Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjulsutstillingen 2011


Recommended Posts

Skrevet

Siden dette er rett i "nærområdet" her (bare ca 1 times kjøring unna..), så tenkte jeg å ta en tur - stiller ikke - men lille villmann behøver sårt treningen. En enkel landsens sjel som han er, så kryper han jo helt ut av sitt gode skinn av pur lykke og er ikke å få kontakt med der han svever rundt i ansiktshøyde for å gi alle tilfeldig forbipasserende en grundig mandelrens. Så håper jeg, hvis han lander litt etterhvert, å møte noen snille soniser som kunne være behjelpelig med innledende tannvisningstrening (med innledende mener jeg å bare kunne komme bort og hilse mens han sitter, uten at han letter.. letter han så bråsnur man og går bort osv). Dette er planen ihvertfall.

Men så er det gubben da. Han er visst blitt noget hekta etter MH og D4A - han gleder seg til å besøke utstilling imorgen han.. jeg hadde egentlig ikke tenkt at han skulle være med, bedre å dra alene for da kan jeg selv styre hjemreise og hva jeg gjør liksom. Men så synes han at dette er kjempemoro (riktignok i mindre porsjoner enn jeg synes..) så jeg har ikke helt hjerte å si at det er bedre om han og Tomsingen er hjemme. Det er mange rare konsekvenser av å få kelpie altså.. at det skulle vekke hundeinteresse, eller rettere sagt, interesse for hunde-aktiviteter, hos gammel gubbe hadde aldri fallt meg inn!

  • Like 7
  • Svar 179
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Siden dette er rett i "nærområdet" her (bare ca 1 times kjøring unna..), så tenkte jeg å ta en tur - stiller ikke - men lille villmann behøver sårt treningen. En enkel landsens sjel som han er, så kry

Dommern likte Lupin som valp, så kanskje? Hmm. Siden det er samme dommer på basenji og saluki så krasjer dem vel ikke. Så da må jeg vel stille begge gutta selv.

Hvor kult er ikke det da? . Hvilken hund du har fått! Tenk det - han har kurert svigerdatters hundeskrekk, og fått gubben til å synes utstilling er morsomt?

Skrevet

Kommer i morra for å titte,tull prate og beundre. :D

Er gjerne en tann-sjekker i samme slengen TonjeM.

Fredag skal Tjukkågo i ringen,så det blir en tur da også :)

  • Like 1
Skrevet
Det er mange rare konsekvenser av å få kelpie altså.. at det skulle vekke hundeinteresse, eller rettere sagt, interesse for hunde-aktiviteter, hos gammel gubbe hadde aldri fallt meg inn!

:lol: Hvor kult er ikke det da? :D. Hvilken hund du har fått! Tenk det - han har kurert svigerdatters hundeskrekk, og fått gubben til å synes utstilling er morsomt? :bow::bananas:

  • Like 4
Skrevet

Vi gleder oss, vi!

Krysser fingre for Tara -championat!

Også håper jeg at juniorene Haki & Kairo kan hevde seg. Også har vi jo håp for Kamaren da. Sjansen er stor for et BIR med han. Men han må nå vinne over seg selv først, da :innocent:

Vi har oppmøte kl 0900. Det var litt tidlig synes jeg. Da må jeg få mannen til å være hjemme med valpene, event resie fram og tilbake mellom rasen og gruppen. Det går jo også.

Skrevet

I dag skal jeg klippe klør, poter og ører på Foenix, i morgen tenkte jeg meg en tur i hallen for å skravle med kjentfolk, fredag morgen bader jeg lille krølle og håper blåseren holder krøllene borte til hun er ferdig i ringen :D Hun er veldig vakker for tiden; to meter lange bein, tyve centimeter bred kropp, ører som jeg kan knytte foran nesa, og masse krøller i pelsen. Men for å fokusere på det positive, så har hun også korrekt bitt, rimelig jevn overlinje til å være i hurtigvekstfasen, bra forbryst for rasen, gode bakbeinsvinkler selv om beina har skutt i været og verdens blideste innstilling til andre mennesker.

Jeg gleder meg til å vise henne igjen, jeg, men forventer ingenting med 16 valper påmeldt.

  • Like 4
Skrevet

Her har guttungen nå fått potestuss, er barbert under poter og mellom tær, er klipt foran øynene, er nybørstet og jeg har tatt ut underull - og fått barte- og snoppevask :). Da gjenstår egentlig bare litt føning under magen for å forsøke å rette ut pelsen der mest mulig så den kan se litt lengre ut enn den egentlig er :D.

Skrevet

Hvorfor skal alle i ringen så tidlig da rekker jo ikke få med meg noe jeg :no:

Vi skal ikke i ringen før 12.00..

ah...det hadde vært deilig det :P jeg får nervesammenbrudd av å må opp før kl 7.. :P

Skrevet

Åh, det er fint med tidlig oppmøtetid (hvis man ikke forsover seg, såklart!), det er ikke så fullt i hallen, man kommer ekstra tidlig og kan gå litt med hundene på forhånd og har allverdens tid å snakke med folk før rasebedømmelsen. Etter rasen er ferdig reiser jo de aller fleste hjem så fort de kan...

