Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg er med å arrangere Fellesutstillingen som er Norges største utstilling for fuglehunder.

www.fellesutstillingen.com

Jeg leker litt med tanken på å ha med en fotograf som kan ta bilder av det meste som skjer, og kanskje ha egne BIR bilder (slik som NKK har). Jeg tar selv masse bilder av min rase, men rekker ikke over alle. For 2011 så mangler vi bilder av eks alle tre setter rasene og det er ikke noe gøy.

Så det burde være en som kan ta litt bilder i alle ringene og da evt BIR vinnerne (og kanskje BIM?)

Siden alt avhenger av pris, så er det ikke aktuelt å leie inn en dyr fotograf, men kanskje noen fra sonen kunne tenke seg et sånt fotoppdrag?

Og hva synes dere er ok pris for noe sånt

Skrevet

Åh! Det hadde jo vært supermoro! Nå er ikke jeg superfotograf, og er endel som måtte ordnes med transport og sånt, men ååh!

Skrevet

Man trenger ikke være super fotograf. Det er bare at man har litt bilder av alle rasene fra utstillingen og fra BIS ringen, samt barn og hund. Og da gjerne bilde av alle BIR hundene, det kunne vært moro.

Vi jobber hele tiden med at denne utstillingen skal bli knall bra og har inne søknad om at alle rasene skal få storcert noe som hadde vært helt rått.

Men får starte med bilder.

Kanskje man kunne laget et sted hvor man kunne få tatt bilder av hunden sin også? Jeg bare tenker litt høyt. Nå er ikke fuglehund folk generelt så veldig opptatt av sånt, men gjør hunden det bra må det jo være moro med bilde (som da kan selges til eier evt?)

Skrevet

Hvis jeg ikke jobber, eller får bytta bort vakta mi kan jeg muligens ta bilder. Det høres jo bare gøy ut! Men det vet jeg ikke 100% akkurat nå, men jeg kan tenke på det. Når må dere ha et klart svar? :)

  • Like 1
Skrevet

Når er det? Om det ikke ordner seg med sonenfolk så har jeg en mann som liker å bruke speilrefleksen som kanskje kan være interessert (han har planer om å begynne med jakt, så fuglehunder er ikke helt feil heller). Send meg en melding om det er interessant.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...