Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger oppskrift på "Belly Band"


Guest tuski
 Share

Recommended Posts

Er det noen som har en (enkel:) oppskrift på Belly Band/ magebelte for hannhund? Det er jo kun et avlangt tøystykke med borrelåser, -men er det lurt med strikk i sidene? Type tøy, med eller uten strech? Har ingen erfaring med dette, men trenger til en hund jeg passer. Han vil jo naturlig nok markere seg når han kommer til oss, som har hannhund fra før. Han har bodd hos oss fast ca 6 mnd av oppveksten sin, og nå er han her ca ei uke i mnd,- og selv om han er godt kjent og "hjemme" hos oss, vil han jo oppdatere sin egen lukt, så klart...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eeh? Nei, det er ikke en selvfølge at han skal oppdatere sin egen lukt, og vanlig er det iallefall ikke. Det jeg gjorde med min i værste puberteten, da han kunne finne på slikt hos andre folk så fikk han enkelt og greit gå i bånd sammen med meg det første kvarteret til han hadde fått roet seg litt og blitt kjent med lukten og etter det var det ikke noe problem. Og skal de til og tisse så hadde jeg huka i de rimelig kjapt og sagt NEI!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Øhhh...

Er det virkelig en selvfølge at en hannhund skal få pisse inne hos folk altså?

ÆSJ!

Jeg har da tre hanner, og ingen av de markerer inne hverken hjemme eller når vi har de med til folk, eller er på reiser.

For meg er det en selvfølge at hundenen faktisk IKKE pisser inne.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

At han VIL markere når han kommer til dere er ikke det samme som at han skal få LOV, altså. Guri malla. Jeg har opplevd at en hannhund jeg passa markerte to steder inne, og dessverre ferska jeg han ikke. Han kommer likevel ikke til å bruke magebelte neste gang han kommer, han blir heller fulgt som en smed og får ikke drive og åle seg inntil ting. Makan! :blink:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en venninne med en hannhund som er helt ram på markering, han må ha på bellyband når han er her. Oppdragelsen hennes av hunden er egentlig ikke mitt "problem", så jeg sydde et bellyband. Det var relativt enkelt. Målte hvor smal han var rundt livet og hvor bred den måtte være for å dekke snoppen helt.

Brukte et stoff som var stretchy og på innsiden er det fleece.

img6964s.jpg

img6966j.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde hannen min prøvd seg på det hadde han fått vite hvor skapet står! Sånt godtar jeg ikke, men han gjorde det et par ganger når han var yngre. Da fulgte jeg med som en smed når vi var hos andre, og han slutta fort med det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Totalt OT, men etter noen tiår i hundemiljøet er det første gang jeg hører om hundebleie, så jeg ble litt fascinert.

Jeg spør av pur nysgjerrighet og uvitenhet - og legg til at jeg ikke har barn heller: Hvordan mener en at hunden vil stoppe innendørs markering ved å gå med en slik? Jeg trodde ikke barn ble tørre i buksa kun ved å gå med bleie, men at det var en trenings-/tilvenningssak i forhold til potte/toalett, og jeg tar kanskje feilaktig samme slutning med hund. Håper noen kan svare en uvitende, nysgjerrig sjel!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Totalt OT, men etter noen tiår i hundemiljøet er det første gang jeg hører om hundebleie, så jeg ble litt fascinert.

Jeg spør av pur nysgjerrighet og uvitenhet - og legg til at jeg ikke har barn heller: Hvordan mener en at hunden vil stoppe innendørs markering ved å gå med en slik? Jeg trodde ikke barn ble tørre i buksa kun ved å gå med bleie, men at det var en trenings-/tilvenningssak i forhold til potte/toalett, og jeg tar kanskje feilaktig samme slutning med hund. Håper noen kan svare en uvitende, nysgjerrig sjel!

Somregel blir vel disse brukt for å slippe å vaske når bikkja tisser inne, og for å unngå ødelagte møbler, ikke for å lære hunden å slutte markering innendørs.

Dog vil noen hunder finne det ubehagelig å tisse på seg selv da, og dermed slutte å tisse inne(Evt. koble det opp mot belly band og dermed kun la være å tisse med denne på)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har fjernet OT og usakligheter fra tråden.

