Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal du til Paris/ Vil du ha en tur til Paris i januar?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en liten stor basenji hannhund som har vært stasjonert i Paris (kommer fra Brasil) som bare venter på at reglene for import skal endres. Den 01.01.2012 kan han komme inn til Norge!

Jeg vil gjerne hente han så fort som mulig etter dette. Så spørsmålet blir da:

1. Er det noen som skal til Paris i begynnelsen av januar som kan ta han med seg hjem?

2. Er det event. noen som har lyst til en spontan tur til Paris? Så kan jeg sponse hele/ deler av biletten tur/retur? (Avhengig av avtale?)

Retur står egentlig litt fritt, så lenge det er før helgen 14-15 januar.

Det optimale for hun som har han nå er 12. eller 13. januar, men tror den første helgen i januar også går fint :)

Har liten mulighet selv, da vi har to små barn hjemme + valper ;)

Send gjerne PM :)

Han må reise i bur / cargo. Jeg har et varikennel-bur du/ dere må ta med dere ned.

rioparis.jpg

Skrevet

Går det an å få til dagstur? Er vel ikke lange flyturen til paris? Jeg har ikkeno å gjøre i paris og må ha barnevakt her om jeg skal være borte mer enn en dag, men en dagstur kunne jeg fått til om utgifter hele veien ble dekket. :)

Skrevet

Ja, jeg driver og titter litt på dagstuerer. Jeg kunne event. ha sendt mannen avgårde på en dagstur også (han har jo pappa-perm mandager og fredager enn så lenge), men synes det er så vanskelig å finne gode bilett-alternativer som ikke koster skjorta og uten altfor lang reisetid/ ventetid/ mellomlandinger og slikt.

Ellers kan jeg like gjerne sende deg, altså! :D

Norwegian har en flott rute til Orly (helst den flyplassen) fra Gardermoen, men det er i Orly kl. 19.50, og returnerer allerede 20.30, og det er ikke nok tid til at han rekker å hente Rio/sjekke inn på nytt :(

Spurte om det var lov til at han bare ble sittende på flyet mens hun som passer voffsen sjekket han inn, men det var selvsagt ikke lov.

Noen som klarer å finne andre gode alternativer Gardermoen/ Orly tur/retur mellom 6-13 januar? Kan ikke være Ryanair, for de tar ikke hunder om bord.

Skrevet

Har veeeeldig lyst å tilby meg - men jeg har forhåpentligvis valper inne den tid, det er litt drit. - Men er du eventuelt villig til å betale overnatting om det blir et "issue", hvis noen tilbyr seg å reise ned BARE for å hente ham hjem?

Skrevet

Har nå undersøkt masse priser fram og tilbake, og funnet ut at det er enklest (og rimeligst faktisk) dersom mannen drar ned. Han hadde lyst også, så da blir det slik.

Det ideelle hadde jo vært å finne noen som allerede hadde planlagt tur så jeg heller kunne ha betalt litt for at personen tok med seg Rio, men når det ikke går prøver vi å løse det selv.

Ellers tuuuuuusen takk til alle som ville hjelpe. Dere er gull verdt altså! :heart:

Billett er nå bestilt hos Norwegian. Reise ut den 11. januar og tilbake den 12. januar. Reise tur/retur kommer på ca 1500,- kr inkl. hund/ bur. Det er vi fornøyd med :D

Også må vi finne et hotell.

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...