Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til stamtavlenavn og daglignavn


Recommended Posts

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Public Problem

Når jeg ser stamtavlenavnene til foreldrene, hadde det jo vært moro å kombinere "heels" og "red" - røde høyhælte sko, liksom. Laboutin er jo de berømte høyhælte skoene med røde såler - kikket på hjemm

Party Pooper

Skrevet

Så mange fantastiske forslag dere har!

Benedicte får bestemme det med navn helt selv- det blir mest hennes hund selvom jeg blir del-eier :)

Men de jeg liker best av foreslåtte navn er foreløpig:

Pride and prejudice

Piou Piou

Piccadilly Pumpkin

Puff 'N Proud

Public Portrait

Public Problem

Eller hva med:

Power Puff?

*Tenke mer*

Kallenavn kan vi prøve å ta ut av stamtavlenavn?

Ellers må jeg si at jeg gleder meg rått til bilder. Elsker begge foreldre. Dette blir spennende! :D

  • Like 2
Skrevet

pjupju er jo søtt å rope :P

Helt til man assosierer pju med noe som ikke er så veldig søtt.

Piou Piou var kult, men skulle hunden blitt kalt opp etter dette, ville jeg gjort det enkelt til Pi. "Pju" høres ikke like godt ut, om man tenker engelsk :)

Pi eller... Pee Wee som kallenavn, Piou Piou som stamtavlenavn? :)

EDIT: ombestemmer meg, pju eller pew er går jo bra, det ordet jeg tenkte på har jo en ekstra konsonant til slutt også, en k... bare tenkte feil :)

Skrevet

Pomp & Prakt

:D

Pleasure N'Play

Pole Position

Positive Privilege

Priceless Possession

Pull N'Push

Prays N'Promises

Perfect Picture

Practice Perfect /eller omvendt

Papariazzi Problem

Elsker sånne navnetråder :D

  • Like 1
Skrevet

Sitter her for meg selv og sier pewpew, jeg! Så utrolig kult navn - DET skulle Kamar ha hett (men han ble jo oppkalt etter foreldrene sine han også! :)). Perfekt basseluskkallenavn, det.

Helt enig! :P

Selv syntes jeg også det er veldig fint når kallenavn kommer fra stamtavlenavnet. Det var en av grunnene til at jeg gikk for det på Yaris :) Og ikke laget et nytt navn til kallenavn.

Skrevet

Perfect Performence

Push and Pull

Pretty Pessimist :lol:

Paradise of Possibilities

Paint a Picture

Perfect Picture

Painfully Perfect

Perfect Prestige

Pretty Pally

Panic Preformence

Perfect Panic

Panic Pace

Panic Phace

Panic Parade

Parody of Paradise

Perfomence & Passion

Panic & Passion

Pathway of Possibilities

Pride and Pain

Pretty Paw

Paw of Perfection

Pretty Pea

Peak Performence

Pen Pal

Perception of Perfection

Phantom of the Paw

Phantom of Perfection

Power Paw

Piece of Penny

Pimp'n'Paw

Plain Persuasive

Possibly Perfect

Paw of Prime

Pure Poison

Puzzle'n'Play

Pyro Paw

Pursuit of Pefection

Prima Phase

Pursuit of Pawfection

  • Like 2
Skrevet

Åh Marie :D

Jeg tror ikke at jeg vil kalle henne Piou Piou, det bare stokker seg i munnen min :P Men jeg likte veldig godt tanken med å bruke navn etter foreldrene. Noe med Pumps hadde jo passet, ja :)

Jeg liker veldig godt:

Pride and prejudice

Power Puff

Public Portrait

Priceless Possession

Pleasure N'Play (selv om det kanskje høres ut som det nye kondomeriet)

Pursuite of Pawfection (Liker!)

Puzzle'n'Play (kanskje hun da blir like pen som Dazzle'n'daze?)

Peak Performence (kan det skrives slik?)

Path of Possibilities

  • Like 2
Guest Belgerpia
Skrevet

Party Pooper :lol:

Det morsomste med sånne navnetråder er jo at man tidvis flirer høyt av egne forslag ha ha ha ha - nå flirer jeg høyt av ditt forøvrig - kuleste navnet evver.... Party Pooper - og så kan hun hete Poo til daglig.

Skrevet

Argh. Jeg tenker bare koffert, jeg! :icon_redface:

Ellers så har du jo uttrykket

Promises, Promises

Litt negativt ladet, da, kanskje...

*Flir* Jeg tenker også koffert.

Og fint forslag, men det er nok litt negativt ladd i mitt hode.

Prada Pumps

*liker*

Party Pooper :lol:

Håper virkelig ikke at hun blir det! :lol:

Synes du skal ha et stamtavlenavn der du kan tenkte deg å bruke deler av det som kallenavn :)

Av daglignavn foreslår jeg:

  • Pim
  • Prima
  • Pink
  • Pimp (litt mer gutt kanskje)
  • Peach
  • Peace
  • Ping (Pong?)
  • Party

Ja, jeg vil også helst det. Tia heter f.eks Excellente EviTia, og jeg liker slike løsninger. Men jeg liker veldig godt Pim som kallenavn, og det er ikke så lett å få inn i stamtavlenavnet.

Edit: en utstillingshund burde jo hete Plush Puppy :whistle:

rc029.jpg

  • Like 1
Skrevet

Åh Marie :D

Jeg tror ikke at jeg vil kalle henne Piou Piou, det bare stokker seg i munnen min :P Men jeg likte veldig godt tanken med å bruke navn etter foreldrene. Noe med Pumps hadde jo passet, ja :)

Jeg liker veldig godt:

Pride and prejudice

Power Puff

Public Portrait

Priceless Possession

Pleasure N'Play (selv om det kanskje høres ut som det nye kondomeriet)

Pursuite of Pawfection (Liker!)

Puzzle'n'Play (kanskje hun da blir like pen som Dazzle'n'daze?)

Peak Performence (kan det skrives slik?)

Path of Possibilities

Hva jeg tenker:

SE VCH JWW-02 NO V-03 NORD UCH INT UCH ALMANZA PLEASURE N'PLAY

Eliteklasse jakt, oppflyttet fra akl spor, svch, eliteklasse LP, MH, INT UCH - En-Super-duper-allrounder! :-D

Ser jo den, men herregud - tenk når de roper opp BIS-hunden din over speakeren og du løfter øyebryna og sender DET blikket til den mannlige dommeren :lol: :lol:

Skrevet

Kallenavn, tatt fra mine mange navneidémyldringsrunder med Ingvild.

Ild/flamme/gnist osv på ulike språk siden hun er rød

Lume

Dife

Cheche

Funke

Logi

Flakë

Andre kallenavn

Cirka

Funky

Fa Fa Fa (som i sangen)

Gaga

Hyper

Ille

Impi

Pii

Tippe

Twiggy (betyr kvist på engels, og det passer jo til en edel basenji, pluss det var kallenavnet på en modell, og basenjien skal jo være like vakker som en modell :aww:

Unik

Yndig

Myte

Magi

Fakta

Jammen

Ønske

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...