Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på en ting ...

Dere som jobber og kjøper dere valp , hvordan gjør dere det ?

Da tenker jeg på hvor lenge er du hjemme med valpen ?

Hvordan gjør du det når du har startet på jobb igjen ? ++++

Regner med at ikke alle som har valp , har fleksible jobber å masse ferie ...

Som regel har man jo 4-5.uker ferie å ikke mulighet til halvdag eller hjemmejobbing..

Har med mine 2 vært så heldig å ha bodd hjemme da de var valper så de har hatt hundpass når man har startet på jobb igjen , men sånn er det jo ikke lengre...

Skrevet

Enten jeg eller samboer har vært hjemme med dem i en uke, så har de vært med på jobb :D

Sånn har det vært med 3 hunder jeg har/hatt, den 4 (og første hunden min) så jobba jeg kun kvelder og var hjemme med han på dagen i ca 1 mnd, den daværende samboer jobba dagen og var hjemme med han på kvelden.

Skrevet

Har flere hunder, så de får god selskap selv om jeg ikke er hjemme.. Tar ut litt ferie, korte dager (flexi-tid på jobb) og det går som regel greit.

Tar litt lengre tid å få de renslige, selvsagt. Men jeg har både såpe og vann hjemme, så det fikser jeg lett.. Prøver å lære valpen å i alle fall sikte på avisene jeg legger ut, da.

Susanne

Skrevet

Var hjemme i en uke. Etter det hadde sambo han med i bilen (han kjører mye på jobb) i 4-5 uker. Nå er han hjemme hele dagen, men får luftepauser.

Skrevet

Jeg var bare hjemme knappe 1 uke, deretter begynte jeg med ettermiddagsjobbing og valpen fikk være med meg på formiddagen og kjæresten på ettermiddagen. Første uken (altså uke 2 med valp) hadde jeg valpepasser til når kjæresten ville ha fri eller ble sen hjem fra jobb. Uke 3 begynte jeg å bruke denne mindre og da var det sånn at noen dager måtte hun være alene 1-2 timer mellom "skiftene" men det gikk helt fint :)

I uke 4-5 gikk jeg over til å jobbe normalt så da var hun alene opptil 6 timer 2-3 dager i uken. Jeg hadde bare en liten deltidsjobb på den tiden.

Guest Belgerpia
Skrevet

Lurer på en ting ...

Dere som jobber og kjøper dere valp , hvordan gjør dere det ?

Da tenker jeg på hvor lenge er du hjemme med valpen ?

Hvordan gjør du det når du har startet på jobb igjen ? ++++

Regner med at ikke alle som har valp , har fleksible jobber å masse ferie ...

Som regel har man jo 4-5.uker ferie å ikke mulighet til halvdag eller hjemmejobbing..

Har med mine 2 vært så heldig å ha bodd hjemme da de var valper så de har hatt hundpass når man har startet på jobb igjen , men sånn er det jo ikke lengre...

Jeg har hatt mine med i bilen og på jobb. Bulldoggen er den første valpen jeg har som har vært alene hjemme før hun var ett år gammel.

Som oppdretter har jeg klare krav til valpekjøpere - de får rett og slett ikke kjøpt valp med mindre de har en løsning for valpen frem til den er så gammel at jeg mener det er greit å la de være alene når man er på jobb (7-8 måneders alder). Synes det er veldig ugreit når folk lar 10-12 uker gamle valper være alene en hel arbeidsdag. Veldig ugreit faktisk.

Skrevet

Jeg var praktisk talt hjemme med Aiko fram til hun blei rundt 10 mnd gammel. De dagene jeg jobba, var hun med meg. Kjekt med studielivet! :) Med Imouto hadde jeg hjemmekontor en uke, før hun blei med på jobb fram til hun var ca 4 mnd gammel. Deretter var hun hjemme med Kåre (min samboer) og Claudio (min daværende, "romantiske" samboer), og blei lufta jevnlig av dem og søstra mi som kom innom.

Skrevet

I fjor gjorde jeg det slik at jeg hadde ferie i drøyt to uker, deretter jobbet jeg korte dager i ca en mnd.

Forrige gang (4 år siden) tok jeg meg fri i et halvår omtrent.

Skrevet

Siden jeg jobber som tilkallingsvakt, så sørger vi for at vi ikke jobber samtidig. Har tatt meg fri de første dagene slik at vi begge kan være hjemme med henne, å så skal jeg jobbe litt når sambiss er hjemme uansett.

Skrevet

Jeg tok ut ferien i forbindelse med valpen, så jeg var hjemme med henne de første ukene. Nå er hun med i bilen, slik at jeg kan lufte henne :)

Det er først nå (hun er 8 mnd) at hun har vært hjemme alene 4-5 timer. Da har hun selskap av den andre hunden i huset :) Jeg kommer ikke til å ha henne hjemme før det blir kaldere ute. Da kommer jeg til å ha henne hjemme, men at noen kommer å lufter henne :)

Skrevet

Hva jobber dere med egentlig, alle dere som tok med valpen på jobb? :)

Kjører lastebil. Dvs både jeg og sambis gjorde det før, nå er det kun han som gjør det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...