Trådstarter ber om råd, selv om det kom litt dårlig frem i førsteposten så er det ingen grunn til å anta at trådstarter lar hunder tisse inne hos seg uten å jobbe med det.

Evt. tilbakemeldinger tas på PM eller rapport, og ikke i tråden.

Moderator IW

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar  nei vi har ikke innarbeidet det. Har du noen konkret ro-trening du tenker kan funke? 😇
    • Har dere noen innarbeidet ro-kommando? En mer generalisert en, ikke bare ifbm plassen sin? 
    • Det har gått seg til, heldigvis! Valpen er endelig fortrolig med barnet mitt sine bevegelser, og barnet respekterer valpen og dens grenser og plass. Jeg så mørkt på det i starten, men endelig er de gode venner med samme energinivå 😂
    • Hei  min hund er 3 år. I vår fanilie er det meg, som er mammaen til hunden og to barn. Ei på 14 og en på 18. Jeg har veldig respekt i forhold til hund og små barn. Vår hund forstår ikke konseptet med barn og jeg ønsker tips til hvordan man kan lære hunden ro når det er barn i nærheten.  I dag blir hun vil, bjeffer og når noen løfter opp barnet blir hun sjalu.. enn så lenge ikke i form av aggresivitet, men i form av bjeffing og ønske om å bort å leke, snuse og er veldig voldsom.  Det er vanskelig å øve når det gjelder barn, men tar i mot alle tips jeg kan få.    
    • Kloklipp ok igjen. Å lide for skjønnheten er ikke hans greie, men Vom er han villig til å lide for. Vi har hatt kjempefremgang på både kloklipp, dusjing og pelsstell. Å få børste, rake, dusje og klippe med maskin, med begge hender og godisen på hylla, kjempefremgang! Når det kommer til stress på treningssenteret er vi langt fra mål, som er en rolig og stille og perfectly well behaved gentleman Edeward, men det er fremgang, både i kurssetting og innom butikken.  Når det kommer til å gå pent i bånd uten bestikkelser hadde vi MASSIV fremgang, før vi plutselig hadde en hævletes setback i dag.  Han gjorde riktignok bare ett eneste bysk etter syklist, av sikkert mer enn 30 forbipasserende jevnt og trutt, så den delen er nesten i mål. Han var SÅ behersket og fin på alle de andre syklistene som passerte.  MEN, han insisterer på å konsekvent gå med hele skulderen foran beinet mitt når han ikke forventer å få betalt. Det er ufattelig irriterende. Luksusproblem, kanskje? Instruktør mener han skal holde frembeina bak skotuppene mine, men å enforce det kravet er BARE stress, så vi har hatt en helt ****** tur i dag. Om jeg fjerner det kravet under casual walking, så har vi det helt fint. Usikker på den avgjørelsen. Det ER greit å ha ham langt nok bak til at han ser meg og følger meg i hva jeg gjør uten å måtte varsle ham først, dersom jeg vil stoppe eller svinge. Samtidig er det dumt å ha dårlig stemning mellom oss over en sånn bagatell.  Jeg oppfatter ham ikke som for selvstendig eller dominant, så jeg tror ikke det å bare la ham gå de 30 cm for langt frem er et lederskapsproblem. Han er bare misfornøyd med hvor treigt jeg går, og føler vel at det går fortere om han er et hode foran.  Å fjerne kravet er å fjerne en stressfaktor for oss begge. Får høre med privatinstruktøren vår hva hun mener før vi gir opp eller finner en annen tilnærming. Ellers var det en massiv skuff å komme til klubbens første utendørstrening i LP for året. Det var INGEN der da vi kom. To stk kom ca 45 min etter start, da vi gikk igjen. Oh well. Planen var å ha det litt dølt der, med døll mat og en døll leke lekt dølt med av en døll muttern, for å ikke få samme problem med forventningsstress som vi har på senteret. Full måloppnåelse på den. Ede forbinder ikke spaserturen dit med noe spennende nå, mer som 2x30 min med krangling om hvor han skal gå ifht meg -_- Vi prøver igjen på torsdag, uten kravet om å holde seg bak skotuppene mine i casual walk. Kanskje legge på mer andre øvelser underveis for å forbinde turen i seg selv mer med mestring.  Utgangsstilling uten godis i hånden? Jeg fikk en på turen i dag. Ikke verst. Den var en opptur  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...