Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg er med å arrangere Fellesutstillingen som er Norges største utstilling for fuglehunder.

www.fellesutstillingen.com

Jeg leker litt med tanken på å ha med en fotograf som kan ta bilder av det meste som skjer, og kanskje ha egne BIR bilder (slik som NKK har). Jeg tar selv masse bilder av min rase, men rekker ikke over alle. For 2011 så mangler vi bilder av eks alle tre setter rasene og det er ikke noe gøy.

Så det burde være en som kan ta litt bilder i alle ringene og da evt BIR vinnerne (og kanskje BIM?)

Siden alt avhenger av pris, så er det ikke aktuelt å leie inn en dyr fotograf, men kanskje noen fra sonen kunne tenke seg et sånt fotoppdrag?

Og hva synes dere er ok pris for noe sånt

Skrevet

Åh! Det hadde jo vært supermoro! Nå er ikke jeg superfotograf, og er endel som måtte ordnes med transport og sånt, men ååh!

Skrevet

Man trenger ikke være super fotograf. Det er bare at man har litt bilder av alle rasene fra utstillingen og fra BIS ringen, samt barn og hund. Og da gjerne bilde av alle BIR hundene, det kunne vært moro.

Vi jobber hele tiden med at denne utstillingen skal bli knall bra og har inne søknad om at alle rasene skal få storcert noe som hadde vært helt rått.

Men får starte med bilder.

Kanskje man kunne laget et sted hvor man kunne få tatt bilder av hunden sin også? Jeg bare tenker litt høyt. Nå er ikke fuglehund folk generelt så veldig opptatt av sånt, men gjør hunden det bra må det jo være moro med bilde (som da kan selges til eier evt?)

Skrevet

Hvis jeg ikke jobber, eller får bytta bort vakta mi kan jeg muligens ta bilder. Det høres jo bare gøy ut! Men det vet jeg ikke 100% akkurat nå, men jeg kan tenke på det. Når må dere ha et klart svar? :)

  • Like 1
Skrevet

Når er det? Om det ikke ordner seg med sonenfolk så har jeg en mann som liker å bruke speilrefleksen som kanskje kan være interessert (han har planer om å begynne med jakt, så fuglehunder er ikke helt feil heller). Send meg en melding om det er interessant.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...