Gå til innhold
Hundesonen.no

Cattn's EFIT 1.november


Cattn
 Share

Recommended Posts

En ganske lite innholdsrik dag.. Dumt det alltid skal falle slik på EFIT dagene! But this is my day!

10.00 - Jeg vurderer å stå opp, og ligger å stirrer på hjørdet over sengen hvor det tydeligvis har hengt en alarm ting tidligere.

IMG291.jpg

11.00 - Har jeg fylt på vannflasken min så jeg husker å drikke.. Og det er heeelt vanlig spring vann på den!

IMG287.jpg

12.00 - Oppdater meg på sonen og fb.. Men den dumme antivirus saken avbrøt meg!

IMG288.jpg

13.00 - Jeg venter på at frokosten skal bli ferdig...

IMG289.jpg

14.00 - Koser jeg med Bluey :)

IMG294.jpg

15.00 - Ser jeg på tv, mens Aslan og Bluey sover på sofaryggen :wub:

IMG297.jpg

16.00 - Henger jeg opp en maskin med klær.

Bilde mangler da jeg glemte å ta ett :P

17.00 - Kjører jeg på butikk og henter posten

IMG298.jpg

18.00 - Titter jeg igjennom posten

IMG299.jpg

19.00 - Trener jeg på sitte bamse med Bluey :P Og jeg lager og spiser middag. Tok bilde etter den hjemme laga potetstappen og pølsen var oppspist.

IMG303.jpg

IMG305.jpg

20.00 - Monterer jeg sammen tøfler jeg har strikket.

IMG308.jpg

21.00 - Er tøflene ferdig tovet! :)

IMG309.jpg

22.00 - Er jeg sur for at jeg kjøpte en for stor rundpinn!

IMG312.jpg

23.00 - Snakker jeg i tlf med mamma, og får vite at hun har rundpinne som jeg kan låne! :D

Snapshot_20111102_2-1.jpg

00.00 - Laster jeg opp EFIT og dagen er over! :)

Endret av Cattn
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempefine tøfler! Sånne vil jeg strikke også! Er det etter noen oppskrift?

Jeg har den på den andre pc min! Skal finne til deg i morgen :) Sinnsykt enkle! :D

Og ja etter en oppskrift :P Hehe...

Endret av Cattn
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Supersøte puser :wub: Og hey, jeg har sneket meg inn i EFITen din :D

Tusen takk! :) JA jeg følte du fortjente en plass i EFITen min! :P:D

Du har supersøte puser :wub:

også SÅ flink å strikke da, jeg er imponert.

Hehe takk takk! :D

Skulle ønske jeg også hadde litt flere sånne håndarbeids- og muffins(unnskyld! cupcakes! Eller...? :lol: )-dager. :)

Vi sier dager vi! Safer med det :P (Egentlig ville jeg heller vært på jobb, men har en stykk personalsjef som er sur og furt på meg og derfor får jeg ikke jobbe)

Så søt katt som sitter bamse :wub: Og så flink du er som kan lage tøffler *skuler ned på alle de 10 tommeltotta mine*

Hihi! Ja han er herlig! Katten jeg hadde før kunne sitt, (eller har han litt fremdeles, men nabo har stjelt han... )

ååh, sånne tøfler vil jeg ha, de så veldig varme og gode ut :D

kanskje jeg kan strikke på bestilling! :P Hehe!

Tøflene så gode ut! :D

Håper de er gode, dette er ett par til min niese! :D

Og her er oppskriften på tøflene.. Litt nede på siden, bare der er de grønn! http://moatrolla.blogspot.com/ (Fikk ikke til å sette ikk "skjult" link)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

cattn, jeg ønsker meg slike tøffler :wub:

Den er grei.. Hvilke farger? :) Og jeg har sendt deg en melding i dag men ikke fått svar :o *snurt*

Jeg mååå lære meg å strikke, altså! Hadde kommet til nytte, det. Eller, jeg kan jo strikke, men da må noen gi meg litt starthjelp og ordne masker og sånn. :lol: Og da blir det liksom bare med et skjerf.

Er mange geniale videoer på nettet og slik som forklarer veldig bra ;) Jeg er egentlig en idiot på å forstå enkelte ting.. Google er en fin ting.. Hvis ikke er nr til mammsn fint å ha :D Hihi :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahaha, så festlig - det heter cupcake former OG muffinsstativ! Heia inkonsekvent orddelingsfeil OG språkforvirring! :D

Duh. Cupcakes og muffins er IKKE det samme!

Og sånne tøfler er forresten noe av det enkleste man kan lage, så lenge man husker å stikke! Jeg har en og en halv tøffel liggende i kurven, og det er bare 4 år siden jeg startet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...