Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Jaa, det var henne :wub: Vakre frøkna. Nå er det bestemt at med mindre hoftene er verre så BLIR det et forsøk på de to, både vi og avlsrådet har såpass tro på kombinasjonen. Ååh. Plisplisplishofteneværebra!

Ja, åh, herlighet. De var så herlige sammen! Er jo litt menneskeliggjøring det her, men var vanskelig å ikke smelte fullstendig når de lå inntil hverandre på gulvet og sleika og sussa på hverandre :wub: Går jo ikke an å bli særlig mye søtere! Thorvald var skikkelig gentleman og lot henne vinne nesten alle drakampene også :lol:

Da krysser vi alt som krysses kan for at det går bra! :)

Haha, så herlig! Klart man er gentleman med damene! :lol:

  • Svar 415
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter en laaang pause pga avhandlingsskriving på undertegnede våget vi oss ut på LP-banen igjen forrige helg, og det endte sånn passe Eller, er egentlig fornøyd, Thorvald var fin frem til avstanden,

Thorvald fikk excellent og CK i dag på rasespesial og vår til nå største utstilling Og ikke nok med det, i klassen funket virkelig ALT, det var så herlig. Vi jobbet som et team på ordentlig Vi har

Ja, jeg var ganske flink faktisk Nei, synes æren skal gå til deg jeg. De første 15 sekundene før Thorvald brøt, rakk jeg i det minste å få foreviget. Og han var ikke håp

Skrevet
Så utrolig vakre de var! Jeg blir alltid overrasket over hvor kraftig og bamsete finsk lapphund er. Jeg hadde ikke sett dem for slik, egentlig.

Takk :) Tiva er ei ganske kraftig tispe, men fortsatt feminin. Men de fleste tispene i Norge (og til dels Sverige. I Finland er tispene mye kraftigere enn i Norge) er veldig mye spinklere og smalere med mindre pels enn henne. Thorvald er en moderat hanne, så det finnes de som absolutt er kraftigere enn han (nesten så de blir pomeranian-aktige syns jeg), men mange som er smalere og spinklere også. Rasen er veldig heterogen, så en kan få litt av hvert :)

Da krysser vi alt som krysses kan for at det går bra! :)

Haha, så herlig! Klart man er gentleman med damene! :lol:

Hehe, ja :P Så lenge hun knurra mens de hadde drakamp slapp han bare han, den tullingen :lol:

Eieren av Tiva la ut noen bilder på faceook av de i dag:

385264_10200376479955313_1638029503_n.jp

64572_10200376478515277_1136094610_n.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet
Tenkte at Aslan skulle få fortelle det selv, jeg. :P Hun var så glad da hun fikk vite det.

Hipp hurra for Thorvald. :D :D

:icon_redface: :icon_redface: Jeg jublet omtrent da jeg så det selv, så det er ikke vanskelig å tenke seg :lol: Og hipp hurra for Thorvald ja! Jeg er farlig begeistret for han, altså. Håper på å få hilse på han i Kongsberg! :yes:

  • Like 1
Skrevet
Å, han er så fiiiin! :wub:

Takk :)

Han er nydelig, liker fargene. de er så klar og fin

Takk :) Ja enig, er veldig glad i de med klare, sterke farger :)

Aww, for en goding! :D Elsker navnet hans, høres bare sååå trivelig ut! :D:wub:

Takk :D Og ja, han er en liten goding :ahappy::heart:

Men Aslan, nå er du lovlig treig med å legge ut resultatet på røntginga altså. :aww:

Hehe, jaa, jeg veit :P Var så opptatt med å spy ut gleden min alle andre steder at jeg glemte tråden hans :shocked:

Wee! Ser det står B på dogweb! :jump::banana:

JAAAAAA :D:jump: Jippi jippi jippi! Det var en godnyhet :heart:

Tenkte at Aslan skulle få fortelle det selv, jeg. :P Hun var så glad da hun fikk vite det.

Hipp hurra for Thorvald. :D :D

Hehe, det går så bra når jeg er en sånn treigpeis :P

Men takk igjen :D

:icon_redface: :icon_redface: Jeg jublet omtrent da jeg så det selv, så det er ikke vanskelig å tenke seg :lol: Og hipp hurra for Thorvald ja! Jeg er farlig begeistret for han, altså. Håper på å få hilse på han i Kongsberg! :yes:

No problem! Jeg glemte helt denne tråden :icon_redface: Var så opptatt med å spy rundt lykke over alt ellers :lol:

Og takk og takk :D Det ser fortsatt ut som at vi får til å komme på Kongsberg så JIPPI!!!!!!

dogweb.PNG

JUHUUUUU!

Også er jeg så inderlig glad på oppdretters vegne, alle tre valpene fra A-kullet er nå HD-røngtet FRI! Gutta har B-hofter, og jenta har A-hofter. Begge gutta er i tillegg øyelyst fri :) Herlig :)

I går hadde vi ikke så god tid til tur, så da måtte Thovald få ut litt steam fysisk. Så da tok jeg på trekksele og slengte på kløven oppå :lol:

2948_10152536648165341_1514662600_n.jpg

Funka flott det :) Kløven er jo ikke noe tung, men Thorvald lot seg ikke affisere av det i det hele tatt. Like mye byksing i djup snø, leiting etter rådyr og generelt apekattoppførsel.

Nå har det blitt skikkelig vinter igjen i Trondheim, ooog det skal holde seg sånn en stund fremover i følge langtidsvarselet (får håpe det er sant denne gangen), så nå blir det snørekjøring :D

  • Like 2
Skrevet
Han eeeer så fin! Elsker tegningene og fargene hans, også ser han ut som en gjennomført trivelig og morsom hund i tillegg :ahappy:

Ååh, det var hyggelig skrevet :heart: Takk! Han er min lille drømmehund, virkelig :)

Han er så vakker altså :wub::wub:

Takk :D :D

Skrevet
Signerer de andre, utrolig vakker hund! Skikkelig kosebamse!

Aw, tusen takk :heart:

Her er en håpløs liten tegning som tok form fordi jeg ville leke med en penn! :lol:

2013-02-10%2000.30.34.jpg

Hahahaha, den syns jeg var kul :D:jump: Takk! :flowers:

  • 4 weeks later...
Skrevet

Thorvald fikk excellent og CK i dag på rasespesial og vår til nå største utstilling :D

Og ikke nok med det, i klassen funket virkelig ALT, det var så herlig. Vi jobbet som et team på ordentlig :) Vi har alltid slite med å trave, men i dag travet han som han aldri har gjort noe annet :wub: I BHK var vi ikke fullt så heldige, men da var vi slitne begge to, pluss at hunden bak oss var fryktelig bråkete og hoppet blant annet plutselig på Thorvald mens vi løp :/ Jeje, heldigvis ingen skade skjedd, tror ikke Thorvald oppdaget det engang, hehe.

Fikk en flott kritikk og, men den ligger igjen i bilen og jeg orker ikke hente den :P Eneste trekket var at han var litt lav, han er rett under idealhøyden ifølge standard :P

Og det er viktig å ta det med ro i ringen :P

857633_10151420970604690_37497126_o.jpg

  • Like 7

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...