Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har sikkert flere opplevd at vi kanskje har tatt et bilde eller to som vi kanskje har lyst å legge ut her på sonen,men ender opp med å ikke gidde fordi det er ikke vits å lage en egen tråd for et bilde liksom. Og man vil heller kanskje ikke legge de ut i "Bildekritikken".

Sleng ut bilder av hva det måtte være! :D( Bare det er passende :P ) Trenger ikke tenke på kvalitet,det gyldne snitt osv. her inne :thumbsup:

Får begynne jeg,noen bilder jeg ikke helt har visst hvor jeg skal legge ut,men som jeg liker godt:

Juni2010022.jpg

Juni2010214.jpg

Juni2010455.jpg

Juni2010482.jpg

ferien2008Danmark138.jpg

IMG_0501.jpg

IMG_1920.jpg

IMG_0458.jpg

IMG_1661.jpg

IMG_1743.jpg

IMG_1759.jpg

IMG_0843.jpg

img_0901.jpg

  • Like 2
  • Svar 305
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ei venninne tegnet Ozzy i snøstorm.

første møte med havørn på kloss hold

Luno, Jolie og Nemis bidrag til BAs "Bergens fineste smil" konkurranse; kan ikke skjønne annet enn at dette skal gå videre (om det blir godtatt )

Posted Images

Skrevet

Jeg likte det av det lille mennesket foran det store akvariet. Fikk føle litt på undervannsskrekk-suget i magen. :) (For bare et par år siden hadde jeg ikke klart å se på bildet engang).

Så gøy da! Morsomt med bilder som gir følelser hos andre :ahappy:

Må bare nevne at det er min samboer som har tatt det bildet,og jeg er den lille personen som står der,og jeg er en ekstremt liten person fra før,så det gir sikkert ekstra effekt :whistle::P

(resten av bildene er tatt av meg altså )

  • Like 1
Skrevet

Takk!

Dette bildet har jo mistet alt av kvalitet, da. Får ikke lastet inn bilder på macen enda, så dette har gått gjennom min mors data og photobucket. Men jeg vil vise det frem allikevel, det sier mye om meg:

sal.jpg

Skrevet

første møte med havørn på kloss hold :)

Stilig! Hvilket objektiv har du?

Takk!

Dette bildet har jo mistet alt av kvalitet, da. Får ikke lastet inn bilder på macen enda, så dette har gått gjennom min mors data og photobucket. Men jeg vil vise det frem allikevel, det sier mye om meg:

sal.jpg

Kult!

Åh, de dropsene så skremmende gode ut!

De fant plutselig veien til magen min,så de finnes ikke mer... :whistle:

Slenger ut et par bilder tatt idag :)

oktober2011021.jpg

oktober2011046.jpg

oktober2011065.jpg

oktober2011066.jpg

oktober2011101.jpg

oktober2011108.jpg

oktober2011110.jpg

oktober2011125.jpg

oktober2011131.jpg

oktober2011134.jpg

Jeg tvang Zara med på photoshoot med meg :P

oktober2011089.jpg

Haha,stakkars,se øyet! Og hele hun egentlig :whistle:

oktober2011101-1.jpg

oktober2011105.jpg

Ser på hele hunden at hun vil bort derfra :sleep::P

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fantastisk flott, satser på at Monti får samme fargen ;)

OT: Ser at den nye statsministeren i Italia er oppkalt etter hunden din :ahappy:

Skrevet

OT: Ser at den nye statsministeren i Italia er oppkalt etter hunden din :ahappy:

