Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Vi er en studentgjeng fra Universitetet for miljø - og biovitenskap som hadde satt stor pris på om du med hund(er) tok deg tid til å svare på en veldig kort undersøkelse om hundefor. Om ønskelig kan vi etterhvert legge ut resultatene og litt info om undersøkelsen hvis dette er ønskelig eller interessant for noen av dere!

Det hele er en del av en markedsføringsoppgave som ønsker å belyse kundevaner og holdninger i hundefôrmarkedet.

Undersøkelsen finner du her!

På forhånd takk!

Skrevet

Har svart, men kun for en av hundene. I og med at én fôres tørt og den andre rått, blir det derfor ikke helt representativt fra vår side.

Skrevet

Jeg svarte, men i og med at jeg er i Nord-Amerika er det kanskje ingen stor overraskelse at jeg ikke legger meg opp i hvorvidt fôret er norskprodusert… savner også en del svaralternativ.

Skrevet

Har svart :)

Ang. om fòret er produsert i Norge, så bryr jeg meg ikke om det på tørfòr. På råfòringen, så vil jeg ha produktene fra Norge.

Skrevet

Har svart :)

Ang. om fòret er produsert i Norge, så bryr jeg meg ikke om det på tørfòr. På råfòringen, så vil jeg ha produktene fra Norge.

Samme her. Fôrer stort sett bare med RC, men jeg skulle ønske det var norskprodusert jeg fôret med, så av rått velger jeg norsk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...