Gå til innhold
Hundesonen.no

DeepEyes kull III


Recommended Posts

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hei folkens Da her jeg lest hele tråden, *puh* den var lang Jeg har herved meldt meg inn i sonen, måtte jo det siden det er jeg som skal ha Meera Gleder seg!!

Noen har spåkuler - jeg er sanndrømt. Og jeg drømte om Tallis fødsel i natt. Først kom det fire valper i en lett og fin fødsel, med korte mellomrom. Deretter stoppet ting litt opp. Jeg var fødse

Jeg har sett inn i krystallkulen min, og har følgende melding å komme med: Talli slår på stortrommen denne gangen hun, etter julens hyppige hyrdestunder, så det kommer hele åtte valper. Seks av disse

Skrevet

Sist så la hun seg ut i bredden mye før enn dybden.

La ut ett magebilde på fb nå, men har ikke Mac her og får lagt ut bilde. Om noen vil så er det lov :)

Skrevet

Hun er så drektig atte! Har du tatt magemål? :)

:lol: nei. Vet ikke om du husker i fjor når hun kunne krympe/øke med 20 cm ved en times mellomrom. :P

Takk Anette :)

Skrevet
:lol: nei. Vet ikke om du husker i fjor når hun kunne krympe/øke med 20 cm ved en times mellomrom. :P

Takk Anette :)

Men altså - du må jo måle BÅDE på innpust og utpust, før og etter mat, før og etter tissing :lol:

Skrevet

Men altså - du må jo måle BÅDE på innpust og utpust, før og etter mat, før og etter tissing :lol:

Bare å kjøpe seg en skjemabok med en gang så man får holdt styr på det der :ahappy:

Skrevet

Haha jeg står over målingen. Skal se om jeg begynner etter onsdag eller ikke ;)

Formen hennes er iallefall bedre i dag. Hun har vært med som hare på skitur og holdt seg formann meg og Blaze.

Skrevet (endret)

Så spennende å følge med på! Syns ikke jeg ser særlig forskjell, men det var jo ikke akkurat det forrige gang heller. :P

Endret av Betty
Skrevet

Da er vi spente på imorgen.. jeg elsker å se bilder av Talli så bare fortsett å ta ukesbilder! Men å bruke bildene til preg-test.. nja.. må nok vente noen uker til før de duger til det (kelpien sin det! Så slank og vever at man skulle tro man ville sett drektigheten umiddelbart - men Talli er en mester-valpe-kamufløse!)

Skrevet

dette ser jo lovende ut!

Skjønner Denali burde hatt kortere pels så ting var lettere å se. Hehehe (må jo grave for å se noe som helst i den polarpelsen).

:lol: Det er ikke så mye å se i den korte pelsen heller egentlig :P

Da er vi spente på imorgen.. jeg elsker å se bilder av Talli så bare fortsett å ta ukesbilder! Men å bruke bildene til preg-test.. nja.. må nok vente noen uker til før de duger til det (kelpien sin det! Så slank og vever at man skulle tro man ville sett drektigheten umiddelbart - men Talli er en mester-valpe-kamufløse!)

Er spent jeg også :frantics:

Jeg er 90% sikker på at hun er drektig, men så er det de lille 10% da.... :twitch:

Skrevet

Har time kl 17. Så vet vel ikke før rundt 18 tenker jeg ;)

Hvorfor kunne du ikke hatt den timen tiiidlig i dag?! :angry: Litt små fornermet over at vi må sitte her å vente i heeeele dag jeg :huh:

Skrevet

Pleier ikke få fri fra jobb for å sjekke om bikkja et drektig jeg ;)

Det hadde ikke jeg heller gjort, men nå har jeg sittet her å smugkikket hveeer dag og kan ikke forstå hvor den hunden gjemmer valpene hen og da blir nysgjerrigheten ekstra stor :)

*krysser fingrene*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...