Gå til innhold
Hundesonen.no

Varme vintersko til gutt. Tips?


ida
 Share

Recommended Posts

En av elevene mine blir fort kald på beina. Han har Sorelsko og et par andre vinterstøvletter. Mora hans lurte litt på å kjøpe Uggs til ham men jeg er ikke sikker på om Uggs er kult til en gutt. Han har Downs Syndrom og autisme og bryr seg lite om hva han har på seg. Nettopp derfor er det ekstra viktig at det han har er "riktig" og aldersadekvat. Jeg har jo jenter og kan mye om jentemoter, men gutter er jeg blank på. Har noe noen tips?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå aner jeg jo ikke hvor gammel denne gutten er, da, men synes iallefall noe slikt som dette er helt supert tiol barn

http://www.brandos.n...55-black/a35171

Eller kanskje denne versjonen til eldre barn/ungdommer:

http://www.brandos.n...30-brown/a41497

Oj, unnskyld det glemte jeg. Han er 12 år :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jøss, eksisterer lobbene fortsatt? :blink: *mimre mimre, de likte jeg godt* Men er de erklært kule?

Jeg hadde Nesnalobber som barn, og nå har jeg fått arve et par som har blitt litt for små til mamma. Jeg elsker dem! Har brukt dem hver dag nå når det endelig er noen minusgrader. Jeg syns de er kule, mine venner likeså. Jeg syns også de var tøffe da jeg hadde dem som barn (det kan kanskje ha vært i 7-8-årsalderen), og jeg husker jeg ønsket meg slike da jeg var en fjorten-femten år også.

JEG syns de er kule (og helt vilt gode), men det er heldigvis ikke sånn at alle går rundt med dem. Det er (i alle fall ikke foreløpig) ikke blitt en sånn retro-greie, heldigvis.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nja, vet ikke om de defineres som kule akkurat. Men er kult å være dødsvarm på bena iallefall :wub:

Hvis han ikke bryr seg så er det vel ikke noe problem, og der jeg jobbet, skole/barnehage var det iallefall et ganske vanlig skotøy, ingen ble ertet for det :) Er vel litt trendy igjen og nå så.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nja, vet ikke om de defineres som kule akkurat. Men er kult å være dødsvarm på bena iallefall :wub:

Hvis han ikke bryr seg så er det vel ikke noe problem, og der jeg jobbet, skole/barnehage var det iallefall et ganske vanlig skotøy, ingen ble ertet for det :) Er vel litt trendy igjen og nå så.

Han bryr seg nok ikke, men det er greit at de har klær som passer alderen. De har ofte ikke evnen til å tenke slik selv. Alle på jobben min har fine riktige klær selvom de ikke bryr seg om det. Hadde ikke tatt seg ut om de alltid fikk velge selv hvertfall! (Jobber med psykisk utviklingshemmede).

Når det er sakt så syns jeg de der er stilige jeg :D Men jeg følger ikke moten akkurat.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja det er klart, man skal ikke kle på dem stygt selv om de ikke bryr seg. Synes det er så synd med alle de barna med downs som går der med bøtteklipp og gamle stygge klær. Det gjør det bare enda vanskeligere å bli akseptert.

Men når det er sagt synes jeg ikke lobber er en slik ting, for det første er det veldig god kvalitet, for det andre er de ikke spesielt billige, og for det tredje er det noe av de varmeste du får.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke kjøp uggs, da, damen. Bare gutter fra oslo vest med sleik og bil og setningen "pappa betaler" på tungespissen bruker uggs. Det er dessverre bare sånn det har blitt.

Som læreren min sa: "Gutter med uggs er som jenter med bart."

Læreren min er en veldig klok mann :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Det kommer litt ann på hvorfor han blir kald på beina. Jeg er av dem typen som blir svett/klam på beina okke som hva som skjer og til nå så er det sorell som har vært best men da den typen med sokk invendig som kan taes ut.Denne typen har jeg i rød http://www.gmax.no/p...r-jr-str-31-40/

Har ikke fått testet dem ordentlig men dem trakk fuktigheten vekk fra foten og jeg ble varm på foten. Du har også Kamik men da også vil jeg anbefale de med uttrekkbar sokk.

For meg hjalp det aldri å ta på fult av ullsokker. Ønsker meg høye Nesnalobber til mange kuldegrader. Sorell og Kamik fik jeg anbefalt på en side for friluftsfolk men det er bra å ta nette i bruk først for en må ha uttrekkbar sokk det andre holder ikke mål for meg. Og det er ofte det andre som er å finne i butikkene her

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...