Gå til innhold
Hundesonen.no

Din beste pizzaoppskrift!


Recommended Posts

Skrevet

Har invitert opphavet til middag på lørdag og har bestemt meg for å lage hjemmelagd pizza siden det er så billig, enkelt og godt :P

Vanligvis kjøper jeg sånn gul deigpakke, tar på hakkete tomater, ost og så purre/ vårløk og diverse kjøttgreier ( bacon, skinke, chorizo etc)

I tillegg pleier jeg kjøpe Peppes rømmedressing.

Mamma liker ikke hvitløk ( :| ) og ingen av de liker hvis det blir for sterkt.

Trenger nye tips :(

Skrevet

Alle her i hus liker forskjellige pizza typer, vi lager bare 3 forskjellige mindre pizza. Men deigen er hjemmelaget, hvitløk dressing er også..

Du kan jo lage mini pizza, noen enkle noen sterke og noen uten hvitløk. Du tar bare en liten bolle på ferdig bunnen å skjærer rundt da får du flere små runde pizza :D

Skrevet

Taco pizza:

valgfri type kjøttdeig med tacokrydder på og salsa som pizza saus og feks mais, løk paprika, annanas og hva man ellers måtte like til taco..

pizza med kylling og bacon:

Kyllingfilet i biter eller kyllingkjøttdeig og noe grønnsaker oppå

Pizza med biff og skinke

Altså, pizza kan jo være hva som helst stort sett. Bare fantasien setter grenser :)

Skrevet

Tomatpuré, kjøttdeig (legg strimlene rå utover, de blir stekte når pizzaen stekes)løk, baconbiter. Pizzakrydder, revet ost (skikkelig ost, *det er ikke ost alt som smelter*). Jeg bruker bare Tine revet ost. Norvegia og Jarlsberg.

Eventuelt kan du ha på ananas, sopp, skinke.

Prøv Creme fraiche til. Gjerne en grøn salat.

Skrevet

Jeg har verdens beste pizzabunnoppskrift for de som liker tynn,italiensk pizzadeig i alle fall.

ca 2-3 dl lunka vann blandes med LITT gjær. Kanskje 1/5-del. Ikke mer i alle fall. 7-8g salt, en dæsj olivenolje, en god dæsj hvitløkspulver og en dæsj med urter, gjerne ferske. Ha i mel til deigen er smidig. Siden det er såpass lite gjær så skal deigen gjerne heve 3-4 timer et lunt sted. Så kjevler du den utover, nok til to tynne bunner i langpanne. trikset da er å ha lite oppå - det blir fort for mye av det gode. Ikke altfor mye ost.

Lag gjerne skorpe og er du i skikkelig godhumør kan du smøre med olivenolje på skorpen og strø med litt urter oppå. Det blir skikkelig nam!

Inn i ovnen på så høy varme som mulig, vi kjører de på 290 grader. Pizzastein er selvsagt det beste. Den blir i alle fall fantastisk. Jeg har bare ost, bacon, pizzasaus og oregano på toppen. Enkelt men fantastisk godt!

Edit: og jeg vil ikke høre noe mas om at det er mye jobb å lage deigen sjøl. Det tar 5 minutter for hånd, kortere tid i maskina (men ideelt sett skal det jo eltes litt lenger, selvsagt). 5 minutter å kjevle de ut.

Edit 2: siden du får gjester pleier det å være kjekt å lage flere små også! Det gjør vi om vi får besøk og gjestene får selv hive på hva de vil.

Skrevet

Når jeg lager hjemmelaget pizza pleier jeg å lage slik at det blir litt tykk bunn.

Tomatpuré, kjøttdeig (pleier å brune den litt først), røkt kjøttpølse, løk, mais ( og evnt ananas), og revet ost på toppen.

Skrevet

Lillesøster hadde fått servert pizza med pesto i stedetfor tomatsaus her om dagen. Skeptisk... men for de eventyrlystne, værsågod!

Min mors ultimate favoritt, det :) Vi har pizzaovn og lager hver vår pizza.

Jeg elsker innbakt! Masse ost, kjøttdeig, rødløk, tomatpure og mais. Også dolmiosaus på kjøttdeigen. Det er nam, det!

Skrevet

Lenge siden det har blitt helt hjemmelaget pizza her nå. :(

Denne er god!

Du trenger: Toro-miks av deigen, Toro Pizzafyll-pose med smak av tomat og løk, kjøttdeig, tomatpuré, en løk, en boks med mais og ost (gjerne en ferdig revet med miks av vanlig gulost og cheddar).

Mikse og la deigen heve mens du steker kjøttdeigen, blander inn finhakket løk og mais, blander så inn pizzafyll-posen med vann og rører godt. Kjevler ut deigen og legger den i en på stekebrett med olje under og deien skal IKKE være for tynn.

Smører hele bunnen med tomatpuré, og heller over kjøttdeigblandingen, for å toppe med ost og inn i ovnen.

Skrevet

Her skal det lages mye pizza fremover :D

Mamma og sambo liker tykk bunn, jeg liker tynnest mulig , så vi kjører en middelvei. Kom gjerne med flere favoritter, jeg blir inspirert! Lillesøster lagde faktisk en knallgod pizza her om dagen. Tomatsausen lagde hun ved å smøre på tomatpurre, raspe gulrot over og så pepper før hun la på ost og topping. Knallgod! Og sunt!

