Gå til innhold
Hundesonen.no

Yogi - Boston terrier!


Ballong
 Share

Recommended Posts

Hei!

Jeg er aktiv blogger/bruker på div hundefora, og så må jeg jo være på dette hundeforumet og!

Merker at man lærer litt forskjellige ting, og møter litt forskjellige folk her og der, så kjekt å være litt overalt!

Jeg har en Boston terrier som er født i slutten av september, han er i skrivende stund 11,5 uker gammel. Han er Mahogany brindle og hvit og VELDIG snill mot eierne sine! Veldig kosete og tillitsfull.

Han elsker å leke/tygge på ting og å slikke.

Han trenger sosialisering og miljøtrening, og er litt usikker på andre mennesker. Vi har bare hatt ham i 1 uke, så tenker det går seg til litt. Er påmeldt valpekurs.

Han heter, som det står i overskriften, Yogi, og er oppkalt etter en tegnefilmbjørn (Yogi bear).

BostonterrierYogiHundesonen2.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei, og velkommen hit!

Så utrolig søt liten boston, da. Har bare hatt min i ett og et halvt år, men likevel er det nærmest utrolig å tenke på hvor små de egentlig er i den aldreren.. Og så utrolig søte!

Joda, de ER søte som voksne også, men ikke i den milde grad som de er som valper!

Kos masse med han og fortsett hyggelig og positiv sosialisering. De er noen aktive småtroll, og jeg oppfatter de fleste som ytterst sjarmerende og klovnete hele livet.

Min lille Moxy har aldri vært spesielt skeptisk for noe, men viser tydelig hva hun liker og ikke liker - er ganske sta, men med en godbit foran seg så "selger hun sjela si" uten nøling.

Hun virker helt hysterisk, spinner rundt og er i veien omtrent overalt samtidig når hun setter igang. Hun løper like langt og nesten like fort som bearded colliene mine, og har tålt mang en "trøkk" når hun har blitt løpt på.

Men i samme sekund jeg setter meg i stua foran TV'n er hun som en våt skinnfell på fanget mitt - tung, lealaus og totalt "død" for omverden. Et skikkelig kosetroll,

Fryser bare jeg åpner ytterdøren, men KLARER ikke å la være å være med beardisene ut for å løpe litt, da.. Har flere dekken, gensere og i går fikk hun en hel foret vinterdress til lengre turer.

Ser at han lille gutten deres også er godt påkledd - det trenger han nok nå, ja.

Ha det så hyggelig med det lille knøttet!

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Veeeeldig søt liten fyr, ja!

Når dere har fått sosialiseringen i orden - og han har skjønt at folk flest er ganske kule - håper jeg å se dere på en utstilling. Han ser jo virkelig flott ut også!

Ang. ørene så fikk jeg høre at det er veldig bra at de ruller bakover fremfor å vippe framover i den alderen. Da vil de bli kjempefine og stabile senere. Det vil de aller fleste "vippører" også bli, men det er "sikrere" med sånne bakoverrullede ører.

Håper det bare var ren rutine hos veterinæren, da - at han ikke ble skremt eller noe.

Susanne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk :)

Han blir stadig bedre, men klarer ikke å se for meg at han noensinne er en sånn hund som vil hilse på alle.

Men så lenge han ikke er redd/aggressiv, er det jo bare greit.

Folk han kjenner, vil han leke med og oppsøke, og han husker godt.

Ørene virker litt formbare, hehe.. Istad da han hadde sovet, lå de fremover, men for det meste ligger de bakover. De har begynt å rette seg litt ut :)

Hadde vært morsomt å være med på en utstilling ja, så lenge han er håndterbar, hadde det vel gått helt greit. Bare å trene masse med godbiter o.l det. Noen mente han blir tøffere etterhvert som han blir eldre og, men vi får se :)

Han ble ikke veldig skremt tror jeg, men stakkars liten, han var ganske redd. Hun gjorde ham ikke noe, men han ville ut derfra.

Takk for alle kommentarer!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yogi har blitt så stor og fin! Har vokst masse siden vi fikk ham.

Han har lært seg sitt og dekk (skjønner ikke helt forskjellen på sitt og dekk, men!), og vi driver og prøver å lære inn "bli", gå slalom mellom beina, passere hunder uten å holde i båndet og "vekk".

YogipTEPPET2.jpg

Se det blikket!

Vi går på valpekurs, og Yogi leker masse med valpene der. Han er virkelig glad i hunder!

Han er straks 15 uker gammel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Yogi ser ut som en skikkelig sjarmerende ramp (synes de fleste Bostons ser rampete ut!)

Har "ufrivillig" kikket på x antall youtube filmer da søs vil ha en (men skal ikke ha hund nå uansett)

Hehe, han er en ramp ja! Det er helt sikkert.

Kan varmt anbefale en liten Boston terrier ja :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...