Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Betong er under teppet... Jeg greide nemlig å revne opp sånn halvannen meter med burtrallen vår

*Bare hvisker at jeg meldte på Willy og krysser fingre for dommerendring.... Noen har enten for mye penger eller for stort konkurranseinstinkt - eller begge deler... sukk*.

Vil dere komme helt frem til inngangen bør dere gjøre som jeg og venninnen min i forfjor Ryk clutchen midt i en bakke i nabokommunen, ring NAF og bli kjørt helt til inngangen av tauebilen med vår bil

Skrevet

33 franske bulldoger, 3 av dem har jeg med... Spennende :)

Hele 1 gammal amerikaner, hvem kan det være tro?? Jo min...

Kvalitet fremfor kvantitet vet du :D :D

  • Like 1
Skrevet

Oh.. tilfeldigvis ingen her som vet om noen billige overnattingsmuligheter for meg og en stk tass?

Betyr det at du ikke skal sitte på med likevel?

Skrevet

Betyr det at du ikke skal sitte på med likevel?

Joda, jeg vil gjerne sitte på! :) Vi skal jo heie på dere og greier :P

Kjøringen på søndag har løst seg, så da slipper jeg å tenke på overnatting likevel.

Skrevet

Joda, jeg vil gjerne sitte på! :) Vi skal jo heie på dere og greier :P

Kjøringen på søndag har løst seg, så da slipper jeg å tenke på overnatting likevel.

Den er grei.

Skrevet

10 og 12 ekvipasjer i AG2S og H2S. Det var noe annet enn over 50, som vi er vant til!

Også har jeg oppmøtetid kl 10.00. Og både Sheltie og Aussie har oppmøtetid 09.00. Da kan jeg få med meg litt av de også :D

Nå la jeg også merke til at det er en BC med også! Det skal jeg hvertfall sjekke ut :)

Skrevet

20 beardiser tidlig på lørdag og 7 boston litt sent på søndag - aldeles perfekt! Håper det ikke blir "bikkjekaldt" så beardisene kan ligge i bilen mens jeg stiller Moxy på søndagen... Det er en klar forskjell å manøvrere seg inn på en utstilling med eller uten tre beardiser...

Moxy fikk i dag fleecesokker, så med de og Hurtta fleecedressen sin så burde hun greie å holde varmen selv i Telemarkshallen! Det får bli litt vetbedder og noen saueskinnspledd til de mere pelsede hundene, tror jeg.

Tror borti 10 av beardisene skal bo på samme campingplass - så det blir jo sosialt og hyggelig! (Eller bare misunnelse og krangel - hvem vet? HA HA)

Hadde vært svært så hyggelig å få med seg et cert eller to, ja... Men kjenner lite til noen av dommerne, så det er jo umulig å forutsi.

Spennende blir det uansett!

Susanne

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ikke lenge igjen - jeg gleder meg :D

Ble spurt om å skrive på lørdagen, men tror ikke jeg orker frosne fingre en gang til ;)

Ace er nr 2 i ringen, og jeg krysser fingrene for at det ikke er så mange juniorer og at jeg ikke gjør noe dumt med å stille ham. Det er ikke bare bare å være 9mnd og 5 dager første gang som junior ;)

Skrevet

Puh.. Tre beardiser børstet siste uka' - en som skal stilles og to som kun behøver være "respektable å ha med ut blant folk".. Barte og benvask gjenstår på Moby (stilles) - tar det i morgen formiddag..

Moxy skal få en kloklipp og kanskje et bad i morgen..

Det ER mye tid som brukes på pelsstell når man har vært sløv med tre stykker i noen uker - så NÅ skal det bli andre og bedre rutiner i heimen! (Det sier jeg alltid)

Pakking av bil og en kjapp handletur på Rimi - og vips er vi på god vei til Garvikstranda camping i morgen. Hvis det er andre som skal bo der - ikke få sjokk av å se beardiser der, vet om i hvertfall 15 beardiser som skal bo der i helgen.

Får fundere litt på om man gidder å stikke bortom hallen og sette opp bur og utstyr i morgen e.middag - hadde jo vært supert å komme til "ferdig dekket bord" på lørdagen, men det er jo alltid et herk å reise ut igjen når man vel har kommet fram, da.

Kanskje bedre å reise grytidlig på lørdag morgen.

Kjør pent alle sammen - lykke til!

Susanne

Skrevet

Etter litt trening på stuegulvet greier nå Arja å stå relativt rolig, løpinga er vel heller bumpete fortsatt. Jaja, gubben som skal vise henne :lol:

Lexi blir 9 mnd i dag, så dette blir nesten så tidlig debut som det går :D

Nå må bare jeg bli frisk, ellers blir det en tøff dag på søndag :P

  • Like 1
Skrevet

Huff, null bordtrening og null vasking. Det blir hektisk for knertmonsteret i dag og i morgen. :P

Jeg har et huskydyr som også må ringtrenes og skrubbes før søndag. Det setter han nok pris på, spesielt den lange dusjen :P

  • Like 1
Skrevet

Her ble det skikkelig "kattevask" på Moby i dag - snuta' og nederst på frambena.. Det var det som var grisete etter beintygging i uka som har vært, så da får det holde med dèt.

Moxy greide å forville seg inn på badet når jeg var ferdig med Moby, så vips ble hun badet også. Det var IKKE spesielt oppskattet! Men til sammen brukte jeg kanskje 20 min på de to - og det får man jo ofre på de som faktisk skal stilles i helgen synes jeg.

Usj.. "Dørstokkmila er LANG", altså.. Pakke i bil i kaldt vær er vel noe av det kjedeligste som finnes??

Susanne

Skrevet

Søren, jeg har glemt å klippe klør. Sorry SFX, jeg må gjøre det dagen før utstillinga :lol:

:| Klippe forsiktig!

:P

Jeg gleder meg også! Er spent :P Og så lurer jeg på hvordan stemningen er hos bernergjengen :)

Det kommer litt an på hvem som vinner :whistle:

Nå har jeg fått litt groomingtips av mamma, hun har tross alt stilt berner i 20 år og har vært borti en pels eller to, så etterpå skal X'en bli enda vakrere enn vanlig. Herregud, går det an da??? Hun som er sååå vakker, også skulle bli enda vakrererere?

Skrevet

Jeg har bommet skikkelig på dommer,der har man igjen for ikke å sjekke før man melder :)) Men men. Vi tar med ski og finner noen spor i nærheten, så får vi noe utav turen :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...