Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er vell på tide at Varga får sin egen tråd også.

Varga er en liten, trivelig malletispe født 22.08.2009 og er i skrivende stund 2,5 år. Hun kom til meg for rundt en mnd siden, og vi koser oss masse alle 3. :) Hun er etter mor: Mallis Mimmi (mini) og far: Martes foina W av nangijala(chivas) (begge tjenestehunder). Varga er en litt forsiktig dame, men jeg synes hun har kommet seg mye allerede, og hun er lett og jobbe med ettersom hun stort sett bare er skvetten også nysgjerrig etterpå, hun løper ikke og hjemmer seg i panikk liksom.

Jeg tror vi kan komme langt, og for øyeblikket er det jo meg det stopper på, men vi har masse planer om div kurs i år, så vi kommer nok til og lære mye begge to!

Kanskje skummelt og skrive det her, men målet jeg har satt meg for dette året er og minst starte i klasse 1 LP med okei resultat, og det tror jeg skal være fult oppnåelig. :)

Planer på sikt er og først få orden på Lydighetsbiten, så spor og rundering også etterhvert IPO, håper jeg. :)

Litt bildespam må vi selvfølgelig også ha:

Ny sele og favoritt grisen som nå desverre har avgått med døden etter 5 trofaste år.

426173_10151392671850074_871235073_23718493_2013925996_n.jpg

En fin vårdag på stranda :)

432324_10151368354635074_871235073_23622816_1090016735_n.jpg

Full fart

429229_10151309114165074_871235073_23393773_552405046_n.jpg

Og et av begge skjønningene mine

427353_10151294657420074_871235073_23351514_35317567_n.jpg

Varga og Zera :)

419436_10150748557350460_556155459_12271426_604217009_n.jpg

Har ikke så mange skikkelige bilder så det får komme senere :)

  • Like 2
  • Svar 382
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Varga får dele tråd med Vims to blir for mye styr Så langt så liker jeg nykomlingen veldig godt, hun bærer litt preg av at det er mye nytt og at hun antagelig ikke har vært så veldig mye utenfor de

I dag er Taiga 3 år    

Et par bilder (fotograf @Tonje ) Skikkelig turgjeng

Posted Images

Skrevet

Varga er bare herlig! Jeg skal ikke ha belger, egentlig, men jeg kunne kommet til å kidnappe Varga. Ikke let hos meg hvis hun plutselig forsvinner :whistle:

Lykke til med treningen mot konkurranse, det her blir nok bra :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Flott frøken :) jeg eelsker maller, så får vi se med tid og stunder om jeg tørr "gutse" på med en jeg også.

nyydelig, lykke til med henne :D

Skrevet

Gratulere med belger. Søt frøken!

Kanskje Trønderkurset er noe for deg?

Edit: Ser at du allerede har vist interesse for kurset. Velkommen!

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Da ble det endelig påske her i gården også. I dag var jeg litt lat før jobb så jeg tok turen opp på jordet så fikk de løpe og herje og ta et lite godbitsøk i snøen, været er fortsatt så som så, men fint var det uansett, og bikkjene koste seg de! Eb liten tur i kveld tenker jeg, så får vi ta igjen hjernetrimmen i påska, da blir det nok masse trening :)

IMAG0252.jpg

IMAG0250.jpg

IMAG0248.jpg

God påske :D

  • Like 2
Skrevet

Hehe, ja de er søte der. Det er litt rart, jeg kan ikke slippe varga med noen andre hunder i lekesituasjoner, hun begynner bare og gjete og låser helt, men med Kodak leker hun kjempegodt :)

Loke: De gjør det. Rake motsetninger, men allikevell gode venner. Varga har lært seg et triks nemlig, og det går ut på og bite kodak i halen, da får hun alltid oppmerksomhet :P Godt Kodak er tolmodig.. hehe

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...