Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå har alle flyttet så dette blir vel siste posten her på en stund. Kan jo være fint å oppdatere en gang innimellom :)

illustrasjon_Lune-Fonvind.jpg

Bor nå på Nesodden og heter fortsatt Lune

illustrasjon_Gnistrende-Iskrystall.jpg

Har flyttet til Sandefjord og heter Naisha

illustrasjon_Plaskende-Regn.jpg

Trønder har det blitt av denne jenta, og hun blir fortsatt kalt Regn

illustrasjon_Isende-Rim.jpg

Rim har havnet i Son, og har også beholdt navnet sitt

illustrasjon_Svale-Dis.jpg

Dis har blitt nordsvenske og holder nå til i Kiruna. Om det til slutt blir Dis eller Disa er litt uvisst.

illustrasjon_Kjolige-Fjellbris.jpg

Fjellbris, hun er her hos meg :)

  • Like 8
  • Svar 351
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for alle gratulasjoner! Ble ikke rare søvnen. Får ta det igjen nå snart Det går bra med mor og valper. Kvikke og livatte små valper de som har kommet. Jeg har slept mor Denali ut på do 3

Da har værkullet ankommet og jeg er stuptrøtt så jeg skal gjøre som Denali og ta en blund De ble 6stk, 4 svart/hvite og 2 rød/hvite. Kjønn må kontrolleres på nytt når hjernen har fått seg en hvi

Nå har alle flyttet så dette blir vel siste posten her på en stund. Kan jo være fint å oppdatere en gang innimellom Bor nå på Nesodden og heter fortsatt Lune Har flyttet til Sandefjord og h

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg føler meg veldig heldig, for jeg har fått møte Rim og sussa på henne. Du slette tid, sånne siberian-valper er så vakre at det svir i øya og hjertet på samme tid. :wub:

Der sa du det - de er bare så lekre...

Skrevet

Jeg føler meg veldig heldig, for jeg har fått møte Rim og sussa på henne. Du slette tid, sånne siberian-valper er så vakre at det svir i øya og hjertet på samme tid. :wub:

Himmel, så vanvittig vakre de er. Jeg vil ha en!

Vackringar hela gängen :wub:

Helt nydelige! Huskyer må være noe av det vakreste som finnes :wub:

utrolig vakre skapninger <3 også for noen fiiiiiine avslutningsbilder du har laget!

Tusen takk alle sammen!

Beklager litt seint svar, men sånn går det når man oppdaterer valpetråd noen timer før man skal kjøre til WDS ;)

  • 4 months later...
Skrevet

En oppdatering om hvordan det går med værkullet.

De har nå blitt 6måneder gamle, nesten 7 :shocked:

Tiden har gått veldig fort!

Alle valpene har fornøyde eiere og er aktive og trivelige hunder. Litt ulike personligheter men alt i alt et utrolig jevnt og fint kull. Jeg har store planer om å få sett igjen Naisha (Isi) og Lune også da de ikke bor allt for langt unna. Men foreløpig har det ikke passet seg slik. Får kanskje arrangere et valpetreff på et tidspunkt.

Slik så gjengen ut i mars (4 uker gamle)

Vaerkullet-4uker.jpg

og her kan dere lese om hvordan de har det nå + bilder av de fleste: http://snofrost.blog...-6-maneder.html

  • Like 3
Skrevet

Å, jeg bor i Son, håper jeg tilfeldigvis møter på Rim en dag :D Er jo nesten like gammel som min valp :)

Det kan jo hende du gjør da. Du får hilse henne fra meg om du møter henne. Fordi om jeg nok ser henne selv både titt og ofte. Og det er jo bare kjempemoro!

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
Skrevet

Litt oppdateringer om hvordan det går med Værkullet

De er nå 15,5 mnd gamle.

Rim_Roskilde_4mai13.jpg

Rim har vært en god del innom utstillingsringen og har blant annet 4x BIR av 4 mulige fra NKK utstillinger. Hun viser også talent på blodspor, er ivrig i selen og en hund med et veldig sundt og tydelig språk.

Dis-13apr13c.jpg

Dis har også vært et par turer innom utstillingsringen. Har Exc og Exc m/CK og R.CERT som resultat. Hun er testet en del i selen og er veldig lovende der. Men fortsatt ung og leken i spannet til tider.

Øyenlyst u.a.

Fjellbris2.jpg

Fjellbris har vært på 2 utstillinger. Exc og Exc m/CK og R.CERT er også hennes resultater. Også hun er ivrig og lovende som trekkhund på hobbynivå.

Naisha_8mai13c.jpg

Naisha/Isi er her i perioder som avlastning (hun er mest her for tiden) pga uforutsette omstendigheter hos eieren. Men hun skal hjem igjen når ting er på plass der. En hund med noen prinsessefakter, men med et godt språk. Vil nok på et tidspunkt ta en tur innom utstillingsringen, men det blir først når hun har utviklet seg litt lenger.

Lune og Maya/Regn er de jeg har mist kontakt med fra kullet. Men de lever glade og lykkelige liv som familiehunder. Maya er en fritidshund som er mye på turer i skog og mark, teltturer, fjellturer, familieturer. Lune er mer en typisk aktiv familiehund.

  • Like 7
Skrevet

Jeg er så heldig at jeg har fått hilse på Rim ved flere anledninger! Fy for en HERLIG hund! Eies av skjønne mennesker og :)

Ja, de er helt supre med Rim og som valpekjøpere.

Det er jo bare moro å ha solgt den beste valpen - utstillingsmessig - til slike mennesker :D

  • Like 1
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...