Helbadet Mac'ern for et par dager siden - det synes IKKE..

Børstet endel på han i går, men ble avbrutt. Så det er jo bare å brette opp armene og sette igang snart. Ikke at det tar så lang tid - men det er jo så grusomt kjedelig!! Men, men - jo mer man får ferdig i dag - jo mindre må man gjøre i morgen... Og det er jo ganske dustete å stå og børste floker rett før man skal i ringen - det er jo liksom ikke akkurat en overraskelse at man skal dit, da..

Bading av barter og føtter i kveld og så finne fram regndekken og boots for morgendagen.

Susanne

(som heller skulle stilt boston, ja..)

Skrevet
Åh, det er fint med tidlig oppmøtetid (hvis man ikke forsover seg, såklart!), det er ikke så fullt i hallen, man kommer ekstra tidlig og kan gå litt med hundene på forhånd og har allverdens tid å snakke med folk før rasebedømmelsen. Etter rasen er ferdig reiser jo de aller fleste hjem så fort de kan...

Det liker jeg også. Først inn, først ferdig, god plass både i hallen og til parkeringen - bare fordeler med å være først i ringen, faktisk :D.

Bading av barter og føtter i kveld og så finne fram regndekken og boots for morgendagen.

Her er også regndress og boots funnet fram - er nok en nødvendighet om man skal beholde dyret rimelig tørt innen han skal i ringen :).

Vi sees vel ringside i morgen også vi, Susanne :). Vi skal inn rett etter dere!

Skrevet

Kelpien og corgien er torturert. Amiga ser ut som en forblåst pinnsvin :lol: Hun blir så diger etter jeg bader hun, men det faller fort innen imorgen :P Issi er bare fornærmet over hele seansen og ligger i senga og synes synd på seg selv :aww:

frokost og drikke er pakket klart i kjøleskapet, lenke til en hund og pass er funnet frem.

Begynner å bli passe klar :aww:

Sånn bortsett fra start nr...ups

Skrevet

Det liker jeg også. Først inn, først ferdig, god plass både i hallen og til parkeringen - bare fordeler med å være først i ringen, faktisk :D.

Og ikke minst vet man nøyaktig NÅR man skal inn i ringen, så man kan time pelsstell og oppvarming! Har man oppmøte 12, med X antall raser og hunder før seg i ringen, aner man ikke om man skal inn 12, 1 eller halv 3..

Og når siste rase før du skal inn i ringen er ferdig og du står klar med ferdigstelt og oppvarmet hund, godbit i hånda og er halvveis på vei inn i ringen, da kan jeg garantere at det blir tyve minutter pause!

  • Like 1
Skrevet
Og ikke minst vet man nøyaktig NÅR man skal inn i ringen, så man kan time pelsstell og oppvarming! Har man oppmøte 12, med X antall raser og hunder før seg i ringen, aner man ikke om man skal inn 12, 1 eller halv 3.. Og når siste rase før du skal inn i ringen er ferdig og du står klar med ferdigstelt og oppvarmet hund, godbit i hånda og er halvveis på vei inn i ringen, da kan jeg garantere at det blir tyve minutter pause!

Nemlig :lol: Akkurat sånn er det :)

  • Like 2
Skrevet

Shitt, kom akkurat på (imens jeg drev med andre viktige aktiviteter her i huset og hadde tid til å sitte på gulvet og gruble *flirer*) at jeg skal jo stille en tric i morgen. Og jeg har jo bare svarte og mørke skjørt som framhever alt annet enn sort farge. Da var gode råd dyre og jaggu hadde ikke mamma pakket på meg ett hvitt skjørt med noe stripe greier som passer til sort hund. Ikke mins er det noe så genialt som golfskjørt så det er "bukse" inni som passer til fargen til skjørtet og alt. Så kan det være litt "vippete" uten at man ser opp i noe :P

Måtte prøve grave fram en strømpebukse også, hvorfor glemmer jeg alltid å kjøpe det.

Men det er veldig rart å dra på utstilling i morgen, finne fram ting til meg selv og ikke stille en enste av mine egene eller gjøre noen hund klar på noen måte :huh:

Skrevet

Er det noen der på fredag som vil hjelpe meg å få tatt oppstilte seksmånedersbilder av Foenix utendørs i pent lys?

Jeg er der hvis det kan være til hjelp :)

Skrevet

Da er 7 hunder ferdig badet, fønet og klippet, 6 aussier og 1 sheltie! Godt vi var to om jobben, for selv da tok det hele dagen :P Vi gleder oss!

Da ses vi i morgen hvis du har tid til og slå av en prat :lol:

Skrevet

Kan du knipse med mitt kamera, da?

Ha,kan jeg vel,hvis du sier hvor jeg skal trøkke... :thumbs: Ellers er nok Hilde der,hun kan trøkke hun også :)

Skrevet

Ha,kan jeg vel,hvis du sier hvor jeg skal trøkke... :thumbs: Ellers er nok Hilde der,hun kan trøkke hun også :)

Hehehe, trøkk der og sikt der, i motsatt rekkefølge :D

Men da satser vi på at vi får til noen bilder med deg eller Hilde bak kamera.

Jeg får jo så mange bilder av gutta, men glemmer å ta av Foenix selv...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...