Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva betaler dere for kiloen på V&H?

Var på to dyrebutikker i sørlandsparken (kr.sand) i dag og ingen hadde større enn 1 kg pølser. De tok 29 kr kg på den ene butikken og 30 kr på den andre.

I Sørlandsparken selger dyrebutikken som ligger ved siden av Staples ( Zoo1 ?) fra 20 kg og ned. Hund og Katt på Lund selger også i større kvanta. Hvis ikke de har, tar de inn hvis du spør. Har også hørt at en dyrebutikk på Grim selger uten at jeg har handlet der selv. Forøvrig er den i Sørlandsparken et par kr billigere i alle kvanta hvis jeg ikke husker feil.

  • Svar 86
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg bare må: Når dere skal regne ut prosent så er det fort gjort å gjøre det selv. Eks: 4% av 7 kg = 7/100 (for å finne en prosent) * 4 = 0,28 4% av 55 = 55/100 * 4 = 2,2

Ja, det finnes mange meninger og teorier, det er sant. Ingen sitter vel på fasiten, og en må gjøre det som ser ut til å virke best på hunden, når alt kommer til alt. Så skal jeg ikke si hvilken av ras

Bløte kan være lurt,for da blir det lettere fordøyd. Jeg har vanen at jeg alltid skvetter på litt vann også gir hunden, for Amiga spyr om hun ikke drikker vann mens hun spiser tørrfor eller om det

Skrevet

4% of (7 kilograms) = 280 grams

Sa google :) så da deler du 280 på to og vips har du to måltider på 140 :)

4% er veiledende og du må alltid følge med på kroppen om den trenger mer eller om den blir veldig rundt. Men 4% på valper er som regel ganske korrekt. Amiga fikk alltid det og var hele tiden jevn og fin.

Her gjorde vi det veldig enkelt fra begynnelsen, jeg startet med en halvkilo om dagen og tenkte at jeg kunne tilpasse etterhvert.. En halvkilo har vært helt ålreit fra valpen var 11 uker omtrent og til i dag som hun er over året.

Hun veide ca 4,6kg da vi startet med V&H :)

En halvkilo om dagen var veldig enkelt, det er like mye som jeg da ga hannhunden på samme tid.

Skrevet

I Sørlandsparken selger dyrebutikken som ligger ved siden av Staples ( Zoo1 ?) fra 20 kg og ned. Hund og Katt på Lund selger også i større kvanta. Hvis ikke de har, tar de inn hvis du spør. Har også hørt at en dyrebutikk på Grim selger uten at jeg har handlet der selv. Forøvrig er den i Sørlandsparken et par kr billigere i alle kvanta hvis jeg ikke husker feil.

Var på alle 4 dyrebutikkene i sørlandsparken. Zoo1 hadde bare 0,5 og 1 kg pølser i disken. Hund og katt i sørlandsparken sa bare at hun hadde 1 kg (hadde nok 0.5 også).

Skrevet

Var på alle 4 dyrebutikkene i sørlandsparken. Zoo1 hadde bare 0,5 og 1 kg pølser i disken. Hund og katt i sørlandsparken sa bare at hun hadde 1 kg (hadde nok 0.5 også).

Det er ikke direkte vanlig å ha 20kg-blokkene liggende i disken akkurat..

De fleste steder må man vel bestille opp dette..

  • Like 1
Skrevet

, forstår 20 kg, men skulle gjerne ønsket at de hadde 5 kg pølsene. Er så skjeldent jeg er forbi kr.sand og det er ofte da spontant. Ikke så mye mulighet for å betille de.

Skrevet

, forstår 20 kg, men skulle gjerne ønsket at de hadde 5 kg pølsene. Er så skjeldent jeg er forbi kr.sand og det er ofte da spontant. Ikke så mye mulighet for å betille de.

Da ville jeg hørt med dem når de evt. får de faste leveringene sine, kanskje du på den måten kan øke oddsen for bedre utvalg?

Mannen som driver butikken på Lund (Østre Ringvei) kjører selv til Stavanger for å hente, han er også veldig behjelpelig og serviceminded (selv om han er bittelitt dyrere).. Jeg vet ikke hvor du bor, men virker på meg som er litt færre utsalgssteder på Sørlandet generelt. Mistenker at vi som vanlig er litt "træge" :innocent:

(Kan også være at jeg bare ikke har fått med meg alle alternativene altså)

Edit: Butikken på Lund heter ikke Hund og Katt kom jeg på nå. Joey Hund og Katt er det visst.

Skrevet

Skal se om jeg kommer meg innom en gang der. Hvor mye dyrere er han enn de andre?

Har ikke brydd meg så mye om pris før da Nikita ikke har blitt helforet på V&H, men har bestemt meg for å helfore henne nå på det. Så greit å få litt større og rimligere kvanta på det :)

Skrevet
Det denne mannen sier er bare BULLSHIT! Vitamin K er essensielt for koaguleringsevnen til blodet vårt, og er bla det hunder som blir bitt av huggorm får, for å FORHINDRE indre blødninger.

Leste følgende i en tråd på Facebook nå:

K3 er syntetisk K-vitamin og er koblet til toksisitet (leverskader og hemolytisk anemi) i store doser, samt har vist liten blodlevrende effekt. Det virker rart å medisinere mot rottegift eller annet som kan behandles med K-vitamin hos friske dyr (som i utgangspunktet får tilstrekkelig gjennom kjøttet i kosten + det som dannes av bakterier i tarmen). Det har blitt vist i studier at syntetisk Kvitamin forstyrrer den naturlige K-vitaminbalansen.

Er det K3 i V&H?

Skrevet

Er det K3 i V&H?

Nix, syntetisk K-vit gies kun av lege, spesielt til for tidlig fødte barn. Der er ikke et vanlig tilsetningsstoff i NOEN matvarer/vitaminblandinger.

Og det skal STORE doser til, over 10mg pr kilo over lengre tid for at det skal kunne gi leverskader.

Skrevet

Nikita2010: Hvor på sørlandet bor du?

Mellom Grimstad og Arendal (Rykene) er det en meget hyggelig mann som selger V&H..

Ikke minst sørger han for gratis utkjøring i området der og!

www.forbua.no

Jeg bestilte mat derfra i fjor mens jeg var på seiltur på sørlandet.. Han kom til Grimstad på en lørdag ettermiddag og leverte, knallbra service og helt ok pris!

Skrevet

Nix, syntetisk K-vit gies kun av lege, spesielt til for tidlig fødte barn. Der er ikke et vanlig tilsetningsstoff i NOEN matvarer/vitaminblandinger.

Og det skal STORE doser til, over 10mg pr kilo over lengre tid for at det skal kunne gi leverskader.

Jeg må faktisk korrigere meg selv her, for det ER faktisk tilsatt K3 i VOH, 1mg pr kilo. Når de begynte med dette kan jeg ikke si, men det var ikke det før, dvs for ca 5 år siden når jeg begynte med det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...