Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har litt lyst, men kjenner ingen andre som skal. Gjør det noe? Altså, jeg skjønner at det ikke gjør noe for treninga, men sånn praktisk med bo i hytter og sånn. Åssen fungerer det? :)

Du bestiller liten eller stor hytte etter ønske. Om du vil dele den med noen er det opp til deg selv å organisere. :)

Den som bestiller hytten står økonomisk ansvarlig. Bloggen har en egen informasjonsside. :)

Skrevet

Oki, så hvis man ikke finner noen å reise sammen med så har man hytte alene? Da får jeg starte jakten på noen som vil være med ;)

Skrevet

Oki, så hvis man ikke finner noen å reise sammen med så har man hytte alene? Da får jeg starte jakten på noen som vil være med ;)

Ja det stemmer.

Skrevet

Ooooo kva er dette? Eg vil jo dette?!

Ferie og /eller kurs for medlemmer av Norsk Retreiverklubb :)

Medlemmer tilknyttet avd Bergen &Omegn har fortrinnsrett ved påmelding før resten av landet.

__________________-

En liten fugl har forøvrig hvisket at det nærmer seg en avklaring på lp instruktør :)

  • Like 1
Skrevet

 

Ferie og /eller kurs for medlemmer av Norsk Retreiverklubb :)

Medlemmer tilknyttet avd Bergen &Omegn har fortrinnsrett ved påmelding før resten av landet. 

 

__________________-

 

 

En liten fugl har forøvrig hvisket at det nærmer seg en avklaring på lp instruktør :)

Eg er medlem, trur eg. Eller, kanskje ikkje, no vart eg usikker. Var medlem i fjor men hugsar ikkje om eg har betalt for i år, må sjekke i morgon. Ser gøy ut! Eg og vil ha gøy!

Fine fuglen. :D

  • Like 1
Skrevet

Får ikke åpnet bloggen akkurat nå, men er det bare for medlemmer? :)

Første prioritet for de som bor i Bergen og etterpå for resten av landet. Jeg har vært der og meldte meg bare inn i hovedklubben for det :-)
  • Like 1
Skrevet

Får ikke åpnet bloggen akkurat nå, men er det bare for medlemmer? :)

Man må være medlem av Retrieverklubben ja, men spiller ingen rolle om man meldte seg inn 1. jan eller 10. mars (feks).

Skrevet

Man må være medlem av Retrieverklubben ja, men spiller ingen rolle om man meldte seg inn 1. jan eller 10. mars (feks).

Det ble mye penger å skulle ut med på tre uker :(

Til neste år!

Skrevet

Vi sees i Hemsedal @jaktlykke :)

I første omgang har vi kun bestilt hytte, ikke kursplass. Så det blir en uke ferie med turer i flott terreng, litt sportrening og noe godt i glasset og bra selskap!

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg tar med gubben på clickercamp jeg. :D

Synes de er en smule dyre for min smak ;)

Tok ikke sjangsen på kurs i hemsedal da jeg skal opereres igjen på et punkt og vet ikke formen. Men får trent masse og kan se på alle kursene :D

  • 1 month later...
Skrevet

Jaktkurs for tollere og agilitykurs er fulltegnet, men det er ledige plasser på blodspor, lydighet og rally-lydighet i uke 29. Samt ledig på jaktkurs for retrievere i uke 30 :)

Link

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Om noen ikke har overnatting bor jeg ca 40min fra Hemsedal,og plass til det utenfor,om noen trenger å telte gratis ;) Tilgang til bad :)

Skrevet

Om noen ikke har overnatting bor jeg ca 40min fra Hemsedal,og plass til det utenfor,om noen trenger å telte gratis ;) Tilgang til bad :)

Hemsedalkomiteen har ordnet med hytter på Mølla. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...