Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen flere som skal dit? :)

Anastasia debuterer som junior :) Så er spent på ossen dommern vil dømme henne nå som ho har attest på halen :P vi skal dit begge dager :)

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi (CM Design) Skal ha stand der

Jeg skal dit ! Riktignok uten hund, men det blir min første utstilling både med og uten hund. Jeg gleder meg som en liten unge!

Jeg kommer med mitt nye tyske håp, blir første utstillingen hennes:D

Skrevet

er det ute i februar? :o

Nei, det er det neppe! :lol: Men dersom været tillater det, pleier de å sette opp er par ringer rett utenfor hallen. Jeg har feks sett både schäfer, rottis og grandis bli vist ute, men dette er på våren.
Skrevet

Jeg og nakendyret mitt skal den fjerde :) Nå har jeg fått awesome trillebag med stol på i julegave, så jeg skal slippe å sitte på gulvet <3

  • Like 1
Skrevet

Jeg kommer med Oscar begge dagene, hans første utstilling og er da rundt 4 og en halv mnd gammel :) Oppdretter er snill å går i ringen med ham for meg da, siden jeg er så pyyyse hehe.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk, begge to!

Bare to bernervalper - selvfølgelig, når vi ikke er påmeldt. Da er det sikkert grisemange der jeg valgte å melde på, bare for at det skal bli umulig å drømme om en BIR-rosett :D

Skrevet

Hvor mange shibaer?

6 på lørdagen. I følge mine dårlige mattekunnskaper er det én hannhund før Kuma, så da er det i alle fall to gutter :P

5 på søndagen for da er jeg i Ungarn

Skrevet

Går det an å se hvor mange hannhunder og tisper som skal stille? isåfall hvordan ser man det ?

Skrevet

Går det an å se hvor mange hannhunder og tisper som skal stille? isåfall hvordan ser man det ?

Nei, det står bare antall for rasen som samlet.

Du stiller valp? Om du ser på startnummeret, ser du det står i hvilket nummer du skal inn i ringen i tabellen til høyre. Så kan du se i PM, og legge sammen hvor mange hunder som skal inn før din rase. Hvis du da finner ut at ditt nummer inn i ringen er den første hunden i din rase, vet du at det ikke er noen andre valper i din rase før deg. Det er det nærmeste du kommer å vite noe.

Skrevet

Åh, en riktig slapp-av helg for min del!

Skal dit på lørdagen kun for å vise (handle) en beardis - 7 påmeldte og nesten 40 foran rasen i ringen (dvs ca 2 timer). Med under 10 minutter å kjøre dit og med hundeeierne som børster og gjør istand lille "Penny-pus" kan jeg virkelig bare kose og late meg!

På søndagen behøver jeg ikke reise i det hele tatt (Penny er ikke påmeldt), såfremt jeg ikke har LYST, da.

Susanne

Skrevet

Få hunder i mange raser som det pleier å være mange av (har ikke en popis rase det er mange av på utstilling).... ikke spesielt populær utstillingen dette. Lurer på hvorfor? Selve plassen er jo fin. Ikke så trangt som på Leto... men men har store sjanser på cert på jenta da :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...