Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fysj. Hadde jeg vært full uten å vite hva det var, så ville jeg vært livredd. Dessuten tror jeg ikke akkurat en hund får noe "sosialt" eller morsomt ut av å være full.

Guest Yellow
Skrevet

Er ikke alkohol giftig for hunder?

Såklart er det det, alkohol er jo svært giftig for mennesker også, er derfor man gjerne føler seg dårlig "dagen derpå", og stort nok inntak er dødelig, og skal mye mindre til med en hundekropp.

Forstår meg ikke på enkelte mennesker.

Skrevet

De har fått smake da.

Unnskyld at jeg spør, men jeg fatter bare ikke hva som er poenget med det der? Hvorfor i alle dager lar man hunden smake alkohol? Det er giftig for hunder. "En smak gjør vel ikke noe" sier man kanskje, men jeg fatter altså ikke hvorfor man skal la hunden smake på gift. "Bare for moro skyld"? Da deler ikke jeg den humoren ihvertfall...

For jeg ser overhodet ikke noe "morsomt" i å gi en hund så mye som en dråpe alkohol.

Skrevet

Amiga har fått krem, med litt kaffe og galiono på en tallerken. Hun har også smakt på øl på fingeren og mojito. Det er vel ca det etter 2 år med at hun har vært på fest. Som regel spiser hun potetgull og ligger i sofaen, alle vennene mine vet veldig godt at at de ikke skjenker en hund og at jeg blir rasende om de prøver å tilby Amiga noe :P

Men å skjenke hunden dritings da :(

Skrevet

Casper har smakt. Og den forrige undulaten vår ble litt beruset engang tror jeg, fordi han slurpet i seg fra et vinglass :P Selvsagt skal man ikke gi dyrene sine alkohol... men er jo ikke snakk om rottegift heller liksom. Også er det stor forskjell på å la hunden få smake, og å skjenke den dritings. Så det så.

Skrevet

Off :no: Glad for at den ble gitt et nytt hjem.

Tror kanskje hundene har fått i seg noen dråper alkohol, men det har aldri vært med vilje. Og hadde nok aldri gitt mye mengder alkohol til noe som helst dyr.

Har forsåvidt vært å spist med noen som sjenket ei bie drita en gang.. :rofl:

Skrevet

ish...viser hvor lite folk har å gjøre... :/ Synn det skal gå utover dyra...

En gang var jeg på fest der det var en hund, og eieren var jo drita, hunden var redd. Eieren kastet rundt på hunden og sparket den...jeg blei sinna og smekka til den hurpa og vips en venn mindre på meg xP

Skrevet

Unnskyld at jeg spør, men jeg fatter bare ikke hva som er poenget med det der? Hvorfor i alle dager lar man hunden smake alkohol? Det er giftig for hunder. "En smak gjør vel ikke noe" sier man kanskje, men jeg fatter altså ikke hvorfor man skal la hunden smake på gift. "Bare for moro skyld"? Da deler ikke jeg den humoren ihvertfall...

For jeg ser overhodet ikke noe "morsomt" i å gi en hund så mye som en dråpe alkohol.

Litt øl gjør ingenting. Det er arti å se om de i det hele tatt vil lukte og smake på det. Min første syns Øl var godt. Det er ikke giftig av 2-3 slikk. Vin og sprit har ikke vært noe de vil smake på, naturlig nok siden det er mye sterkere.

Jeg skjønner ikke hva det er å ta sånn på vei for. Det er forskjell på smaking og drikking. Jeg fikk selv smake på pappas øl og vin da jeg var barn.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...