Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I formiddag kom valpene. Det ble 4 store fine valper, 1 lys tispe, 2 lyse hanner og 1 sort hann.  Jeg kaller de bare lyse, så får jeg se hva det blir etter noen uker. Fødselen gikk helt uten prob

Ja, nå er valpene ankommet og de kom natt til igår 15.01. på dag 62 etter første paring. Det ble hele 6 stk. 4 hanner og 2 tisper. Alle sorte. En del av dem vil nok få noen tegninger etterhvert, men t

Her er valpene 2 dager gamle. De spiser godt og alle har lagt fint på seg.

Posted Images

Skrevet

Nåmmin - sååå søte, da! Gratulerer så mye!
Tror nesten jeg må ta meg en tur og kikke på de små når de har blitt mer "kose-mosete" i alder.

:-)
Susanne

 

Skrevet
40 minutter siden, SusanneL skrev:

Nåmmin - sååå søte, da! Gratulerer så mye!
Tror nesten jeg må ta meg en tur og kikke på de små når de har blitt mer "kose-mosete" i alder.

:-)
Susanne

 

Det er bare å komme, vet du.

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner.

Jeg er helt fasinert over dette kullet. Tidligere har jeg bare hatt sorte/mørke valper og her er 3 lyse og ser noe nytt i tegninger og ikke tegninger hele tiden. De forandret seg fra våte til tørre. Tenkte med en gang at jeg kom sikkert ikke til å se forskjell på de to lyse hannene. Det gjør jeg, de er jo ikke like i det hele tatt. Alle fire fant puppen selv og de ser veldig spreke og fine ut.

I 2012 fikk Betty 4 valper og de veide fra ca. 130 til 155 gram, Betty veide nesten to kilo mer enn Netti gjør til vanlig. Disse valpene veide fra 193 til 205 gram, og det er stor forskjell på en så liten rase :) 

Jeg er kjempefornøyd.

  • Like 4
Skrevet

Det er riktig :)

Valpene er blitt 9 dager og ting begynner å skje. Ørene kommer fremover.

Den lyse er tispen og den hanne.

16807270_1227822090604919_6116857699619858516_n.jpg

16831018_1227822087271586_4639926164007324074_n.jpg

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet

I morgen er valpene 3 uker og mye har skjedd. De har fått øyer og begynner nok å høre litt, er så vidt oppe og "løper". De har fått sitt første måltid som stort sett endte på ben og rundt omkring, men noe fikk de inn også :) Får ikke lagt inn bilder, så da får jeg prøve litt senere.

  • Like 1
Skrevet

Disse valpene er bare helt herlige.

Når det gjelder renslighet, har jeg ikke hatt problemer med å få de renslige. De har vært husrene før 3 mndr. alder. Siste hannen var 11 uker når jeg hentet han og han tisset inne kanskje de første par dagene, men jeg fulgte nøye med hele tiden og tok han ut når han begynte å "svirre" rundt. Han ble hentet i januar. Han markerer heller ikke inne når tispene her løper eller når vi er borte på besøk.

  • Like 1
Skrevet
På 3.3.2017 at 9:32 AM, MollyC skrev:

Disse valpene er bare helt herlige.

Når det gjelder renslighet, har jeg ikke hatt problemer med å få de renslige. De har vært husrene før 3 mndr. alder. Siste hannen var 11 uker når jeg hentet han og han tisset inne kanskje de første par dagene, men jeg fulgte nøye med hele tiden og tok han ut når han begynte å "svirre" rundt. Han ble hentet i januar. Han markerer heller ikke inne når tispene her løper eller når vi er borte på besøk.

Så bra! Jeg prøver å få niesen min til å forelske seg i løwchen. Hun er 11 år og maser om pomeranian.

 Hvis jeg tenker å ha en liten hund etter beardis så tror jeg det blir en liten løve. Jeg må ikke se på for mye valpebilder! Det holder med en på 22 kilo som mener han veier 2 kilo ? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...