Gå til innhold
Hundesonen.no

N SE UCH PBIS Meisterhaus Puzzle'n'Play


Benedicte
 Share

Recommended Posts

Pim leker på Pim sin måte :P

Om noen i Oslo/Vestfoldområdet har mulighet og lyst til å passe dyret fra torsdag/fredag til tirsdag så rop ut :ahappy: Hun går bra overens med alle hunder. Jeg skal til Sverige, men Yodel skal ha henne med seg til NKK Kristiansand på søndag, men kan ikke ha henne selv :)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 462
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

...NEI, de er ikke stille at all når de skal gjennom sikkerhetskontroller! Jeg vet brått ALT om volumet på de små, vakre krekene! ...men hun er jo spinnvill og løper over alt - og er supersøt!

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen. Kritikken: Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage.

Haha, så herlige dere er! Pia skal få lov til å oppdatere om flyturen Pim var visst "litt" for stor for bagen sin, klagde "litt" når hun måtte låses inni der og sov visst ellers hele turen. Jeg

Posted Images

For en søtass! :wub: Var valpetiden like lett som den var den helgen jeg var hos deg hele tiden? Er Basenjidrømmen slik du trodde?

Og gratulerer med fine hofter og øyner :D

Ja, altså, hun er veldig annerledes og spesiell, og på en måte en utfordring og på en måte veldig enkel :P Utfordringen har vært å lære henne å gå pent i bånd selv når det flyr fugler og går spennende mennesker forbi, å få henne til å gå å legge seg på kommando, å sitte og bli selv om det er vått på bakken, å ligge i ro på toget selv om underlaget er hardt og slike ting jeg ser på som essensielle :P Hun er ganske mye mer diva og mer kresen enn det jeg er vant til, og litt mindre glad i godbiter (eh, mye...).

Samtidig er hun jo en veldig enkel hund. Hun finnes ikke redd for noe i denne verden, er tålmodig og lar seg håndtere av alle. Hun går bra overens med alle og gjør lite ut av seg. Får vi besøk går hun bort og snuser og så går hun sin vei og driver med sitt. Hun lever litt i sin egen boble hun der :P

Og siden gulvet på toget er hardt så må man ligge på sin egen måte:

599053_10151558518661303_566025613_n.jpg

(med Cita som nakkestøtte såklart)

734297_10151558516051303_139968034_n.jpg

Sovende med bakbeinet over øynene

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
og litt mindre glad i godbiter (eh, mye...).
Ha ha - husker oss på godbit-shopping i Herning - litt forskjell på skalaen til Pim og Ace der ;) Og Ace er jo den kresne blant mine :lol: (Vet ikke hvorfor mitt svar ser ut som en Benedicte quote??)
Endret av AnetteH
vet ikke jeg heller...admin anette
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

544525_10151599292531303_806630398_n.jpg

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen.

Kritikken:

Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage. Firm back, great movement, winter coat, pliant (det står pliant, men skriveren skrev først plane og strøk over det. Aner ikke hva det skal bety) skin, great temperament.

:jump::jump::jump:

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

544525_10151599292531303_806630398_n.jpg

Pim tok storcertet på NKK Bergen i helgen! Stilte henne i unghundklasse og ikke junior denne gangen.

Kritikken:

Lovely size and body shape, beautiful head, short muzzle, super earset and carriage. Firm back, great movement, winter coat, pliant (det står pliant, men skriveren skrev først plane og strøk over det. Aner ikke hva det skal bety) skin, great temperament.

:jump::jump::jump:

Pliant er et synonym for 'easily bent' slik som hun viser på noen av de andre utstillingsbildene jeg har sett av henne :lol: Drev hun mye med yoga på NKK Bergen også?

Gratulerer så mye!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pliant er et synonym for 'easily bent' slik som hun viser på noen av de andre utstillingsbildene jeg har sett av henne :lol: Drev hun mye med yoga på NKK Bergen også?

Gratulerer så mye!

Haha! Men jeg skjønner ikke helt hva han mener med pliant SKIN? :P Lett rynket kanskje?

Og joda, hun drev med masse yoga i Bergen :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Vi skal lære Pim å yodle på kommando, så vi prøver å fremprovosere det og belønne det hele tiden før vi legger kommando på det :P

Vi høres ikke helt friske ut, men Pim er søt da :)

måtte le av deg også benedicte :lol: hihihi, søte derre begge er!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...