Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

Skrevet

3 ute av skapet ! * flir*

Kule tegninger Z..

Det har begynt å krible litt av spenning her, kan såvidt forestille meg hvordan de på lista og ikke minst oppdretter har det.

Har ikke studert et UL ( el røntgen ) bilde så intenst siden jeg selv var på tjukka, men uansett hvor mye jeg glaner finner jeg bare 6..

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Jeg er en av de ihvertfall :icon_redface:

Og jeg som ikke hadde tenkt til å si noe heller :pinch: . For mye kan skje og det blir liksom enda mer virkelig hvis jeg skriver det. Er så spent at jeg på en måte er glad jeg skal på kurs i helgen, men samtidig er det fryktelig dumt å ha mer fokus på mobilen :whistle:

Her krysses det poter og det som er for at det kommer en valp hit, og i mellomtiden er det bare å vente og håpe på det beste.

Åå, jeg føler meg så kul som visste det! :D

En vakker dag skal jeg også stå på Deepeyes-liste :ahappy:

EDIT:

Jeg er forresten også helt sikker på syv.

  • Like 1
Skrevet

Nysgjerrigper på loftet! :lol:

Jeg er en av de ihvertfall :icon_redface:

Ja, jeg er faktisk en VELDIG nysgjerrig person! Haha. Åh, kjekt! :w00t:

Jeg er på lista. :)

Jeg er også en av de på listen :ahappy:

Dere to jeg viste om! Spennende :)

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Dette er utrolig spennende å følge med på :D Og jeg som ikke skal ha DeepEyesvalp nå engang! :P

Skrevet

Hva er alle de små (veldig små) "hvite" prikkene som man ser over hele røntgen-bildet?

(Jeg ser bare 5 jeg :P )

Skrevet

Hva er alle de små (veldig små) "hvite" prikkene som man ser over hele røntgen-bildet?

(Jeg ser bare 5 jeg :P )

Ribbena til valpene du tenker på?

I dag er vi på dag 60 og er offiselt i gang med vente tiden. Rommet og utstyr er laget klart, det eneste som mangler er respirot. Det ville ikke apoteket har hos seg før i morgen.

402578_10151326717465072_834435071_23135857_6567326_n.jpg

Talli i dag, hun er nå bare knapt ett par cm fra å være jevnstor rundt ribbena og buken.

401159_10151326717555072_834435071_23135858_1045766798_n.jpg

Har tempet henne i to dager alt ettersom jeg har vært på jobb og tempen har jevnt over lagt på 38-38,2. I dag var den på 37,8 på morgenen. Er nok ikke noe på gang i dag, og jeg tipper egentlig selv valper på søndag-tirsdag en gang. Men det kan jo være ett tegn på at kroppen begynner gjøre seg klar. :)

Skrevet

Supermodellen har jo fått skikkelig mage, jo! Utrolig spennende nå når det begynner å nerme seg! Kommer nok til å sitte på f5 knappen når det er like før, hehe.. Krysser fingrene for at fødselen går lekende lett :)

Kom igjen Talli! :cheer:

  • Like 1
Skrevet

Offisiell ventetid, faktisk :lol:. Nesten som et kongehus :D

:lol: Ja? Hva annet er Casa DeepEyes da? Blaze mener iallefall at vi er adelig, og jeg har jo litt blått blod fra Rosendal :P

Skrevet

Ribbena til valpene du tenker på?

Nei, jeg tror ikke det er ribben, men then again har ikke jeg peil på sånn her. Har prøvd å sette konkrete piler til "prikkene" jeg snakker om. De skiller seg ut fra "massetettheten" til valpenes skjelett (synes jeg).

6925850199_2fc73ff64e_b.jpg

Skrevet

Nei, jeg tror ikke det er ribben, men then again har ikke jeg peil på sånn her. Har prøvd å sette konkrete piler til "prikkene" jeg snakker om. De skiller seg ut fra "massetettheten" til valpenes skjelett (synes jeg).

1115542.jpeg

1115542.jpeg

Vil nok tro det bare er forstyrrelser med tanke på at hun ikke er dopet, bilde er ikke digitalt o.l.

Skrevet

Dette blir bare superspennende! Hvordan er formen til talli da? ingen hoste og slikt?

Nei det er noen uker siden nå :)

Skrevet

Så det er bare "støy"? Oppdatert med ordentlig bilde nå :P

http://farm8.staticf...fc73ff64e_b.jpg

Med mindre hun har blitt skutt med luftgevær med mini mini kuler e.l. så er det nok bare støy ja :)

Og jeg tror jeg hadde merket det om hunden min hadde tråkket i ett miniatyr minefelt og blitt fylt med mini-mini biter av metal.

Røntgen apparatet på klinikken begynner også bli gammelt og skal byttes ut med digitalt iløper av kort tid. Så ja, jeg er 100% sikker på at det bare er støy.

Skrevet

Nå var jeg ikke helt inne på tanken om at det var haglepellets/luftpistol-pellets heller da :P:lol: Men interessant, jeg beit meg bare merke i det. Blir litt som støy på kamera kanskje? (Og ja vi kan alltids skille dette ut i en egen tråd, om det ble litt masete i valpetråden :P )

Skrevet

Offisiell ventetid, faktisk :lol:. Nesten som et kongehus :D

Det er jo en Dronning datter som skal føde,kongeslekt godt nok det :D

  • Like 2
Skrevet

Nå var jeg ikke helt inne på tanken om at det var haglepellets/luftpistol-pellets heller da :P:lol: Men interessant, jeg beit meg bare merke i det. Blir litt som støy på kamera kanskje? (Og ja vi kan alltids skille dette ut i en egen tråd, om det ble litt masete i valpetråden :P )

Dette bilde ble fremkalt i mørkerom. (sånn apparat mørkerom ting) Men jeg har holdt på litt i mørkerom med vanlig bilder og det skal veldig lite feil på mengde, "liggetid" o.l til før det kommer rare ting eller støy på ett bilde eller negativer.

Det er jo en Dronning datter som skal føde,kongeslekt godt nok det :D

:lol:

Det er selvsagt hagl fra all brukshundtreninga. :lol:

Grunnen til at jeg nevner det er pga jeg har eid en katt som hadde blitt skutt med luftgevær. Så akkurat det vet jeg hvordan ser ut på røntgen :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...