Gå til innhold
Hundesonen.no

N SE UCH PBIS Meisterhaus Puzzle'n'Play


Recommended Posts

Skrevet

Pim leker på Pim sin måte :P

Om noen i Oslo/Vestfoldområdet har mulighet og lyst til å passe dyret fra torsdag/fredag til tirsdag så rop ut :ahappy: Hun går bra overens med alle hunder. Jeg skal til Sverige, men Yodel skal ha henne med seg til NKK Kristiansand på søndag, men kan ikke ha henne selv :)

  • Like 6
  • Svar 462
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...NEI, de er ikke stille at all når de skal gjennom sikkerhetskontroller! Jeg vet brått ALT om volumet på de små, vakre krekene! ...men hun er jo spinnvill og løper over alt - og er supersøt!

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen. Kritikken: Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage.

Haha, så herlige dere er! Pia skal få lov til å oppdatere om flyturen Pim var visst "litt" for stor for bagen sin, klagde "litt" når hun måtte låses inni der og sov visst ellers hele turen. Jeg

Posted Images

Skrevet
Pim leker på Pim sin måte :P

Det er seriøst helt nifst hvor like Imouto og Pim er på så mange måter! :D Imouto og jeg leker på akkurat samme måte oppi senga, bare at knertis gjerne også stuper kråke av begeistring. :wub:

  • Like 1
Skrevet

For en søtass! :wub: Var valpetiden like lett som den var den helgen jeg var hos deg hele tiden? Er Basenjidrømmen slik du trodde?

Og gratulerer med fine hofter og øyner :D

Skrevet
For en søtass! :wub: Var valpetiden like lett som den var den helgen jeg var hos deg hele tiden? Er Basenjidrømmen slik du trodde?

Og gratulerer med fine hofter og øyner :D

Ja, altså, hun er veldig annerledes og spesiell, og på en måte en utfordring og på en måte veldig enkel :P Utfordringen har vært å lære henne å gå pent i bånd selv når det flyr fugler og går spennende mennesker forbi, å få henne til å gå å legge seg på kommando, å sitte og bli selv om det er vått på bakken, å ligge i ro på toget selv om underlaget er hardt og slike ting jeg ser på som essensielle :P Hun er ganske mye mer diva og mer kresen enn det jeg er vant til, og litt mindre glad i godbiter (eh, mye...).

Samtidig er hun jo en veldig enkel hund. Hun finnes ikke redd for noe i denne verden, er tålmodig og lar seg håndtere av alle. Hun går bra overens med alle og gjør lite ut av seg. Får vi besøk går hun bort og snuser og så går hun sin vei og driver med sitt. Hun lever litt i sin egen boble hun der :P

Og siden gulvet på toget er hardt så må man ligge på sin egen måte:

599053_10151558518661303_566025613_n.jpg

(med Cita som nakkestøtte såklart)

734297_10151558516051303_139968034_n.jpg

Sovende med bakbeinet over øynene

  • Like 6
  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)
og litt mindre glad i godbiter (eh, mye...).
Ha ha - husker oss på godbit-shopping i Herning - litt forskjell på skalaen til Pim og Ace der ;) Og Ace er jo den kresne blant mine :lol: (Vet ikke hvorfor mitt svar ser ut som en Benedicte quote??)
Endret av AnetteH
vet ikke jeg heller...admin anette
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

544525_10151599292531303_806630398_n.jpg

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen.

Kritikken:

Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage. Firm back, great movement, winter coat, pliant (det står pliant, men skriveren skrev først plane og strøk over det. Aner ikke hva det skal bety) skin, great temperament.

:jump::jump::jump:

  • Like 15
Skrevet

Takk! Hun spiser så lite om dagen og er såå skrangleverk, så jeg ble faktisk litt overrasket ettersom alle andre konkurrenter hadde mer fyll i kroppen.

Men nå skal hun fetes opp, for man kan ikke se slik ut på WDS :blink:

Skrevet

Gratulerer med storcertet!

Ister kan funke på vektoppgang. Om hun er sær på å spise kan du blande det ut med vann og den vanlige maten. Kamar kan også leke hobbyanorektiker til tider, men det duger om det er fuktig og han kan slurpe det i seg.

Skrevet

Tusen takk! Og ja, hun har fått det tidligere og det fungerte kjempebra, så jeg tror jeg skal prøve det igjen.


Fant akkurat ut at dommeren er rasespesialist, og sånt er jo litt moro :)

Skrevet
544525_10151599292531303_806630398_n.jpg

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen.

Kritikken:

Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage. Firm back, great movement, winter coat, pliant (det står pliant, men skriveren skrev først plane og strøk over det. Aner ikke hva det skal bety) skin, great temperament.

