Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

1157456_10151824086511093_617311747_n.jp

Dette er tispen min, blanding mellom boxer og siberian husky! :) Meget god blanding syntes jeg. :wub:

Spesielt og vakkert utseende :) Men det kan hende du får veldig mye å hanskes med etterhvert. Anbefaler deg valpekurs og etterhvert lydighetskurs.

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dachs/Weimaraner Jeg vil ha!! :wub:

Må jo vise av min blanding også da. Søteste rare lille Chingu. Hun er blanding av border collie og norsk buhund. Jeg digger de overdimensjonerte ørene hennes hehe.

Alle hundene her er også verdens vakreste og herligste, men aldri i livet om noen av dem noen gang skal ha valper. Bruk hodet, hva skal vi med flere blandingskull?

Posted Images

Skrevet

Jeg kjente en periode en blanding av Rhodesian Ridgeback og Jack Russel. Sier seg vel egentlig selv hvem som hva mor og hvem som var far ;) Resultatet var absolutt nydelig, midt i mellom på størrelse, RR-farge uten ridge og JRT ansikt og ører.

Skrevet

Jeg kjente en periode en blanding av Rhodesian Ridgeback og Jack Russel. Sier seg vel egentlig selv hvem som hva mor og hvem som var far ;) Resultatet var absolutt nydelig, midt i mellom på størrelse, RR-farge uten ridge og JRT ansikt og ører.

Man skulle trodd det, men det er utrolig hva de hundene får til altså :lol:

Skrevet

Man skulle trodd det, men det er utrolig hva de hundene får til altså :lol:

Ja, du kan så si :P Jeg tenker mest at en JRT-tispe ville jo sprekt som et troll i morgensolen om hun skulle født RR-valper ;)

Skrevet

Ja, du kan så si :P Jeg tenker mest at en JRT-tispe ville jo sprekt som et troll i morgensolen om hun skulle født RR-valper ;)

Er det ikke slik at valpenes str følger morens så lenge de er i magen?

Skrevet

Så de kan altså "sprekke"? WHAT!

Det kan bli veldig ubehagelig for moren, ja ;)

Chicka er kasterert nå, men før hun var det så var hun nymfoman (sorry Chicka) når hun hadde løpetid.

En gang på tur så møtte vi på en Chihuahua på tur alene og Chicka la seg så flat hun kunne for at han skulle komme til...jeg lot det selvfølgelig ikke skje :lol:

  • Like 2
Skrevet

Det kan bli veldig ubehagelig for moren, ja ;)

Chicka er kasterert nå, men før hun var det så var hun nymfoman (sorry Chicka) når hun hadde løpetid.

En gang på tur så møtte vi på en Chihuahua på tur alene og Chicka la seg så flat hun kunne for at han skulle komme til...jeg lot det selvfølgelig ikke skje :lol:

OMG! Jeg har fått inntrykket av at når det er liten mor + stor far, så vokser valpene i forhold til livmoren, og når de blir født vokser de i den farten som vil tilsvare den voksne str de blir. Hjelp.

Haha, Flatborder huschi!

Skrevet

Så de kan altså "sprekke"? WHAT!

På en måte, ja. Moren vil naturligvis dø før hun sprekker utvendig, men det kan forårsake store indre skader.

Og tenk deg den STORE penisen som skal inn i den bittelille tispa! :|

Skrevet

På en måte, ja. Moren vil naturligvis dø før hun sprekker utvendig, men det kan forårsake store indre skader.

Og tenk deg den STORE penisen som skal inn i den bittelille tispa! :|

Lærer noe hver dag!

Det klarer jeg ikke å se for meg engang..Eller, jeg vil ikke :sleep::|

Skrevet

Ja, du kan så si :P Jeg tenker mest at en JRT-tispe ville jo sprekt som et troll i morgensolen om hun skulle født RR-valper ;)

Ja, det kan vel gå sikkelig ille. :hmm: Men jeg vet av ei tispe som fikk 5-ish valper med en hanne som var minst dobbelt så stor som seg selv, det gikk helt greit :)

  • 5 months later...
Skrevet

Jeg møtte en bashiba her i San Francisco i går. Han så helt ut som en shiba i pelsen og fargen, bare litt "finere" pels, og basenji hode. Og litt større enn en shiba. Kjempesøt. Ikke den verste kombinasjonen heller, to sære spisshundraser? :P

  • Like 1
Skrevet

På Finn for noen år siden lå det blandinger av Rottis og Dachs, så akkurat så teit ut som det høres ut :lol:

Dachskropp med et gigantisk Rottweilerhode, så ut som et prosjekt Dr Mengele hadde sydd ihop :-P

Skrevet
På Finn for noen år siden lå det blandinger av Rottis og Dachs, så akkurat så teit ut som det høres ut :lol: Dachskropp med et gigantisk Rottweilerhode, så ut som et prosjekt Dr Mengele hadde sydd ihop :-P
Har sett flere sånne faktisk. Skikkelig snåle alle sammen :P
Skrevet

Noen jeg kjente har en nydelig hund som er blanding av Cocker spaniel og Golden retriever. Hunden ser ut som en golden i cocker kropp :wub:

Så på finn.no for noen år siden at det var annonsert noen valper som var blanding av Chihuahua og Golden Retriever.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...