Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Media vet jo hva som "selger" ;). Blir jo mye flere lesere når det står "en rottweiler" enn "en puddel".. I alle fall i hodene deres. Men når de ikke vet det sikkert så synes jeg de godt kan skrive "stor hund" eller noe slikt. Dumme media.

Skrevet

Er det antagelig en rottis, så er det vel det. Ser ikke problemet med å si dette. Har de trodde det har vært en puddel, så er det greit å si det også.

Er det en løshund, så bør folk få en advarsel på hvilken type hund de bør være obs på

  • Like 1
Skrevet

er ordet antakelig jeg reagerer på. For om det viser seg å være en helt annen rase som kanskje ligner, så er jo skaden allerede gjort og folk går rundt og er redde for å bli bitt i ansiktet av alle rottweilere de ser (ja, jeg går ut ifra at folk er så dumme). Så med mindre man er sikker på hva slags hund det er så synes jeg de kan la vær å si noe om det.

Håper eieren tok til vett og kom tilbake og ikke bare forsvant ;)

Skrevet

Jeg reagerer også på ordet antakelig. Det er ikke rart folk er redde for rottweilere, shæfere og amstaff/pitbull/staff (de går alle tydeligvis under en og samme rase; "kamphund"). Vi får aldri høre om alminnelige raser som angriper - da skriver dem "Kvinne bitt av hund".

  • Like 1
Skrevet

Er det antagelig en rottis, så er det vel det. Ser ikke problemet med å si dette. Har de trodde det har vært en puddel, så er det greit å si det også.

Er det en løshund, så bør folk få en advarsel på hvilken type hund de bør være obs på

Problemet, slik eg tenker det, er vel det at det for den del ikkje er sikkert det er ein Rottweiler, og dermed blir ryktet til Rottisen skada. Føler i vert fall at ryktene til Staff, Rottis, Shæfer og liknande "kamphundar" alltid får kjenne på det om det er ein hund av den rasen, eller ein liknande rase som angrip.

Om det er ein puddel, chihuahua, Corgi, osv... så ville det gjerne stått "kvinne bitt av hund i ansiktet"

  • Like 1
Skrevet

Helt enig! Synes det er lite gjennomtenkt av media å skrive slikt. Også de må jo sjønne at det har etterspill når slikt stadig blir trykket i media. Og om det så ikke var en rottweiler så passe de i allefall på å skrive rottweiler lignende! Kjenner jeg begynner å koke! Det er så urettferdig!

Skrevet

Syns også at det er knall bra av media å sette overskriften "Kvinne bitt i ansiktet av Rottweiler" når det står i artikkelen at hunden ikke har bitte henne i det hele!! At det går ann!! :sint_01:

Skrevet

Syns også at det er knall bra av media å sette overskriften "Kvinne bitt i ansiktet av Rottweiler" når det står i artikkelen at hunden ikke har bitte henne i det hele! At det går ann! :sint_01:

Publisert 25.11.2011 kl 12:49 Oppdatert 25.11.2011 kl 16:39

Tidligere sto det at hun var bitt i ansiktet, og som de nå skriver "viser det seg at rotthunden hadde bitt en mindre hund"

Skrevet

Jøss... Nå var det jo en helt annen artikkel der, med en helt annen overskrift!

Hurra for media som publiserer en artikkel før de vet fakta i saken!

Den Rottweilerliknende hunden.... Herregud.... Hva med å heller skrive "den store hunden"?!? :angry:

Skrevet

Vet ikke hvor jeg skal gjøre av meg når sånne ting kommer frem i media. Så oppgitt og sint. Trodde liksom medias regel nummer 1 var få frem alle fakta først jeg. Var i allefall det jeg lærte på skolen...

Skrevet

Er ganske enig i den egentlig, eller i dette tilfelle hadde det kanskje vært bedre å kommet med en beskrivelse av hunden isteden for å anta at det er den og den rasen.

Skrevet

Synes det er helt ok å kalle den rottweilerlignende hvis den virkelig er det jeg.. Synes det er verre med eieren som stakk av.

Det er nå en ting, og dette var vel en rottweiler og (i allefall det media skriver), men overskriften var at kvunnen var blitt bitt, mens de i artikkelen skriver at det er hunden som er bitt. Det blir slik at de fantaserer overskrifter for å få mest mulig lesere og størst salg. Slikt blir for gale!

Men jeg syne også at det ikke er bra å sammenligen hunder når en har bitt. Skriv hvilken hund/rase det er ellers synes jeg de bør holde seg til stor, svart, lang eller korthåret og lignende.

Mye av det usanne som kommer frem i medier samt bruken av diverse hunderaser i filmer og slikt gjør nok at mange er redd for rasen eller hunder generelt. Ser det mye selv som eier av to rottweilere. Flere ganger jeg har vært ute på tur med en eller begge mine har det kommet barn bort og spurt om de kan få klappe hundene, og selfølgelig kan de det. Begge mine hunder er veldig glad og vennlige mot barn, men da har mødre/fedre kommet bort og dratt vekk ungene sine, for så å fortelle barna at slike hunder er farlige og de får ikke lov og kose med de. Slikt gjør meg vondt i hjertet! Vis bare folk hadde vist hvordan rasene OG individene var før de dømmer!

Skrevet

Hunden sto bundet på et sted den ikke skulle være, og den slet seg og gikk til angrep på en liten hund - kvinnen blødde såpass fra ansiktet at man først trodde hun hadde blitt bitt...

Ser ikke problemet med å fortelle hvilken type hund det er, jeg!?

Skrevet

Er det antagelig en rottis, så er det vel det. Ser ikke problemet med å si dette. Har de trodde det har vært en puddel, så er det greit å si det også.

Er det en løshund, så bør folk få en advarsel på hvilken type hund de bør være obs på

Problemet er at media ikke er konsekvente.

Er det en puddel skriver de bare "hund", er det en rottweiler sørger de for å skrive det veldig tydelig i forskriften..

Skal de først bruke rasenavn i artiklene bør de være konsekvente og skrive det uansett hvilken rase det er.

Skrevet

Problemet er at media ikke er konsekvente.

Er det en puddel skriver de bare "hund", er det en rottweiler sørger de for å skrive det veldig tydelig i forskriften..

Skal de først bruke rasenavn i artiklene bør de være konsekvente og skrive det uansett hvilken rase det er.

Kan du finne noen artikler der det står bare "hund"?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...