 ca..

Help :frantics:

Jeg hadde valgt Pickles thin organic cotton, det står 4mm, men det funker på 5-5,5 glatt. Et billigere garn som jeg ikke har erfaring med er Drops Paris

Skrevet

Du har blitt såå flink! Kan du hekle manneting også? :) Tenker litt sånn frem mot jul, det er så vanskelig å finne på gode julegaver til Steve syns jeg.

Skrevet

Du har blitt såå flink! Kan du hekle manneting også? :) Tenker litt sånn frem mot jul, det er så vanskelig å finne på gode julegaver til Steve syns jeg.

Tusen takk, IW! Jeg koser meg sånn med heklenåla. :) Klart jeg kan hekle manneting. Hva slags ting er det du tenker på? Lue, skjerf, genser, etc. Hva slags stil har han?

Skrevet

Ehm han liker hodeskaller og eier nesten bare svarte tskjorter :P Kanskje en grønn og en blå tskjorte har han. Hvis han bruker skjorter er de rutete i forskjellige farger. Han er definitivt ikke noen pastellmann, han er litt mer røff og grov med tatoveringer på!

Lue tror jeg hadde vært knall, skjerf bruker han ikke så mye og genser tør jeg ikke ta sjansen på at faller i smak, jeg ser for meg det er veldig mye jobb så det er tryggere med noe mindre.

Åja, han elsker zombier også forresten.

Skrevet

Har han tablet da? Du har vel sett iPad zombie coveret?

7157832334_1d834e3e34.jpg

Lua bør vel være ganske enkel men mandig da ser jeg for meg?

Forslag til luer. Fargene endrer man til å passe mannen, selvsagt. :)

Denne vrenger man for å endre strukturen.

3233667059_87d8aedc1b_z.jpg

DSC_7505_medium2.JPG

Evt noe sånt. Igjen, fargene skifter vi

DSC05609_sm_medium2.jpg

Synes denne er veldig kul, men skjønner at den ikke passer alle.

BHadam.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1222287729122

Tja, det var noen forskjellige typer luer iallfall, så kan jeg grave videre etter flere alternativer om det er en stil du liker. :)

Skrevet

Han sa han liker noe sånt, ganske tynt (jeg spurte om han liker/ikke liker sånne hvor de liksom henger litt ut og ned bak, og det var visst greit):

https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSDxPDqVm0tT3OuOqlmsnZf-TOFNEzXE4cz7cZ1nTLKemC09a2D9Q

Slouchy mener du? Men ja, noe sånt som det der skal jeg få til. :) Gi meg kvelden så skal jeg lete etter oppskrifter. Brem har jeg ikke heklet før. Det blir artig. :)

Skrevet

...og vi fikk verdens fineste hekle-converse, som ble overrukket babyen til en venninne - til stor begeistring. :hug:

  • 8 months later...
Skrevet

Lenge siden det er skrevet noe her ser jeg, men conversene du lagde for et år siden begynner endelig å passe nå. :). Hun har litt små føtter. :P. post-172-13661271194909_thumb.jpg Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...