Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har sikkert flere opplevd at vi kanskje har tatt et bilde eller to som vi kanskje har lyst å legge ut her på sonen,men ender opp med å ikke gidde fordi det er ikke vits å lage en egen tråd for et bilde liksom. Og man vil heller kanskje ikke legge de ut i "Bildekritikken".

Sleng ut bilder av hva det måtte være! :D( Bare det er passende :P ) Trenger ikke tenke på kvalitet,det gyldne snitt osv. her inne :thumbsup:

Får begynne jeg,noen bilder jeg ikke helt har visst hvor jeg skal legge ut,men som jeg liker godt:

Juni2010022.jpg

Juni2010214.jpg

Juni2010455.jpg

Juni2010482.jpg

ferien2008Danmark138.jpg

IMG_0501.jpg

IMG_1920.jpg

IMG_0458.jpg

IMG_1661.jpg

IMG_1743.jpg

IMG_1759.jpg

IMG_0843.jpg

img_0901.jpg

  • Like 2
  • Svar 305
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ei venninne tegnet Ozzy i snøstorm.

første møte med havørn på kloss hold

Luno, Jolie og Nemis bidrag til BAs "Bergens fineste smil" konkurranse; kan ikke skjønne annet enn at dette skal gå videre (om det blir godtatt )

Posted Images

Skrevet

Jeg likte det av det lille mennesket foran det store akvariet. Fikk føle litt på undervannsskrekk-suget i magen. :) (For bare et par år siden hadde jeg ikke klart å se på bildet engang).

Så gøy da! Morsomt med bilder som gir følelser hos andre :ahappy:

Må bare nevne at det er min samboer som har tatt det bildet,og jeg er den lille personen som står der,og jeg er en ekstremt liten person fra før,så det gir sikkert ekstra effekt :whistle::P

(resten av bildene er tatt av meg altså )

  • Like 1
Skrevet

Takk!

Dette bildet har jo mistet alt av kvalitet, da. Får ikke lastet inn bilder på macen enda, så dette har gått gjennom min mors data og photobucket. Men jeg vil vise det frem allikevel, det sier mye om meg:

sal.jpg

Skrevet

første møte med havørn på kloss hold :)

Stilig! Hvilket objektiv har du?

Takk!

Dette bildet har jo mistet alt av kvalitet, da. Får ikke lastet inn bilder på macen enda, så dette har gått gjennom min mors data og photobucket. Men jeg vil vise det frem allikevel, det sier mye om meg:

sal.jpg

Kult!

Åh, de dropsene så skremmende gode ut!

De fant plutselig veien til magen min,så de finnes ikke mer... :whistle:

Slenger ut et par bilder tatt idag :)

oktober2011021.jpg

oktober2011046.jpg

oktober2011065.jpg

oktober2011066.jpg

oktober2011101.jpg

oktober2011108.jpg

oktober2011110.jpg

oktober2011125.jpg

oktober2011131.jpg

oktober2011134.jpg

Jeg tvang Zara med på photoshoot med meg :P

oktober2011089.jpg

Haha,stakkars,se øyet! Og hele hun egentlig :whistle:

oktober2011101-1.jpg

oktober2011105.jpg

Ser på hele hunden at hun vil bort derfra :sleep::P

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fantastisk flott, satser på at Monti får samme fargen ;)

OT: Ser at den nye statsministeren i Italia er oppkalt etter hunden din :ahappy:

Skrevet

OT: Ser at den nye statsministeren i Italia er oppkalt etter hunden din :ahappy:

Haha, jeg vet! Nå kommer vi til å ha en hund folk tror vi kalte opp etter statsministeren i Italia :huh:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...