:jump::jump::jump:

Pliant er et synonym for 'easily bent' slik som hun viser på noen av de andre utstillingsbildene jeg har sett av henne :lol: Drev hun mye med yoga på NKK Bergen også?

Gratulerer så mye!

Skrevet
Pliant er et synonym for 'easily bent' slik som hun viser på noen av de andre utstillingsbildene jeg har sett av henne :lol: Drev hun mye med yoga på NKK Bergen også?

Gratulerer så mye!

Haha! Men jeg skjønner ikke helt hva han mener med pliant SKIN? :P Lett rynket kanskje?

Og joda, hun drev med masse yoga i Bergen :lol:

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi skal lære Pim å yodle på kommando, så vi prøver å fremprovosere det og belønne det hele tiden før vi legger kommando på det :P

Vi høres ikke helt friske ut, men Pim er søt da :)

  • Like 3
Skrevet

Åååå. for en herlig sangstemme hun har!
Jeg framprovoserer alltid jodling hos mine. Finnes ikkeno vakrere :wub:

Hvis alt går som det skal er forøvrig Sparkisperm på vei nå! *venter på updates*

  • Like 1
Skrevet
Vi skal lære Pim å yodle på kommando, så vi prøver å fremprovosere det og belønne det hele tiden før vi legger kommando på det :P

Vi høres ikke helt friske ut, men Pim er søt da :)

måtte le av deg også benedicte :lol: hihihi, søte derre begge er!

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
    • Jeg har hørt begge deler om cobberdog angående gemytt. Og nå er det en stund siden jeg drev aktivt med hund, men de instruktørene jeg kjenner (jeg drev aktivt med hundesport, var selv dommer, og gikk mye kurs) hadde mange doodler inne med mye problemadferd. Husk også at de du ofte møter ute og kan hilse på er de søte og greie - de som er et mareritt å ha med ut og rundt går ofte turer på tider og steder der det er mindre folk og hunder. Slik ser du rett og slett ikke de mest problematiske. Det er sant at flere av vannhundrasene har hatt sine problemer. Lagotto er nok den jeg i hovedsak ville droppet pga. det, jeg har tilogmed hatt en oppdretter som advarte meg mot å skaffe det på den tiden. Med de andre varierer det, men hvis man er nøye med oppdretter så ville jeg ikke vært så bekymret. Jeg er selv veldig tilhenger av puddel, og det er mye bra der ute! Hva er grunnen til at du ikke vurderer f.eks. cocker spaniel? Den er absolutt ikke røytefri, men det vil jeg si også er det eneste som ikke matcher de samme kriteriene som cobberdogen. De har jo også sine helseproblemer, så man må være nøye på linjer, men det er jo en mulighet man ikke har på cobberdogen, og de genene finnes jo der også.
    • Takk for gode innspill.  Du har absolutt gitt meg noe å tenke på i forhold til å støtte useriøs avl. Jeg har ikke tenkt på at jeg bidrar til det, selv om jeg ønsker å bruke en oppdretter jeg vet er seriøs. Jeg synes vannhundene blir litt for store, og kunne tenkt meg en hund mellom 10-15 kg, gjerne nærmere i 10 kg. Jeg har også hørt litt blandet om gemyttet på både portugisisk vannhund og spansk vannhund.  Puddel hadde sikkert vært det rette valget, da er det eventuelt mellom puddel som er mest aktuell. Utseendemessig er jeg nok litt fordomsfull og ser fr meg det glattklipte ansiktet og puddelsveis. I en sportsfrisyre ligner de jo veldig på mange av doodlene. Jeg kjenner ikke til veldig mange pudler, men har inntrykk av at noen kan være sensitive og litt skarpe. De kan virke litt bjeffete og ikke så sosiale. Det er jo bare basert på mitt inntrykk, så det kan være feil. Mye kan jo løses med å finne en god oppdretter der også.  Nå kan det jo hende at selv de seriøse oppdretterne på cobberdog lyver litt på gemyttet til cobberdogen, men jeg liker beskrivelsene av gemyttet og har inntrykk av at de fleste cobberdoger har et gemytt jeg kunne trives med. De er aktive og lettlærte, men samtidig har de en god avknapp og er familiehunder. De er jo i utgangspunktet en blanding av puddel, labrador og noe cockerspaniel. Nå vet jeg at man ikke får det beste fra alle rasene og at gemyttet kan variere, men de som har avlet på cobberdogen med linjer som går litt tilbake har jeg tro på at kan ha funnet en blanding med gode egenskaper.   
    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...