Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får vel kanskje presentere megselv og pelsene jeg også.

Jeg har hatt omgang med en del hunder i mitt liv og var vel en av de som maste "høl i hode" på foreldra før jeg fikk lov til å få min egen. Tillatelsen var 17års presangen min, men jeg måtte vente et par måneder på valpen som de hadde funnet frem til, av rett rase selvsagt. Det er snart 18 år siden min første Siberian Husky ble født.... fy og tiden flyr!

Jeg har nå 2 stk av helt andre linjer enn både nr. 1 og nr. 2. Om noen vil lese litt om disse hundene så har de egne sider på hjemmesiden (link i signaturen).

De hundene jeg har nå brukes som fritidshunder og utstillingshunder. Og forhåpentligvis blir det også noen Siberian valper her om 1,5 mnd sånn ca. Dette blir mitt første valpekull og jeg synes det er kjempespennende!

Har god nytte av all erfaring, både positiv og negativ, jeg har fått som katteoppdretter siden år 2000. Nå idag er kattene minsket kraftig i antall (har nå 10 mot tidligere ca. 20 fast, og færre skal de bli er tanken). Endelig har jeg fått meg et hus som gjør at jeg kan være det hundemennesket med katter som jeg egentlig er, og ikke omvendt.

Planen er nå å ha 4 Siberians så jeg kan kjøre "minispann" om et par års tid. Hund nr. 3 håper jeg Denali brygger på i øyeblikket, og hund nr. 4 aner jeg ikke hvor jeg skal få tak i.

Ved siden av de firbeinte så er jeg glad i hobbyfotografi (men hater å befinne meg foran kameraet) Av utdanning er jeg biolog (innen terrestrisk zoologisk økologi og noe genetikk). Men jobber med noe totalt urelevant og dertil betalt. Relevant jobb lar visst vente på seg. Så da er det jo greit å bo en plass hvor man i det minste ikke må "bo seg ihjel" for å ha egen enebolig med stor tomt.

Guest lijenta
Skrevet

Hei! og velkommen.

Har du flyttet for bodde du da ikke nede på Ulefoss for noen år siden med Kattegjengen. Snakket med deg da Lene drev butikken sin. Flotte hunder du har og flotte katter

Skrevet

Velkommen! Så annonsen for kennelen din i Huskybladet idag og kom på at du har meldt deg inn her :) Spennende med SH valper da! Gubben har lyst på en, som neste hund. Og jeg må jo si det frister selv..! :)

Skrevet

Hei! og velkommen.

Har du flyttet for bodde du da ikke nede på Ulefoss for noen år siden med Kattegjengen. Snakket med deg da Lene drev butikken sin. Flotte hunder du har og flotte katter

Joda, bor fortsatt i Helgja. Men her er det jo ikke direkte dyrt å bo ;)

Skrevet

Velkommen! Så annonsen for kennelen din i Huskybladet idag og kom på at du har meldt deg inn her :) Spennende med SH valper da! Gubben har lyst på en, som neste hund. Og jeg må jo si det frister selv..! :)

om det kommer noen så må dere bare komme å hilse på i alle fall. Ingen kjøpeplikt overhodet. Valper trenger sosialisering :)

Skrevet

Velkommen :D Alltid kjekt med polarhundeiere!

Hvordan katter har du oppdrett av? :)

Jeg sier det igjen, hundene dine er fantastisk flotte! Og jeg gleder meg til å høre mer om Denali-valper og spannplaner etterhvert :D

Guest lijenta
Skrevet

Joda, bor fortsatt i Helgja. Men her er det jo ikke direkte dyrt å bo ;)

Nei det er bra å bo i distriktet her. Og hos dere er det da billigere enn her i Bø. Godt jeg leier utrolig billig med mange rare historier hihi

Et stykk vorsteh og jeg melder oss til å kosemose valper :)

Skrevet

Velkommen :D Alltid kjekt med polarhundeiere!

Hvordan katter har du oppdrett av? :)

Jeg sier det igjen, hundene dine er fantastisk flotte! Og jeg gleder meg til å høre mer om Denali-valper og spannplaner etterhvert :D

Jeg har bengalkatter. Hjemmesiden til kattene finner dere her hvis dere vil ta en kikk: www.kimburu.net

og TAKK for alle velkomstene :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har bengalkatter. Hjemmesiden til kattene finner dere her hvis dere vil ta en kikk: www.kimburu.net

og TAKK for alle velkomstene :)

Kjempe flotte katter også! :D

Skrevet

Velkommen hit, og fin presentasjon :)

Så spennende med SH-kull, håper det blir noe av og at du holder oss oppdatert!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Heisann :)

Deg "kjenner" jeg jo igjen fra kattoteket. Lærte kjempemasse av deg der, så regner med du har masse å bidra med på hundefronten også. Velkommen hit!

Skrevet

Heisann :)

Deg "kjenner" jeg jo igjen fra kattoteket. Lærte kjempemasse av deg der, så regner med du har masse å bidra med på hundefronten også. Velkommen hit!

Hvem var/er du på Kattoteket? Kjempelenge siden jeg har vært der nå. Har liksom havnet på FB istedet på kattefronten...

Hyggelig med flere kattefolk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...