Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk Rottweiler klubb 3 og 4 mars


Recommended Posts

Skrevet

Vet du tilfeldigvis om hun skal stille Kida begge dagene eller bare en? Det har jeg glemt. Jeg vil være heiagjeng for både sheltievalp og kelpier, men da er jeg avhengig av skyss. :P

Begge. Derfor jeg meldte på begge dager jeg også, når jeg først hadde skyss! :ahappy:

  • Svar 92
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kamar sier: Liten? Jeg? Langtifra. Jeg er akkurat stor nok. Fyller meg selv helt på langs og på tvers fra øverst til nederst. Er du større enn deg selv kanskje?

Snill arrangør! De har lovet å plassere den dommeren jeg helst vil stille for på den dagen jeg helst vil stille, så da melder jeg på Foenix en dag. Begge valpedommerne skal dømme alle rasene, men ford

Han likte Ikke når hun var junior, så jeg må vel det Bare prøv deg Han hadde lyst til å gi Ikke CK sa han, men hun trengte litt mer utvikling, og det håper jeg hun har fått

Skrevet

Skal du komme og være her den helga da, eller skal hun være i Oslo?

Det var det jeg også begynte å tenke på. Aner ikke. Spør meg dagen før, så kanskje jeg vet.. Ellers må man jo uansett gjennom Oslo for å komme seg til Leto fra dere, så mulig jeg bare tar toget ned om hun er i Ås.

Skrevet

Et spørsmål mål til.... hvis en JR blir BIR, må den også inn å stille JR BIR/BIM??? Hvis en JR blir BIR "voksen" og BIR JR skal den inn å bedømmes i 2 grupperfinaler????

Jeg trur ikke det er grupper på junior. Men dette kan du gjerne sjekke opp med arrangør og fortelle til resten av oss. :)
Skrevet

Har sjekket med utstillingsexperter... Det er kun BIS jr, alle som blir BIR jr går rett til BIS med alle de andre rasene. En jr kan også vinne rasen dvs at en jr kan bli 2 x BIR. BIR jr + vanlig BIR og gå i BIS jr og i gruppefinalen hvis man har flaks/uflaks :)

Skrevet

Bare to papillonvalper påmeldt 4. mars. Blir spennende altså :D Mini er jo akkurat 4 mnd da, så håper nesten den andre er en hannhund :P heldigvis ganske sent oppmøte, så da kan vi komme i god tid og venne oss til hallen først.

Skrevet

Oi er det faktisk ingen voksene Aussier påmeldt søndag?

Selv skal jeg stille egen hund for første gang siden Lillestrøm :jump:

Nesten så jeg blir nervøs her jo, og lurer på hva slags klær jeg skal ha på meg :lol:

Skrevet

Bare 3 + 1 basenjier jo! Vi gleder oss uansett for å vise Kamar for Antonio Di Lorenzo- som gav han BIS sist :D Kamar BØR få en grei kritikk? :innocent:

Ny dommer i gruppen men...

Edit: Bare synd han er 3-4 dager for ung for å stille i jr :(

Vi viser også Tara og Rio :D

  • Like 2
Guest Jonna
Skrevet

Er på fiske tur for Hilde & Ilo. Noen med AK her som er påmeldt lørdag?

Jeg har ikke PM men fikk vite at det var 2 stk og Ilo er en av de.

Guest Jonna
Skrevet (endret)

PM søndag

Edit:

Lå faktisk ikke merke til før nå at det begynner kl.10. 1030 for raser i ringen jeg skal. Kjekt å ikke møte opp 0830 da kanskje :P

Endret av Jonna
Skrevet

Er på fiske tur for Hilde & Ilo. Noen med AK her som er påmeldt lørdag?

Jeg har ikke PM men fikk vite at det var 2 stk og Ilo er en av de.

Noo! Jeg ba inni meg om at den andre var en hannhund.. Også Ilo da. Gratulerer med BIR! :lol: Men det blir koselig, nesten reunion fra valpeshowet på Flateby.

Skrevet

Men dere! Er det noen soniser som skal til Leto på søndag som vil tafse litt på mini før vi skal i ringen? Hadde trengt litt tafsing inne i hallen kan jeg tenke meg. Så hu ikke får sjokk :P

Skrevet

Men dere! Er det noen soniser som skal til Leto på søndag som vil tafse litt på mini før vi skal i ringen? Hadde trengt litt tafsing inne i hallen kan jeg tenke meg. Så hu ikke får sjokk :P

Jepp, bytter tafsing mot tafsing :P

Skrevet

Jepp, bytter tafsing mot tafsing :P

Haha! Så bra :) vi skal stille halv ellve, men vi kommer senest ni tenker jeg. Må ha litt tid på oss til å bli kjent i hallen.

Så huk gjerne tak i oss :D vi skal stille i ring 6.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...