Edit: men legger dere osten øverst?? Er ikke det litt omvendt? :|

Skrevet

Saus: 3-4 tomater, en spiseskje tomatpuré, litt olje, krydde, salt og pepper.

Det er pizzasausen som gjør en god pizza, og en god pizzasaus er en enkel saus. Skjær tomater i små biter, og rør rundt i tomatpuré og litt god olivenolje. Ha i krydde, oregano er en klassiker, men litt frisk basilikum kan også gjøre susen. Litt salt og pepper. La stå i kjøleskap en times tid.

Fyll: Tunfisk, kapers, og rødløk.

Skrevet

Saus: 3-4 tomater, en spiseskje tomatpuré, litt olje, krydde, salt og pepper.

Det er pizzasausen som gjør en god pizza, og en god pizzasaus er en enkel saus. Skjær tomater i små biter, og rør rundt i tomatpuré og litt god olivenolje. Ha i krydde, oregano er en klassiker, men litt frisk basilikum kan også gjøre susen. Litt salt og pepper. La stå i kjøleskap en times tid.

Fyll: Tunfisk, kapers, og rødløk.

Den er ikke noe for mamma som skyr alt fra havet, men den tror jeg kan bli en klassiker hos meg og Ask.. Hørtes god ut! Hva slags tunfisk bruker du?

Skrevet

Edit: men legger dere osten øverst?? Er ikke det litt omvendt? :|

Neei, osten må jo bli gyldenbrun og fin for at det skal være best.

Skrevet

Neei, osten må jo bli gyldenbrun og fin for at det skal være best.

Men den blir jo det om den ligger under toppingen også :P

Skrevet

Men den blir jo det om den ligger under toppingen også :P

Hvordan kan den bli gyldenbrun under topping? :sleep:

Skrevet

Ha gjerne tørket basilikum i bunndeigen.

Strimlet svinekjøtt med litt salvie er nam nam.

Rød pesto og tomatpure er finfin saus, ha gjerne finhakket purreløk i.

  • Like 1
Skrevet

Hvordan kan den bli gyldenbrun under topping? :sleep:

Ikke noe problem, hvordan tror du Peppes etc får det til? :P

Tulip: hvor får jeg kjøpt salvie?

Edit: og steker du svinekjøttet først eller legger du det rått oppå?

Skrevet

Ikke noe problem, hvordan tror du Peppes etc får det til? :P

Det er jo forsi toppingen av kjøttet der ikke dekker overhodet, som skinken som bare blir fordelt over osten, sausen og alt er under på Peppes sine pizzaer. :)

Skrevet

Tulip: hvor får jeg kjøpt salvie?

Edit: og steker du svinekjøttet først eller legger du det rått oppå?

Du får både tørket og fersk salvie på vanlig matbutikk. Jeg steker det på svak varme først, såsant det ikke er veldig veldig tynne strimler. Skjærer jeg selv av et større stykke steker jeg ikke først, for da bestemmer jeg jo tykkelsen selv :)

Skrevet

Vi har ofte tomatsaus med basilikum i bunn, så forskjellige oster på, så peppes kjøttboller (de er så vanvittige gode... ), skinke, sjampinjong, kylling ol også peppes rømmedressing. Chorizo er også veldig godt på.

Skrevet

Den er ikke noe for mamma som skyr alt fra havet, men den tror jeg kan bli en klassiker hos meg og Ask.. Hørtes god ut! Hva slags tunfisk bruker du?

Normalt bare kjøper jeg rimelig tunfisk (i vann) på Rema :P Funker helt fint. Evt. lage en liten "marinade" på olje, salt+pepper, krydder å ha på bare tunfisken, for å få frem litt smak.

Kylling kan være greit alternativ til tunfisk, men jeg liker å ha andre ting til kyllingpizza - chilli og pesto!

Skrevet

Det er jo forsi toppingen av kjøttet der ikke dekker overhodet, som skinken som bare blir fordelt over osten, sausen og alt er under på Peppes sine pizzaer. :)

Altså: bunn, saus, ost, topping!

Jeg liker italienskinspirert pizza best, men lager normalt bunnen litt tykkere. Liker ikke den norske familiepizzaen, som ofte har altfor mye kjøttdeig (eller annet pålegg), saus og ost. En god pizza skal bestå av en knall tomatsaus (som lukter og smaker tomat), en god ost (Jarlsberg) i moderat mengde, og litt fyll (maks tre ting, og kun ett kjøttpålegg!) - litt ruccola og parmesan på toppen, til servering, er også knall (og gjerne en smakssatt olivenolje - chilli for eksempel).

  • Like 1
Skrevet

Vi pleier å ha kjøttdeig og pizzapølse (pepperoni?) på. Sammen med ost, løk, ketchup (for å ikke ha en alt for sterk tomatsaus som tar vekk all den andre smaken) og hjemmelaget pizzabunn.

Før tok jeg på masse dilldall, men har funnet ut at det enkle ofte er det beste for meg.

Skrevet

Siden nevøen min på 15 også plutselig skal være med blir det to pizzaer. Begge blir med bunn strødd med litt oregano, og tomatsaus lagd av hakkede tomater, tomatpurre og frisk basilikum.

Den ene får topping med hvitløk/ chili og basilikum marinert kylling ( bør jeg droppe basilikum der? ) og chorizo og den andre får skinke og Peppes kjøttboller. Begge får Tines 4 oster .

Det må vel være noe for enhver smak?

Ask og jeg skal ha oliven i tillegg. De andre er søre der så det tar vi på etterpå.

Edit: også får begge purre..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...