Gå til innhold
Hundesonen.no

  

56 stemmer

  1. 1.

    • Pin
      18
    • Button
      42
    • Nummerklype
      15
    • Stoffmerke
      4
    • Annet (spesifiser)
      2
  2. 2.

    • Logoen slik den er nå, med bulldogg
      0
    • Bulldogg med hundesonen-tekst
      0
    • Den gamle logoen med bullterrieren
      23
    • Bullterrieren med hundesonen-tekst
      10
    • Den gamle logoen med poteavtrykk med hjerte i
      12
    • Poteavtrykket med Hundesonen-tekst
      9
    • Vil at vi skal lage helt ny logo til dette
      2
    • Kun Hundesonen-tekst
      0


Recommended Posts

Skrevet

Flott!

Hadde det vært mulig å åpne for at man kan svare på flere alternativer på første spørsmål?

Og kanskje legge til et alternativ for de som ønsker kun tekst? :)

EDIT:

Nå så jeg at Synnøve har skrevet at det enten blir bilde eller tekst, og det blir button :)

Skrevet

Hvis folk allerede har bestemt dette, så sletter jeg denne. bare si ifra.

Neida, logoen er jo ikke bestemt! En slik avstemning viser jo også hvor mange som er interessert :)

Skrevet

Vi må jo velge mellom bullterrier eller skrift. Tror du kan redigere bort de andre alternativene når du laget tråden.

Jeg vil ha bullterrier :D

Skrevet

Hvorfor kan man ikke ha både bilde og skrift? Er ikke det mest vanlig på en button?

Savner alternativet med gammelt hundebilde (bullterrieren) + teksten Hundesonen uten .no (Folk som ikke kjenner meg så godt trenger ikke å få invitasjon til å finne meg på sonen ...).

  • Like 2
Skrevet

Jeg er enig i den. Vi bruker jo ikke disse for å reklamere, så hadde det ikke vært mulig å få uten -.no? Tror faktisk fler ville brukt dem da, og det er jo hele poenget. At så ange som mulig skal gå med dem :)

Skrevet

Hvorfor må det egentlig være bullterrieren?

Ren tipping, men det har muligens noe med eierskapet av logoen å gjøre?

Skrevet

Ren tipping, men det har muligens noe med eierskapet av logoen å gjøre?

Det tror jeg også. Den ble tegnet av en sonis (husker ikke hvem!), den er fin og var godt likt. Den ble plutselig fjernet og erstattet med bulldoggen uten at noen forsto helt hvorfor ...

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil gjerne ha en ny rase som logo :) Klager ikke på bullterrieren altså, men skader vel ikke med noe nytt? :P

Det blir vel et litt stort apparat hvis det skal lages ny logo først kanskje?

Skrevet
Det blir vel et litt stort apparat hvis det skal lages ny logo først kanskje?
Trenger jo ikke nødvendigvis det. :) Hvis noen flinke tegnere svipper sammen en logohund hver, i løpet av en (kort) frist, så ser vi hvilken som får flest stemmer - av de nye og de gamle.

Men jeg er fornøyd med bullterriern jeg altså. :) Hvis vi får bruke den?

Skrevet

Slik button er jo virkelig ikke pent, da, men. :D

Av logoene så var poteavtrykket med hjertet inni absolutt best.

Skrevet

Jeg synes bullterrieren er en fin logo, jeg - morsom, søt og "cartoonlike". Bulldogen tror jeg har sett på annet (kan det være Clip Art eller noe, kanskje?).

Med eller uten tekst, svarte jeg. Men heller nok litt mere til at det skal stå Hundesonen (evt. med .no - spiller ingen rolle) bare for å vise at det faktisk ER en logo for et eller annet.

Men tenk litt på størrelsen, da - neppe noen som vil gå med en diger snodig bullterrier på puppen, liksom... Man kan jo få slike i både 5 og 10 cm i diameter.

Susanne

Skrevet

Jeg syns også den pote logoen er finest. Den er mer nøytral og ikke så "barnslig" som de andre :P

Buttons er nok det billigste alternativet å få laget.

Men det finnes hundre ting som bruker pote som logo. Bullterrieren er spesiell!

Men tenk litt på størrelsen, da - neppe noen som vil gå med en diger snodig bullterrier på puppen, liksom... Man kan jo få slike i både 5 og 10 cm i diameter.

Susanne

Enig. Lag en liten nett en.

Skrevet

Jeg synes også poten er finest. Et poteavtrykk er jo ikke akkurat originalt, men den er allikevel litt spesiell med det hjerte. Og hvor mange flyr rundt med pote-pin på utstilling?

Skrevet

jeg vil faktisk ikke gå med en bullterrier på meg på en utstilling, det er jo ikke den rasen jeg driver med... blir jo helt feil. Jeg vil ha noe lite og anonymt som skulle gi et hint til de som er på sonen, ikke reklamere for nettstedet eller vise hele verden hvor de finner meg.

Men det er bare mine preferanser...

Skrevet

Bare et spm til de som ikke vil ha hundesonen.no, vil dere ikke reklamere for siden fordi dere ikke vil ha nye som kommer hit? Er dette bare for "gamle" sonen folk?

Skrevet

Bare et spm til de som ikke vil ha hundesonen.no, vil dere ikke reklamere for siden fordi dere ikke vil ha nye som kommer hit? Er dette bare for "gamle" sonen folk?

Ja, sonen er bare for de som har vært her i minst 5 år. Ny regel...

Nei, selvfølgelig ikke. Sonen er for alle! Men for min del er jeg ikke interessert å dra med kollegaer og andre ikke-hundeinteresserte inn hit. Jeg synes egentlig det er helt greit at det står hundesonen.no, for jeg kommer bare til å bruke pin'en på hundeutstillinger og hundeaktiviteter likevel. Og med bullterrieren. Den var kjempefin, og betyr sonen for meg. Hundpote har ingenting med sonen å gjøre.

Skrevet

Bull terrieren var kulest. Men nå tror jeg ikke jeg kommer til å kjøpe meg en pin, fordi jeg HATER sånne smådingser som ligger og slenger og lager rot (ja, jeg har allerede huset fullt). Og når man faktisk trenger dem, så er de søkk borte, umulig å lokalisere. Grrr...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...