Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

3 ute av skapet ! * flir*

Kule tegninger Z..

Det har begynt å krible litt av spenning her, kan såvidt forestille meg hvordan de på lista og ikke minst oppdretter har det.

Har ikke studert et UL ( el røntgen ) bilde så intenst siden jeg selv var på tjukka, men uansett hvor mye jeg glaner finner jeg bare 6..

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Jeg er en av de ihvertfall :icon_redface:

Og jeg som ikke hadde tenkt til å si noe heller :pinch: . For mye kan skje og det blir liksom enda mer virkelig hvis jeg skriver det. Er så spent at jeg på en måte er glad jeg skal på kurs i helgen, men samtidig er det fryktelig dumt å ha mer fokus på mobilen :whistle:

Her krysses det poter og det som er for at det kommer en valp hit, og i mellomtiden er det bare å vente og håpe på det beste.

Åå, jeg føler meg så kul som visste det! :D

En vakker dag skal jeg også stå på Deepeyes-liste :ahappy:

EDIT:

Jeg er forresten også helt sikker på syv.

  • Like 1
Skrevet

Nysgjerrigper på loftet! :lol:

Jeg er en av de ihvertfall :icon_redface:

Ja, jeg er faktisk en VELDIG nysgjerrig person! Haha. Åh, kjekt! :w00t:

Jeg er på lista. :)

Jeg er også en av de på listen :ahappy:

Dere to jeg viste om! Spennende :)

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Dette er utrolig spennende å følge med på :D Og jeg som ikke skal ha DeepEyesvalp nå engang! :P

Skrevet

Hva er alle de små (veldig små) "hvite" prikkene som man ser over hele røntgen-bildet?

(Jeg ser bare 5 jeg :P )

Skrevet

Hva er alle de små (veldig små) "hvite" prikkene som man ser over hele røntgen-bildet?

(Jeg ser bare 5 jeg :P )

Ribbena til valpene du tenker på?

I dag er vi på dag 60 og er offiselt i gang med vente tiden. Rommet og utstyr er laget klart, det eneste som mangler er respirot. Det ville ikke apoteket har hos seg før i morgen.

402578_10151326717465072_834435071_23135857_6567326_n.jpg

Talli i dag, hun er nå bare knapt ett par cm fra å være jevnstor rundt ribbena og buken.

401159_10151326717555072_834435071_23135858_1045766798_n.jpg

Har tempet henne i to dager alt ettersom jeg har vært på jobb og tempen har jevnt over lagt på 38-38,2. I dag var den på 37,8 på morgenen. Er nok ikke noe på gang i dag, og jeg tipper egentlig selv valper på søndag-tirsdag en gang. Men det kan jo være ett tegn på at kroppen begynner gjøre seg klar. :)

Skrevet

Supermodellen har jo fått skikkelig mage, jo! Utrolig spennende nå når det begynner å nerme seg! Kommer nok til å sitte på f5 knappen når det er like før, hehe.. Krysser fingrene for at fødselen går lekende lett :)

Kom igjen Talli! :cheer:

  • Like 1
Skrevet

Offisiell ventetid, faktisk :lol:. Nesten som et kongehus :D

:lol: Ja? Hva annet er Casa DeepEyes da? Blaze mener iallefall at vi er adelig, og jeg har jo litt blått blod fra Rosendal :P

Skrevet

Ribbena til valpene du tenker på?

Nei, jeg tror ikke det er ribben, men then again har ikke jeg peil på sånn her. Har prøvd å sette konkrete piler til "prikkene" jeg snakker om. De skiller seg ut fra "massetettheten" til valpenes skjelett (synes jeg).

6925850199_2fc73ff64e_b.jpg

Skrevet

Nei, jeg tror ikke det er ribben, men then again har ikke jeg peil på sånn her. Har prøvd å sette konkrete piler til "prikkene" jeg snakker om. De skiller seg ut fra "massetettheten" til valpenes skjelett (synes jeg).

1115542.jpeg

1115542.jpeg

Vil nok tro det bare er forstyrrelser med tanke på at hun ikke er dopet, bilde er ikke digitalt o.l.

Skrevet

Dette blir bare superspennende! Hvordan er formen til talli da? ingen hoste og slikt?

Nei det er noen uker siden nå :)

Skrevet

Så det er bare "støy"? Oppdatert med ordentlig bilde nå :P

http://farm8.staticf...fc73ff64e_b.jpg

Med mindre hun har blitt skutt med luftgevær med mini mini kuler e.l. så er det nok bare støy ja :)

Og jeg tror jeg hadde merket det om hunden min hadde tråkket i ett miniatyr minefelt og blitt fylt med mini-mini biter av metal.

Røntgen apparatet på klinikken begynner også bli gammelt og skal byttes ut med digitalt iløper av kort tid. Så ja, jeg er 100% sikker på at det bare er støy.

Skrevet

Nå var jeg ikke helt inne på tanken om at det var haglepellets/luftpistol-pellets heller da :P:lol: Men interessant, jeg beit meg bare merke i det. Blir litt som støy på kamera kanskje? (Og ja vi kan alltids skille dette ut i en egen tråd, om det ble litt masete i valpetråden :P )

Skrevet

Offisiell ventetid, faktisk :lol:. Nesten som et kongehus :D

Det er jo en Dronning datter som skal føde,kongeslekt godt nok det :D

  • Like 2
Skrevet

Nå var jeg ikke helt inne på tanken om at det var haglepellets/luftpistol-pellets heller da :P:lol: Men interessant, jeg beit meg bare merke i det. Blir litt som støy på kamera kanskje? (Og ja vi kan alltids skille dette ut i en egen tråd, om det ble litt masete i valpetråden :P )

Dette bilde ble fremkalt i mørkerom. (sånn apparat mørkerom ting) Men jeg har holdt på litt i mørkerom med vanlig bilder og det skal veldig lite feil på mengde, "liggetid" o.l til før det kommer rare ting eller støy på ett bilde eller negativer.

Det er jo en Dronning datter som skal føde,kongeslekt godt nok det :D

:lol:

Det er selvsagt hagl fra all brukshundtreninga. :lol:

Grunnen til at jeg nevner det er pga jeg har eid en katt som hadde blitt skutt med luftgevær. Så akkurat det vet jeg hvordan ser ut på røntgen :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...