Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

Valpene har gått valpetest i dag.

Testen kan ses her.

Valpene var mer eller mindre som jeg trodde. Jevne og sosiale valper :)

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Haha, jeg ser et visst mønster hos han der Geo, altså! :devilbanana: Og Dany er som forventa, mjuk, omgjengelig og går ikke på i full frontal. :wub: Og sjekk hvem som var den eneste som apportert! :lol: ENDELIG får du naturlig apporterende hund, Marianne! :D

  • Like 1
Skrevet

Haha, jeg ser et visst mønster hos han der Geo, altså! :devilbanana: Og Dany er som forventa, mjuk, omgjengelig og går ikke på i full frontal. :wub: Og sjekk hvem som var den eneste som apportert! :lol: ENDELIG får du naturlig apporterende hund, Marianne! :D

Måtte vente til jeg kom hjem for å få sitert, mobilversjonen tillater meg ikke den slags.

Men det jeg skulle si, var at dette er første gangen jeg ser en sånn test og det var egentlig ganske interessant. Og jeg måtte selvfølgelig glise av Danys medfødte apporteringsegenskaper/ferdig utlært apport :lol: Flinke jenta til mamsen det :ahappy:

Skrevet

Full fres på alt, utenom "intelligent reaksjon på fremmed gjenstand". :lama: Dette blir gøy! :blink::lol:

Er det her jeg skal begynne snakke om trappen? :lol: :lol:

Skrevet

Haha! Hva har han gjort nå? :lol:

Nei det var jo en hannhund som greide falle ned siden på trappen imens jeg drev å sikkret den :lol:

Skrevet

Nei det var jo en hannhund som greide falle ned siden på trappen imens jeg drev å sikkret den :lol:

Stemmer det! :lol: Han kommer heldigvis ikke til å ha tilgang på så mye trapper her i huset, da. Det kan derimot bli spennende med en sommer hos mamma og pappa - tre etasjer, trapp utenfor utgangsdøren, trapp til stabburet og ikke minst en veldig spennende låvetrapp. Passe godt på valpen i sommer, tenker jeg. :P

Skrevet

Problemet var vel ikke at han til vanlig falt ned trapper, men at han kanskje ble litt skadet etter dette fallet :aww: Derfor skårer han lavt på "intelligent reaksjon på fremmed gjenstand" :lol:

  • Like 2
Skrevet

Da har hele bøtteballetten fått "ok" av veterinær. Gutta har balla, og utenom Dany sin hale som jeg ville ha attest på, sp var det ikke noe å anmerke. :)

Skrevet

Stemmer det! :lol: Han kommer heldigvis ikke til å ha tilgang på så mye trapper her i huset, da. Det kan derimot bli spennende med en sommer hos mamma og pappa - tre etasjer, trapp utenfor utgangsdøren, trapp til stabburet og ikke minst en veldig spennende låvetrapp. Passe godt på valpen i sommer, tenker jeg. :P

Han løper ned altantrappen nå da :P

I dag er siste dagen hele gjengen er samlet og det krevde jo tur og litt bilder. I morgen reister mitt "hjertebarn" (det betyr ikke at de andre er noe dårligere altså. Men det er nesten alltid slik at det er en man faller mer for noen enn andre ;) Og henne sliter jeg litt med å slippe tak i... )

546542_10151540169395072_834435071_23921120_422466563_n.jpg

535289_10151540169830072_834435071_23921124_2091643366_n.jpg

543693_10151540169920072_834435071_23921125_101970989_n.jpg

577617_10151540171340072_834435071_23921140_1150392075_n.jpg

531374_10151540172055072_834435071_23921149_1301947621_n.jpg

Også får vi se om de slekter på de to her etterhvert eller gjør famillien til skamme :devilbanana:

533087_10151540177090072_834435071_23921179_919994807_n.jpg

:punk:

Skrevet

Fine bilder av fine valper og gærne voksne :D

Du får nyte dagen du har med alle sammen, jeg gleder meg til å hente hjem min lille om noen dager:)

Skrevet

This video containts content from SME and EMI, one or more of whom have blocked it in your country on copyright grounds. :(

Men da skulle vel ikke jeg klart å se den heller :icon_confused:

Du får ikke sett den i youtube?

Skrevet (endret)

Også får vi se om de slekter på de to her etterhvert eller gjør famillien til skamme :devilbanana:

533087_10151540177090072_834435071_23921179_919994807_n.jpg

:punk:

Hihi, litt av noen damer å slekte på. Også rødstrømpe-Talli, da; krangler så puppene dingler til alle kanter :lol: Hun ser liksom så deilig frigjort ut :wub:

Endret av Pim
  • Like 3
Skrevet

Fin film av valpene, jeg så den noen ganger. Toppen av lykke å bare observere de glade og lekne krabatene. Verden er bare toopers for hele gjengen, man bli bare glad av å se på. Og litt smågal av å vente :P

Skrevet

Filmen var skikkelig søt jo, og terroristene er litt for fine tror jeg :wub: Jeg er helt håpløs, så har ikke sjangs til å se forskjell på de, men så gossin den var den som lå og kosa seg på stubben :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...