Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke helt om du er på jakt etter hverdagsnavn eller stamtavlenavn, så her kommer litt av hvert! :)

Fokus

Freke

Flint

Flora

Fila

Fatso

Firestarter

Free Falling

Flower Power

Skrevet

Hva slags kattunger er det?

Huspus eller en rase?

Jeg synes sånt betyr noe når jeg har satt navn på mine ;)

Det er rasekatter ja! Sibirkatter :D

Vet ikke helt om du er på jakt etter hverdagsnavn eller stamtavlenavn, så her kommer litt av hvert! :)

Fokus

Freke

Flint

Flora

Fila

Fatso

Firestarter

Free Falling

Flower Power

Stamtavlenavn! Og tusen takk for forslag, noteres ned!

Og takk til dere andre også, masse herlig! Og jeg skal samtidig videreformidle til hunnkatteier^^ Vi er tre om å finne navn, men alle relativt blanke, så dette er til stor hjelp! :D :D

Skrevet

Aaaaaaaaaw takk dere for mange fine forslag! Alle skrives ned til vårt eget oppdrett trer i kraft! Elsker spesielt Famitsyn, Frekk, Fokus, Freke, Flerr, Flenge og Fres var genialt, Fiona, Felicia og Florian! Jeg har det klart til vårt F-kull hvertfall :D

Nå har vi snakket med hunnkatteier igjen, og navnene som står øverst til henne foreløpig er Fazetta, Felizia (elsk), og Figaro (Mjæh, men dattera som vil at hannen skal hete det. Synes den skulle hett Florian jeg, men Figaro er jo søtt det også!)

Takker for alle tips dere! :flowers: Og takk for masse fortryllende navn til fremtidige kull for meg og samboer sin del :D

Skrevet

Freke passer da ikke på en katt (i mitt hode) det er jo en ulv fra norrøn mytologi :P

betyr forøvrig "glupsk"

at min ene SH heter Freke gjør jo ikke saken bedre ang. "kattenavn" heller (assiosasjoner osv)

  • Like 1
Skrevet

Da er navnene bestemt og det ble Falzetta, Felizia og Florian :wub:

Florian er fint, synes jeg :) Har en kompis som heter det, så det er litt morsomt. Men da vi var i Krakow var det ei veldig pen gate der som het noe med Florian. Er vel en helgen også som heter det.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...