Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her inne som er intr i å treffes for å gå tur sammen og evt slippe hundene for litt lek/trening. Bor i nærheten av Idefagskolen.

Jeg er ei jente på 19 år og hunden er blanding av buhund og wheaten terrier på 5 år. Han er rolig og sosial og har tydelige signaler. Han er av typen som hilser litt før han går å undersøker en snøhaug eller snuser på en blomst. Klarer en hund å dra han med på lek så går det på høygir:-)

post-5378-0-48401000-1329132808_thumb.jp

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hvordan skal du komme deg dit?

Uff ja.. Hvis jeg bare hadde hatt en snill samboer som ville vært med meg og kunne kjørt meg... Vi kan nesten når som helst bortsett fra i vanlig arbeidstid på hverdager (for da er de snille sa

Og ikke mandag og torsdag! Foppall! Jeg skal seg som hør og bør stå for all smalltalk.

Posted Images

Skrevet

Å så gøy at dere vil være med. Jeg går på skole, men veldig flexi med skoletid så har ofte tid til litt tur og lek. Hvordan er det med dere? passer helga best eller noen spesielle dager?

Så gøy "Corgilicious". Jeg bor i Munkerekka;-)

Skrevet

Jeg vil gjerne også være med! Jeg har en shiba som kan være litt reservert i begynnelsen, men blir veldig leken når hun blir litt varmere i trøya. :)

Hvordan skal du komme deg dit? :icon_confused::innocent::rofl:
  • Like 1
Skrevet

Hvordan skal du komme deg dit? :icon_confused::innocent::rofl:

Uff ja.. Hvis jeg bare hadde hatt en snill samboer som ville vært med meg og kunne kjørt meg... :whistle:

Vi kan nesten når som helst bortsett fra i vanlig arbeidstid på hverdager (for da er de snille samboerne på jobb). :D

  • Like 1
Skrevet

Uff ja.. Hvis jeg bare hadde hatt en snill samboer som ville vært med meg og kunne kjørt meg... :whistle:

Vi kan nesten når som helst bortsett fra i vanlig arbeidstid på hverdager (for da er de snille samboerne på jobb). :D

Og ikke mandag og torsdag! Foppall!

Jeg skal seg som hør og bør stå for all smalltalk.

  • Like 1
Skrevet

Og ikke mandag og torsdag! Foppall!

Jeg skal seg som hør og bør stå for all smalltalk.

Ja, det glemte jeg. Vi kan ikke på mandager og tirsdager.

Men vi skal ikke bare ta det til søndagen hvis det passer greit for alle? Det er ikke meldt sol, men oppholdsvær. :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Har hatt mistanke om at vi bor midt i sonis-land ja. :baby:

Møljetreff er ikke helt vår greie men tenker litt på å finne noen nye treningsvenner. Spor og lydighet f.eks. kanskje vi blir med, kunne jo vært gøy. :D

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg er med på søndag, altså!

Og Snusken, hvis du tåler å trene med en grisebulldog og en surresopp, så trenger vi treningsvenner, veldig! :P

Kult, dine raser er din greie her er det bare en rase. :D Trene med ymse raser derimot er bare spennede, Er nok rustent det meste her men stjerna er treningsvillig så det går bra, savner å trene begge to nå. Dukker sikkert opp søndag da så kan vi finne på noe. kanskje flere er med?

Buss er ikke noe for oss men som det ble nevnt over her så er søndag og buss ett ikketema i Vestfold før langt på dag, formiddag / ettermiddag. Helt utrolig men sånn er det bare.

Skrevet

Har ikke nett på hybelen så litt sent svar fra meg. Morro at dere er så interessert:-) jeg reiser bort på søndag og blir borte hele neste uke pga ferie, men dere kan jo bare treffes dere om det passer bra på søndag så får vi vel til flere treff fremover:-) Noen som har tid til en tur denne uka? Hva med en tur i Teieskogen?

Skrevet

Jeg kunne også tenkt meg en tur, med den ene hunden:-) Men det er helårsbåndtvang på Nøtterøy, og tispa er veldig glad i vilt - så det er litt avhengig av hvor dere skal..

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg kunne også tenkt meg en tur, med den ene hunden:-) Men det er helårsbåndtvang på Nøtterøy, og tispa er veldig glad i vilt - så det er litt avhengig av hvor dere skal..

NEI?

Forskrift om hundehold, Nøtterøy kommune, Vestfold

Bestemmelser om sikring av hund

§ 3. Om båndtvang

I Nøtterøy kommune skal hunder, utover den lovfestede båndtvangen i perioden 1. april til 20. august, holdes i bånd eller forsvarlig innestengt eller inngjerdet slik det framgår av punktene a) til d):

a) hele året i og i tilknytning til boligområder og handleområder og beiteområder. b) hele året i parker, anlegg for lek, på kirkegårder, grav- og urnelunder, på og ved skoler og barnehager. c) hele året i følgende offentlige friluftsområder: Fjærholmen, Nesskogen, Torød Nærmiljøanlegg, Aronsletta og Teieskogen. d) på og ved anlegg for idrett og sport og på badestrender i andre offentlige friluftsområder i sesongen for disse aktivitetene.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Er det ikke helårs? har nå vært det i mange år såvidt meg bekjent og jeg har bodd der i 20..

Nei og det har det aldri vært. Det har vært satt inn ekstraordinær fra år til år. Pr.d.d. er det ikke snøforhold og ekstraordinær så vidt meg bekjent. Utover det er det loven jeg linket til fra 2009 med spesifiserte områder den gjelder. Så det er bare å slippe bikkja utover dens områder og en god grunn for å ikke gå i Teieskogen. :D

Det hersker jo det komplette kaos om dette teamet og særlig i tbg skal en tro de siste hundesakene på fjellet ved å lese kommentarfeltene.

Jeg holder meg mest rundt Vardås og har ikke sett rådyr siden oktober. :bananas:

Guest Kåre Lise
Skrevet

Ja jeg kan jo godt forstå at det blir mye misforståelser sånn det fungerer nå.

Skrevet

Jøssda, det var nytt for meg. Selv etter å ha bodd der i..tilsammen 22 år. Blitt lurt av denne "fra år til år"-greia jeg da. Men uansett holder vi oss unna Teieskogen pga for mange rådyr for whippsen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...