Haha, jeg vet! Nå kommer vi til å ha en hund folk tror vi kalte opp etter statsministeren i Italia :huh:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, jeg går gode turer først, og aktiviserer han. Gir han kong eller tyggebein når jeg går. Prøvd å lage en god rutine hjemme.  Men at du sier jeg skal levere hunden tilbake fordi jeg må på jobb, det blir for dumt! Han er 4 mndr, og ytterst få mennesker har mulighet til å være så lenge hjemme.  Rart så mange bikkjer klarer seg greit i hverdagen egentlig,  mtp at alle må være hjemme minimum 6 mndr(noe ganske få har vært..)  Og ikke alle har mulighet for å dra hjem fra jobb i lunsjen, eller ha bikkja med på jobb.. Hvor er dere normale mennesker med hund henn? Er dere ikke på forumer kanskje? Er dere jeg gjerne ville hørt fra..
    • Jeg skjønner ikke at en oppdretter skal se det som noe negativt at dere har en trygg, voksen hund fra før. Ja, det er noen som har fordommer, men hvis hunden faktisk ikke har noe problemer med utagering eller aggresjon hverken mot folk eller andre hunder, eller ressursforsvar eller andre ting, så vil de fleste seriøse oppdrettere se det som positivt. "Dominant" er et ord som trigger veldig mange diskusjoner i hundemiljøer. En dominant hund lager ikke bråk, den kan "ta kontroll", men en dominant hund er som oftest en trygg hund som kan ha god innvirkning på de rundt seg. Hvis hunden din er den som kan finne på å gå mellom do hunder som bråker kan det godt være hun er dominant. Dominans i denne sammenhengen betyr ikke å undertrykke og bølle med, den typen adferd er det vanligvis utrygge hunder som har. Det er en stor misforståelse at dominant adferd hos hund er en dårlig ting og et tegn på "dårlig oppdragelse" eller at den prøver å ta over styringen i husholdningen. Det er ikke så mye å forklare, hvis du sier til oppdretter at dere har en stor voksen, trygg hund fra før så bør det bare være positivt.
    • Har du jobbet noe med å legge grunnlag for alene trening? Hvis han har hylt og skreket når du hat gått fra en times tid tidligere, hva har du gjort med det?  Hvilken rutine har du før du går fra ham? Hunder er vanedyr. Siden du nevner "boka" så antar jeg du har lest om å lufte og aktivisere valpen så den er sliten, gi den et trygt område og noe å tygge på? Sett gjerne på radio eller TV så han har lyd rundt seg. Men hvis du jobber fulle dager så er det alt for tidlig uansett å gå fra valpen en hel dag nå. Jeg ville helt ærlig vurdert å levere hunden tilbake. Hvis du ikke har noen til å hjelpe deg med å korte inn alenetiden, lufte innimellom og sånt, så er det alt for tidlig for en så liten valp å være alene en arbeidsdag. Er det noen i nabolaget som kan hjelpe? Dette må jobbes in gradvis. Til tross for at vi allerede hadde en hund som var trygg alene hjemme tok det 6 mnd før vår andre hund kunne være alene tilnærmet en full arbeidsdag. De færreste har mulighet til å være hjemme i 6 mnd med en valp, men da krever det at man har en plan, mulighet til å ha med valpen på jobb, halve dager, naboer, familie eller venner som kan passe og lufte litt, osv. Er man alene og ikke har det nettverket så tenker jeg at da passer det ikke å ha hund i denne fasen av livet.
    • Min valp(15 uker) hyler og skriker når han er hjemme. Jeg starter i jobb nå, og han MÅ lære seg å være alene. Jeg har prøvd etter boka (10 sek utenfor døra, inn, ikke ros, 20 sek, inn....) Dette funker, men går det over minutter begynner han å hyle. Han er fritt i leiligheten.  Også prøvd bur/mindre område, men samme utfall - værre med bur. "Boka" sier jeg ikke må la han være alene og hyle, da kan han få større problemer. Men jeg MÅ jo gå snart. (Og ja, jeg har dratt fra han for korte turer- 1 time) Prøvd å filme, og han gir seg ikke etter 30 min..han holder på til jeg kommer tilbake. Hva gjør jeg??? Jeg har ingen til å passe han..
    • Hos meg så så morgenrutinene ganske like ut da jeg hadde valp i huset. Valpen våknet som regel tidlig, ofte rundt samme tidspunkt som dere opplever nå. Jeg gikk rett ut med en gang, bare en kort tur for å få gjort det viktigste. Etterpå ble det litt rolig lek eller enkel kontakttrening inne, mest for å få hun i gang uten å gjøre hun helt gira. Så fikk hun frokosten sin, og etter det gikk vi ut igjen for en ny do‑runde. Jeg merket fort at det var bedre å holde morgenen ganske forutsigbar, så hun visste hva som kom og ikke ble stresset. Litt hjernetrim eller en enkel oppgave før jeg dro på jobb fungerte veldig fint det gjorde hun mentalt sliten uten at hun ble overstimulert. Når jeg dro, fikk hun være i valpegrind/et trygt område med noe å tygge på og litt rolig aktivitet. Jeg prøvde å gjøre avskjeden så nøytral som mulig, så det ikke ble noe styr rundt det. Så kort sagt: ut – inn – litt trening – mat – ut igjen – rolig aktivitet - hvile. Det funket veldig bra hos oss.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...